vaistai.lt
Padidėjęs kraujo spaudimas: ką būtina žinoti ir kaip kontroliuoti šią ligą?
Maždaug trečdalis 25–65 metų žmonių kenčia nuo arterinės hipertenzijos (padidėjusio arterinio kraujo spaudimo). Tai viena dažniausių ligų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, tačiau žmonės vis dar neįvertina hipertenzijos keliamos grėsmės. Nepakankama padidėjusio kraujo spaudimo kontrolė gali tapti mirties priežastimi, todėl kiekvienas iš mūsų turėtų pasirūpinti ankstyva padidėjusio kraujospūdžio diagnostika ir gydymu.
Ar patraukli cigarečių pakuotė „pajėgi“ sudarkyti žmogaus vidų: fizinę ir psichinę sveikatą?
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kiekvienais metais primena, kad gegužės 31- ąją Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO) ir jos partneriai mini Pasaulinę dieną be tabako. Šią dieną siekiama pabrėžti tabako keliamą riziką sveikatai ir pasisakoma už veiksmingą politiką, mažinant tabako vartojimo sukeliamą žalą. PSO 2016 metais ragina visuomenę šią dieną paminėti pasisakant už suvienodintas, standartizuotas (toliau – bendrines) tabako pakuotes.
Santariškių klinikose išrašytas e. receptas vaistui, kainuojančiam daugiau nei 1500 eurų
Santariškių klinikų neurologė dr. Rasa Kizlaitienė išsėtine skleroze sergančiam žurnalistui Tadui Jačauskui pirmą kartą išrašė e. receptą vaistui, kurio vertė – daugiau nei 1500 Eur. „Išsėtine skleroze sergantiems ir į Santariškių klinikų Išsėtinės sklerozės koordinacinį centrą besikreipiantiems pacientams skiriami imunomoduliuojantys vaistai. Siekiame, kad šie vaistai būtų skiriami nuo pat ligos pradžios, kad sustabdytų paūmėjimus. Šiandien džiaugiamės, kad pasinaudoję vidine Santariškių klinikų elektronine sistema ELI, galėjome išrašyti elektroninį receptą,“ – pasakoja Neurologijos ir išsėtinės sklerozės koordinacinio centro vadovė dr. Rasa Kizlaitienė.
Ananaso nauda – ir lieknėjimui, ir toksinų šalinimui
Tik sušilus orams kiekvienas norom nenorom pagalvoja apie atostogas, maudynių sezoną, lengvus drabužius. Tačiau jei svarstote, jog dar esate nepasiruošę, o iki pilnos laimės trūksta atsikratyti kelis nereikalingus kilogramus – išeitis yra. Paprastas vaisius, tačiau jo nauda išskirtinė – taip, tai ananasas. Anot specialistų, jis vaisius stebukladarys, kuris ne tik gausus vitaminų, bet puikiai tinka tiems, kurie nori numesti svorio ar tiesiog būti sveiki ir energingi. Tad kodėl gi verta dieną pradėti būtent šiuo gardžiu vaisiu?
Veiksmingiausios naminės priemonės nuo raukšlių ir odos grožiui. Pataria plastinės chirurgijos specialistas
Nors bėgant metams atsirandančios raukšlelės yra visiškai natūralus reiškinys, vis tik daugelis mūsų šiuos procesus nori kiek įmanoma labiau atitolinti. Tačiau ar įmanoma sustabdyti senėjimo procesus? Pasaulyje pripažintas ir didelę patirtį turintis plastinės chirurgijos specialistas Anthony Younas tikina, kad ne, tačiau įmanoma padaryti taip, kad jie būtų mažiau pastebimi, ir tam, anot jo, nereikia gultis po gydytojo skalpeliu.
Iš rinkos surenkamas nesaugus gaivusis gėrimas „Tarchunas“

Iš rinkos surenkama aromatizuoto gazuoto gaiviojo gėrimo „Tarchunas“ partija dėl jame nustatyto per didelio dažiklio E 104 kiekio. Vykdant valstybinę kontrolę, prekybos įmonėje buvo paimtas šio nealkoholinio gėrimo mėginys dažiklių kiekiui ištirti. Atlikus tyrimą, nustatyta, kad aromatizuotame gazuotame gaiviajame gėrime „Tarchunas“ su cukrumi ir saldikliu (gamintojas – UAB „Selita“, V. Krėvės pr. 118, Kaunas), tinkamumo vartoti terminas – iki 2017 06 07, išfasuotas į butelius po 1,5 l) dažiklio E 104 kiekis (45,7 mg/l) daugiau kaip 4 kartus viršijo leistiną normą. Pagal Europos Sąjungos reikalavimus, aromatizuotuose gėrimuose dažiklio E 104 gali būti ne daugiau kaip 10 mg/l.

 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos