vaistai.lt
Imunologai: donorystės ir transplantacijos procese labai svarbūs, bet nematomi
Įprastai imuniteto sąvoką minime labai siaurame kontekste, kalbėdami apie nusilpusį imunitetą, dėl to „limpančias“ ligas, silpnumą ir pan. Tačiau retas žino, kad be gydytojų imunologų atliekamų tyrimų būtų neįmanomas organų donorystės ir transplantacijos procesas. Minėdami tarptautinę Imunologijos dieną, skelbiame straipsnį apie imunologo darbą donorystės ir transplantacijos srityje.
Saulė šviečia ne tik paplūdimyje, ji pasiekia jus visur
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais pirmąjį gegužės antradienį minime tarptautinę Euromelanomos dieną. Euromelanoma yra visos Europos odos vėžio prevencijos projektas, kurio tikslas – skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją, ankstyvąją diagnostiką ir gydymą. Skleisdamas šių metų Euromelanomos dienos šūkį „Saulė šviečia ne tik paplūdimyje, ji pasiekia jus visur“, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras dar kartą nori paraginti atsakingai rūpintis savo sveikata ir saule mėgautis atsargiai.
Europarlamentarai siūlo pripažinti darbu slaugą bei namų tvarkymą
Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas (EP) ragina suteikti oficialų statusą namų ruoša, taip pat vaikų, senelių, neįgaliųjų ar ligonių slauga užsiimantiems asmenims. Šiuo metu daug žmonių, visų pirma moterų, tokių darbų nedeklaruoja, todėl nemoka mokesčių ir neturi socialinių garantijų. Europos Komisija raginama „nedelsiant pasiūlyti priežiūros paslaugų teikėjų direktyvą ir neprofesionalių priežiūros paslaugų teikėjų statuso pripažinimo sistemą, pagal kurią jiems priežiūros teikimo laikotarpiu būtų mokamas atlyginimas, taikomi būtiniausi socialinės apsaugos standartai ir teikiama parama“.
Kokie iki šiol lieknėti vartoti produktai mokslininkams sukėlė abejonių?
Atėjus pavasariui, dažnas iš mūsų susirūpina nualinta oda, nusilpusiu organizmu ir per žiemą prisidėjusiais papildomais kilogramais. Tarp gausos patarimų aiškinamasi, kokia dieta efektyviau veikia, koks sportas labiau tinka ar kokie maisto papildai gelbėja siekiant nepralošti kovoje su antsvoriu. „Manoma, kad maisto papildai gali sumažinti antsvorį trimis būdais: slopindami apetitą, mažindami maisto medžiagų įsisavinimą ir didindami riebalų, kalorijų suvartojimą“, – mintimis dalinosi LSU docentas ir „Natural Pharmaceuticals“ sveikatingumo ekspertas Ramutis Kairaitis.
Triukai, kurie pagerina odos būklę ir išvaizdą
Pavasaris dažniausiai išryškina tai, ko mes nenorime matyti – papilkėjusi oda tikrai nedžiugina. Kaip ją atgaivinti? Kaip tinkamai pasirūpinti? Pabandykite išmėginti šiuos paprastus, tačiau veiksmingus patarimus, kurie pagražins jūsų odą.

Odos šepetėlis
Dabar odos priežiūros srityje vyrauja tikri atradimai. Galima įsigyti įvairiausių odos priežiūros aparatų, kurie, tikinama, saugo nuo ankstyvųjų odos raukšlių, išvalo inkštirus ir ją masažuoja. Jeigu prijaučiate tokiems išradimams, tuomet galite išmėginti naujoves. Tiesa, jos atsieis tikrai nepigiai.

Ekonominio ir socialinio nepakankamo energetinio efektyvumo būsto vertinimo modelio pritaikymas
Žmonių gyvenamoji vieta daro įtaką jų sveikatai ir galimybei gyventi visavertį gyvenimą. Kiekvienas žmogus turi teisę į kokybišką būstą. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Jungtinės Karalystės Pastatų tyrimo įstaiga (angl. Building Research Establishment) parengė Ekonominio ir socialinio nepakankamo energetinio efektyvumo būsto vertinimo modelio pritaikymo Lietuvoje ataskaitą. Joje pristatoma Lietuvos būsto apžvalga, lyginamoji būstų statistika Lietuvoje ir pasirinktose šalyse, miesto ir kaimo būsto palyginimas Lietuvoje.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos