vaistai.lt
Neurochirurgai gelbėjo kūdikį, kuriam nedelsiant reikėjo operuoti įgimtą mielomeningocelę
Vilniuje naujagimis gimė turėdamas įgimtą stuburo ir nugaros smegenų sklaidos defektą – mielomeningocelę, kurios neoperuojant per pirmąją parą vaiko gyvybei kiltų grėsmė, teigia operaciją atlikę Vaikų ligoninės neurochirurgai Ramūnas Raugalas ir Gintaras Migauskas. Tai sudėtinga ir kompleksinė centrinės nervų sistemos ir stuburo slankstelių įgimta patologija, kurią turėdami Lietuvoje per metus gimsta apie 15 naujagimių.
Kas kaltas dėl lėtinio nuovargio?
Lėtinio nuovargio sindromas (LNS) – viena iš būklių, vis dar gluminančių gydytojus. Nauja studija, neseniai publikuota žurnale „Microbiome“, skelbia, kad ligos „kaltininkės“ gali būti žmogaus žarnyne gyvenančios bakterijos (žarnyno mikrobiota), – rašo healthday.com. Žinoma, kad sveiko žmogaus virškinimo trakte dominuoja 10-20 skirtingų rūšių bakterijų, kurios yra itin svarbios: konkuruoja su ligas sukeliančiomis bakterijomis, gerina kai kurių maisto medžiagų įsisavinimą, dalyvauja B grupės vitaminų sintezėje, reguliuoja žarnyno peristaltiką.
Organų donorystės ir transplantacijos rezultatų kreivė ir toliau kyla
Šių metų pirmąjį pusmetį organų donorystės ir transplantacijos dauguma rodiklių buvo dar geresni nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, - informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos. O juk 2015-ieji buvo neabejotinai sėkmingiausi metai per visą Lietuvos organų donorystės ir transplantacijos istoriją. Tai teikia vilties, kad visuomenė vis labiau linkusi mirusiųjų organus ir audinius paaukoti donorystei, o ne užkasti juos į žemę.
Esminės sveikatos klaidos, kurias daro per 30 sulaukusios moterys
Daugeliui moterų trisdešimtmetis tampa gan svarbia gyvenimo atkarpa – tai amžius, kuomet karjera jau pradeda įsibėgėti, o santykiuose, vienaip ar kitaip, jau irgi pakloti pamatai. Galbūt netgi svarstote ir pradėti kurti savo šeimą? Jau vien dėl to ir dėl bėgančių metų – pats metas susirūpinti ir savo sveikata. Klivlande įsikūrusio Moters sveikatos instituto medicinos direktorė Debra DeJoseph tikina, kad trisdešimtmetis yra itin pozityvus metas pradėti rūpintis savo sveikata bei ugdytis ateityje itin praversiančius įpročius.
Pigmentinės dėmės: iš kur atsiranda ir kaip apsisaugoti
Pigmentinės dėmės – tradicinė šiltųjų kraštų gyventojų odos problema – dar neseniai Lietuvoje pasitaikydavo ganėtinai retai, labiau vyresniame amžiuje. Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau žmonių, ypač jaunų moterų, kreipiasi į specialistus klausdami, kaip atsikratyti nepageidaujamų dėmių veido, iškirptės ar rankų srityje.
8 paprasti įgūdžiai, pagerinsiantys jūsų gyvenimą
Skirkite vos kelias minutes per dieną mokytis šių įgūdžių – nustebsite, kaip toli nueisite, tikina inc.com. Dažnai, savaitės bėgyje, susikoncentruojame tik į įgūdžių, tiesiogiai susijusių su mūsų darbu, mokymąsi.  Kita vertus, turtingi ir sėkmingi žmonės žino, kad yra keli įgūdžiai, nesusiję su jų darbu, galintys nenusakomai padidinti turtus ir pagerinti gyvenimą. Iš pirmo žvilgsnio jie nesudaro didelio įspūdžio, tačiau nustebtumėte pamatę, kaip stipriai jie gali paveikti jūsų dieną.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos