vaistai.lt
Mažiau riebalų – sveikesnė širdis. Ar tikrai?
Daugelis yra girdėję, kad, norint turėti sveiką širdį, reikia vengti tokio riebaus maisto kaip raudonoji mėsa, pieno produktai ir sūris. Tačiau naujausi moksliniai tyrimai pabrėžia, kad širdies sveikatai užtikrinti reikia vartoti daugiau sveikųjų riebalų. Per pastaruosius dešimtmečius sveikatos specialistai stengėsi įteigti, kad riebalai yra kenksmingi žmogaus sveikatai. Daugelis žino, kad gyvuliniai riebalai gali nusėsti ant kraujagyslių sienelių ir sukelti įvairias  širdies ligas, infarktą bei insultą.
Klausimai ir atsakymai: Zika virusinė infekcija ir nėštumas

Ar yra vakcina, skirta apsisaugoti nuo Zika virusinės infekcijos?
Ne. Vakcinos, apsaugančios nuo Zika virusinės infekcijos, nėra.

Aš esu nėščia. Ar galėčiau vykti į šalis, kur registruojama Zika virusinė infekcija?
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras, Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų kontrolės ir prevencijos centras rekomenduoja nėščiosioms nevykti į šalis, kuriose šiuo metu sparčiai plinta Zika virusas ir yra uodų, platinančių šį virusą. Atidėti nebūtinas keliones turėtų nėščiosios bet kuriame nėštumo trimestre.

Vėžio prevencijai – milijonai

Valstybinė ligonių kasa (VLK) ragina žmonės aktyviau dalyvauti Lietuvoje vykdomose vėžio prevencijos programose. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, joms įgyvendinti skirta užtektinai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų – iš viso net 8,5 mln. eurų. Dabar Lietuvoje įgyvendinamos keturios vėžio prevencijos programos: gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos.

Maisto produktai: kurie mus gali atvėsinti, o kurie – ir sušildyti?
Yra žmonių, kurie šąla netgi šiltuoju metų laiku. Negelbsti nė keletas vilnos megztinių. Norėdamas sušilti, organizmas sunaudoja begalę energijos, todėl ją būtina atkurti. Pavyzdžiui, kas dieną valgant kūną šildančių produktų. Taigi, koks maistas mus šildo, vėsina ar gaivina?
Žolininkė pataria, kaip žiemą gaivinti plaukus. Kaukės šviesiaplaukėms ir tamsiaplaukėms
Permainingi orai, dažnai dėvimos kepurės, sausas šildomų patalpų oras labai nepalankiai veikia plaukus. Daugybė moterų skundžiasi, kad jie triušta, slenka, praranda žvilgesį ir gyvybingumą. Kaip atgaivinti plaukų grožį natūraliais liaudiškais būdais, pataria žolininkė Dominika Balčiūnė.
Rimtas smūgis vyriškumui: mokslininkai išvedė peles be Y chromosomos ir vis tiek jos gali daugintis
Pirmą kartą mokslininkams pavyko išvesti pelių patinėlius (su sėklidėmis ir t. t.), neturinčius nė kvapo Y chromosomos. Ir šios pelės ne tik sveikos, bet ir galėjo daugintis – šiek tiek padedamos. Šis atradimas, atrodo, prieštarauja vienam iš fundamentaliausių biologijos principų – jei organizmas iš tėvo paveldi X chromosomą, tai bus moteriškos lyties organizmas, jei Y – vyriškos. Y chromosoma tapo kone vyriškumo simboliu, bet per pastaruosius keletą metų mokslininkai rado duomenų, kad visada taip gali nebūti – per žmogaus evoliuciją, ši chromosoma traukėsi nerimą keliančia sparta.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos