vaistai.lt
Mumio –sveikatos eliksyras

Kalnų balzamas, gyvybinės energijos užtaisas, gamtos dovana, uolų kraujas – tai tik keli iš daugelio epitetų, kuriais šiuo metu vadinamas kalnų plyšiuose susidarantis balzamas – mumio. Rytų civilizacijose jau prieš šimtmečius vertinta medžiaga šiandien vis plačiau naudojama ne tik sveikatai stiprinti, bet ir diabetui, lūžiams gydyti ar net organizme susidarantiems akmenims tirpdyti.

Ar daug žinome apie savo tautinę mediciną?
Šis klausimas vis buvo keliamas septintojoje klubo „Žolinčių akademija“ konferencijoje, į kurią gydymosi vaistiniais augalais entuziastai tradiciškai susirinko Kauno miesto savivaldybėje. Pirmoji jų, prieš septynerius metus vykusi Pažaislio vienuolyne ir pavadinta šaknų švente, skatino žolininkus vartoti daugiau šaknų, nes jos kasamos rudenį, būtent jose šiuo metų laiku slypi visa augalų galybė.
Pritarė patobulintam Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektui
Siekdama užtikrinti kokybiškų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą sergantiems širdies nepakankamumu, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino Gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijų aprašą. Jame nustatomos reikalavimų gairės slaugytojoms, kurios pradės teikti širdies nepakankamumu sergančio paciento sveikatos būklės ir priežiūros efektyvumo vertinimo, konsultavimo bei mokymo paslaugas.
Košmariškos nemigos pasekmės
Nieko stebėtino, jei naktį prastai miegoję, ryte jausitės kiek irzlūs ir mieguisti. Vis tik vien žiovulys ar mieguistumas nėra vienintelės nemigos pasekmės. Ypač jei kamuoja ji itin ilgą laiką. Niujorke įsikūrusio Miego centro direktorius ir miego specialistas Stevenas Feinsilveris tikina, kad ilgai užsitęsusi nemiga gali sukelti itin rimtų emocinių problemų. Kokios jos, specialistas atskleidžia portalui huffingtonpost.com.
Molis kosmetikoje: renkamės priemonę pagal odos tipą
Tai nebrangi, tačiau veiksminga priemonė mūsų odai skaistinti ir gražinti. Toks paprastas dalykas kaip molis, padeda išvengti raukšlių, spuogų, uždegimo, šviesina, skaistina odą, apsaugo nuo riebios odos blizgėjimo. Ir tai dar ne viskas. Greičiausiai teko matyti, kad molio galima įsigyti pačių įvairiausių spalvų. O nuo jo rūšies ir koncentracijos priklauso, kaip pagerinsime odos būklę, stimuliuosime regeneraciją, aktyvuosime cirkuliacinius procesus audiniuose, pašalinsime toksinus, išvalysime odą ir pan.
5 neigiami charakterio bruožai: kaip jų atsikratyti?
Dažnas net mėgsta pabrėžti esąs sudėtingo charakterio, tačiau ar tuo reikėtų didžiuotis? Jeigu nuolatos įsiveliate į konfliktus, žodžių mūšius, greitai suerzinate ir save, ir kitus, kažin ar reikėtų sakyti „toks jau tas mano charakteris“... Lengva viską nurašyti būdo bruožams, o kur kas sudėtingiau juos pakeisti. Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos