vaistai.lt
Tuberkuliozė: didžiausi pavojai nediagnozuoti ir dar tik ateina
Pasigirdus žiniai apie tuberkuliozės protrūkį Skuode, specialistai ramina – epidemijos  tikrai nėra. Jaudintis reikia dėl kitko – dėl ligą platinančių nediagnozuotų ligonių ir dėl Lietuvoje vis dažnėjančių atsparios tuberkuliozės atvejų.
Nuo gripo komplikacijų Panevėžyje mirė moteris

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS  centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo komplikacijos – plaučių uždegimo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mirė moteris. Tai patvirtino Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Moteris susirgo sausio 21 d., po  savaitės ji buvo paguldyta į ligoninę, o vasario 11 d. mirė. Tai trečiasis Lietuvoje šį sezoną laboratoriškai patvirtintas mirties nuo gripo atvejis.

Širdies nepakankamumu sergantiems pacientams – slaugytojų konsultacijos
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Kardiologijos klinikoje vasario 8 dieną, pirmadienį, prasidėjo nauji mokymai, skirti širdies nepakankamumo slaugytojams konsultantams parengti. Praėjusių metų pabaigoje Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė nutarimą, pagal kurį širdies nepakankamumu sergančius pacientus kartu su kardiologais konsultuos ir specialiai parengti slaugytojai. Šiai kvalifikacijai įgyti reikės išklausyti dviejų mėnesių trukmės tobulinimo kursus.
Pirtininkas R.Kavaliauskas: vandens parkuose ar sporto klubuose esančios pirtys dažnai yra kūno džiovyklos
„Įvairiuose vandens parkuose, sporto klubuose ar viešbučiuose esančios pirtys dažniausiu atveju – net ne pirtys. Vadinkime daiktus savais vardais – ten jau greičiau džiovyklos, mat jų mikroklimatas neatitinka sveikos pirties normų. Itin aukštos temperatūros pirtys veikiau jau išdžiovina kūną, o ne sveikai jį įšildo“, – teigia 12-ka metų pirčių kultūra besidomintis pirtininkas Rimas Kavaliauskas.
7 taisyklės odos detoksikacijai
Odoje atsispindi visas mūsų gyvenimo būdas – nesveiko maisto kalnai, nuodėmingasis alkoholis, rūkymas ar nemiga. Visa tai įrėžia ne tik raukšles – veidas atrodo papilkėjęs, pasenęs ir sukritęs, tad jeigu norite skaisčios odos, reikia griebtis efektyvių priemonių. Mes nekalbame apie plastines operacijas ar brangiausius kremus, kurie neišspręs jūsų problemų, geriausiu atveju – apmažins pasekmes, tačiau nenaikins priežasčių.
Image

Pažymint Šv. Valentino dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su partneriais organizuoja akciją „Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip“. Akcijos metu gėlių salonuose „Florisima“ laukia staigmena – „One Touch“ prezervatyvai bei informacinės atmintinės. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į lytiniu keliu plintančių infekcijų prevenciją. Siekiantiems išvengti lytiškai plintančių infekcijų, ULAC medikai rekomenduoja elgtis kitaip – vengti spontaniškų nuotykių, elgtis atsakingai.

 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos