vaistai.lt
Ką moterys turi žinoti apie histerektomiją
Histerektomija yra operacija, kurios metu pašalinama gimda. Tai viena iš dažniausiai atliekamų ginekologinių operacijų. Gimdos šalinimo operacijų istorija siekia gilią senovę. Pirmiausiai gimdą pašalinti buvo mėginama esant jos iškritimui. Savaime aišku, kad tokios operacijos būdavo atliekamos be nuskausminimo, antiseptinėmis sąlygomis. Dauguma pacienčių mirdavo dėl nukraujavimo arba infekcijos.
Klimato kaita išprovokuoja vis daugiau alerginių ligų
}„Lietuvoje 2006–2015 metais ligotumas su klimato kaita susijusiomis alergijomis išaugo 1,6 karto (nuo 158,5 iki 259 asmenų 10 000 gyventojų)“, – teigia Higienos instituto Sveikatos informacijos centro specialistai. Vaikų (0–17 m.) ligotumas per minėtą laikotarpį padidėjo 1,5 karto (nuo 571,6 iki 871,5 vaikų 10 000 vaikų), o suaugusiųjų – 1,8 karto (nuo 68,9 iki 125,1 asmenų 10 000 gyventojų).
Nesumokėjote PSD įmokų? Naujuosius metus sutiksite neturėdami sveikatos draudimo

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad tik laiku sumokėtos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos garantuoja teisę į nemokamą gydymą. Žmonės, laiku nesumokėję PSD įmokų, rizikuoja patirti nemažas išlaidas, nes reikės ne tik sumokėti už gydymą, bet ir padengti skolą (jei tokia yra) už ankstesnį laikotarpį, bei sumokėti einamojo mėnesio įmoką.

6 dalykai: ką vyrai turi žinoti apie moteris, kurios mėgsta būti vienos
Įsimylėjote merginą, kuri pratusi būti viena ir tuo mėgaujasi? O gal mąstote su tokia susitikinėti? Santykiai su nepriklausoma moterimi gali kelti šiokių tokių iššūkių, tačiau jos to vertos, rašo earthables.com. Tiesiog yra keli dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti.
Kodėl atsiranda žilų plaukų? Priežastys, kurios nesusijusios su genetika
Daugumai žmonių pirmieji žili plaukai įprastai pasirodo sulaukus maždaug 30 metų ir daugiau, tačiau priklausomai nuo rasės (kaukaziečiai žilti pradeda anksčiau nei, pvz., afroamerikiečiai) ir genetikos (jei tėvai ar seneliai pražilo anksčiau), nieko stebėtino, jei pirmųjų žilų plaukų atsiranda ir sulaukus 20 metų. Vis dėlto jei jūsų plaukai savo pigmentą pradeda prarasti anksčiau nei jūsų giminaičių, gali būti, kad tam įtaką galėjo padaryti ir tam tikri aplinkos veiksniai ar gyvenimo būdo faktoriai.
Tai bus amžiaus operacija: pristatyti žmogaus galvos persodinimo įrankiai
Italų chirurgas Sergio Canavero parodė unikalų deimantinė skalpelį, kuriuo jis nori pirmą kartą persodinti žmogaus galvą. Be to, buvo parodyta unikali virtualios realybės sistema. Visas mokslo pasaulis seka Sergio Canavero rengimąsi pirmajam pasaulyje žmogaus galvos persodinimui. Ši operacija turėtų padovanoti naują gyvenimą Valerijui Spiridonovui, kamuojamam Werding–Hoffmann sindromo – sunkaus genetinio susirgimo, atimančio iš žmogaus galimybę judėti. Todėl dabar Spiridonovas prikaustytas prie invalido krėslo.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos