vaistai.lt
Tuberkuliozės gydymo naujovės skatina įveikti klastingą ligą
Tuberkuliozė – liga, kurios gydymas trunka nuo kelių iki keliolikos mėnesių. Išvykę iš stacionaro, pacientai tęsia gydymą ambulatoriškai. Sėkminga šios ligos gydymo sąlyga – kiekviena vaistų dozė turi būti suvartota stebint medicinos personalui. Apie tiesiogiai stebimo trumpo gydymo (DOTS) kabineto darbą, taikomas naujoves tuberkuliozei gydyti spaudos konferencijos metu žurnalistams papasakojo Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos direktorius Algirdas Gauronskis, Konsultacijų poliklinikos vedėja Danutė Jadzevičienė bei Andželina Škerbienė, DOTS kabineto bendrosios praktikos slaugytoja.
Kaip sumažinti priklausomybę nuo alkoholio?
Kokius nereceptinius vaistus galima pavartoti mažinant priklausomybę nuo stiprių gėrimų? Į šį portalo VLMEDICINA.LT skaitytojos Irenos (75 m.) klausimą atsako andragogas, priklausomybių konsultantas Gediminas Norvilas. Visų pirma reikia atkreipti dėmesį į tai, jog priklausomybės nuo stiprių alkoholinių gėrimų nėra. Kaip nėra ir priklausomybės nuo silpnų gėrimų, pvz., alaus. Tiesiog yra priklausomybė nuo psichoaktyvios medžiagos - alkoholio. Priklausomybės skirstymas pagal gėrimų rūšis dažniausiai yra susijęs su žmonių nuomonėmis, kad vieni gėrimai yra pavojingesni, o kiti mažiau. Jei kalbama apie priklausomybę, tai būtina kalbėti apie potraukį alkoholiui ir jo poveikį priklausomam asmeniui.
Užsienyje gyvenančius pensininkus vejasi skolos Lietuvoje

Kai kurie mūsų šalies pensininkai, išvykę gyventi į užsienį ir oficialiai deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos, susiduria su nemalonumais – didžiulėmis skolomis, kurios atsiveja juos iš Lietuvos. Šiems senjorams tokios skolos susidaro dėl nežinojimo – mat jie, sušlubavus sveikatai užsienyje, kreipiasi į gydymo įstaigą, kurioje pateikia Europos sveikatos kortelę (ESDK) ir gauna paslaugas už kurias vėliau ir turi susimokėti, o jei to nepadaro – kaupiasi skolos mūsų šalyje.

Psichoterapijos konsultantė Daiva Žukauskienė: „Sapnai – tai pasąmonės pasakojimas apie mūsų problemas“
Įprasta susapnavus kokį sapną jo paaiškinimo ieškoti sapnininke. „Senovės lietuvių kunigaikščiai turėjo sapnų aiškintojus, žynius, kurie imdavosi interpretuoti sapnus, kad valdovams parodytų kelią, tikrą žinią iš anapus, nes visada buvo ir yra manoma, kad sapnas susijęs su kažkokia anapusybe. Vėliau sapnus ėmėsi narplioti ir aiškinti žymūs psichoanalitikai, kurie savo neginčijamomis interpretacijomis irgi šiek tiek pretendavo į sapnininkus. Geštalto psichoterapeutai tiki, kad geriausiai sapną gali išaiškinti tik pats sapnuotojas“, – sako Geštalto instituto Geštalto psichoterapijos konsultantė praktikė, lektorė Daiva Žukauskienė.
Aknės suaktyvėjimas rudenį: priežastys ir patarimai, kaip prižiūrėti odą
Rudenį itin padaugėja aknės paūmėjimo atvejų – tai vasaros „dovana“. Deja, meškos paslaugą sau padarė merginos ir moterys, kurios mėgino naikinti spuogus kaitindamosi saulėje ar soliariume ir nenaudojo saulės apsauginių kremų. Kaip tinkamai prižiūrėti spuogų varginamą ir susigražinti sveiką ir gražią odą pasakoja prancūzų dermatologinės kosmetikos „Noreva Laboratoires“ atstovė, gydytoja Birute Glodenienė.
Galima valgyti ar iš karto išmesti lauk: visa tiesa apie sudygusias ir pažaliavusias bulves
Turbūt ne kartą yra pasitaikę, kad iš virtuvės spintelės ištraukę bulvę išvystame ant jos keistus ūglius ar pažaliavusį šoną. Viena ausimi lyg ir girdėjome, kad tai gali apnuodyti žmogų, tačiau negi mesi gerą daržovę lauk? Dažniausiai šeimininkai tiesiog pašalina ataugas ir vaisių meta į puodą. Tačiau, ar tikrai gerai daro? Norint atsakyti į šį klausimą, pirmiausia verta susipažinti su pačia bulve ir jos biologinėmis savybėmis.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos