vaistai.lt

Depresiją bus galima įveikti per parą?
Merilendo medicinos universiteto mokslininkai tikina esą paruošę tikrą bombą. Tai – naujas antidepresantas, kuris depresiją galėtų pagydyti per rekordiškai trumpą laiką. Kokį? Tik per vieną parą. Depresija – sunkus ir kompleksinis psichikos sutrikimas, efektyviausiai ir gydomas kompleksiškai. Pavyzdžiui, taikomos įvairios psichoterapijos rūšys, paskiriami antidepresantai ar kitos grupės vaistai.
Nešvarių rankų liga – hepatitas A
Panevėžio visuomenės sveikatos centro (toliau - Centras) specialistai primena, kad viena dažniausių keliautojų užkrečiamųjų ligų yra virusinis hepatitas A (toliau - VHA). PSO duomenimis, kasmet užregistruojama apie 1,4 milijono susirgimų šia infekcija. Europoje 2008-2013 m. buvo užregistruoti išplitę VHA protrūkiai Latvijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Prancūzijoje, Italijoje, o 2013 metais VHA protrūkis, kuris buvo siejamas su kelionėmis į endemines šalis (Egiptą), išplito penkiolikoje Europos valstybių. Didžiausio endemiškumo regionams priskiriamos Afrikos, Pietų Amerikos valstybės, Azijos šalys.
Emigrantai negali būti apdrausti PSD dviejose šalyse

Svetur gyventi ir dirbti išvykstantiems mūsų kraštiečiams reikėtų žinoti, jog privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas jiems reikia mokėti tik vienoje šalyje, paprastai ten, kur dirba ir moka mokesčius. Pasitaiko atvejų, kuomet nedeklaravę savo išvykimo oficialiai, žmonės moka dukart – ne tik toje šalyje, kur dirba ir moka mokesčius, bet ir Lietuvoje, kur jau kuris laikas nebegyvena ir nebedirba.

Paprasčiausi būdai, kurie pagreitina medžiagų apykaitą
Dažniausiai, kai norime numesti svorio, pradedame daug mažiau valgyti. Tačiau tokiu atveju organizmas supranta, kad prasidėjo „bado“ dienos, ir įjungia „taupymo“ režimą, t. y. pradeda kaupti kalorijas – dažnai svoris sustoja arba netgi pradeda didėti. Ar žinote, kad antsvoris dažnai susijęs su sutrikusia medžiagų apykaita? Kaip ją pagreitinti pačiais paprasčiausiais būdais?
Liaudiškos priemonės riebaluotis linkusiems plaukams: nuovirai, kaukės, užpilai
Riebūs plaukai kelia nemažai rūpesčių jų savininkams: jau kitą dieną po plovimo, o kartais ir po kelių valandų, jie praranda purumą, sulimpa ir atrodo lyg neplauti. Plaukai būna riebūs dėl labai aktyvios galvos odoje esančių riebalinių liaukų veiklos, kuri priklauso nuo plaukų priežiūros, matinimosi įpročių ir netgi streso. Jeigu jūsų plaukai linkę greitai riebaluotis, siūlome išbandyti namines priemones riebiems plaukams.
Kauno rajone nustatė nerimą keliantį reiškinį
Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamentas 2015 m. rugpjūčio 4 d. atliko teršalų aplinkos ore tyrimus. Mėginiai paimti prie UAB „Jukneda“ teritorijos, 600 metrų atstumu nuo pastato ir prie įmonės pastato Svirno g. 6, Eigirgalos k., Domeikavos sen., Kauno r., skelbiama Kauno RAAD ranešime spaudai.
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos