vaistai.lt

Ajurveda. Alyvų (alyvuogių) aliejus  (11331/1) 

Ajurveda. Alyvų (alyvuogių) aliejusNuo seno alyvų aliejus dėl gero skonio ir teigiamo poveikio žmogaus sveikatai itin vertintas visame Viduržemio jūros regione. Šiame aliejuje, be kitų vitaminų, apstu vitamino E, antioksidantų ir vertingų nesočiųjų riebiųjų rūgščių. Pirkite tik kokybišką natūralų alyvmedžių aliejų.

“Olio Extra Vergina di Oliva“ – geriausias ir brangiausias itališkas alyvuogių aliejus, gaunamas išspaudžiant alyvuoges nepašildžius. Jo rūgštingumas iki 1 proc.. Geriausius aliejus netgi šiandien gamina tradiciniu būdu. Alyvuogės būtinai renkamos rankomis ir malamos į tyrę granito girnomis. Aliejus yra spaudžiamas nepašildžius  ir po to filtruojamas.

Daugelyje mokslo darbų ne kartą įrodytas teigiamas alyvmedžių aliejaus poveikis širdies veiklai, kraujospūdžiui, virškinimo ir imuninei sistemoms. Dažniausiai vartojamas sąnarių negalavimams gydyti. Oda pasisavina daugybę alyvmedžių aliejuje esančių maisto medžiagų, be to, jis malšina uždegimus. Vartojant šį aliejų didėja nuoširdumas, gebėjimas suprasti kitus.

Alyvų aliejus yra tąsus, šiek tiek kartokas, šildantis; jis stiprina PITA (tulžį) ir vartojamas maistui. Jis turi baltymų, mineralinių druskų ir oleino, vitaminų A, D, E, K, B, C ir P. Populiarus tiek Artimuosiuose Rytuose, tiek ir Vakaruose, alyvų aliejus vartojamas kulinarijoje, daugelis autorių jokiu būdu nerekomenduoja alyvų aliejaus vartoti kepimui. Moksliniai tyrimai, daryti Europoje, rodo, kad alyvų aliejus padeda sergant kaulų minkštėjimo liga. Jis sustabdo infekcijos plėtimąsi, suteikia teigiamą poveikį virškinimo trakto mikroflorai, aktyvina tulžies tekėjimą ir stimuliuoja riebalų metabolizmą.

Alyvų aliejų galima naudoti ir masažui, nors jis lipnesnis ir sunkesnis nei kiti masažiniai aliejai. Indijoje alyvų aliejus pasitaiko retai ir kainuoja brangiai, kadangi į šalį įvežamas iš svetur. Dėl šitos priežasties jis naudojamas tiktai gydomajam masažui. Ajurvedos gydytojai paskiria gerti šį aliejų arba masažą su alyvų aliejumi:

  1. segant podagra, artritu, esant raumenų skausmui, raiščių patempimams, esant skausmui juosmenyje, nugaroje, kai traukia mėšlungis; jei norime pašalinti įtampą kojose, sumaišykime lygiomis dalimis alyvų aliejų su citrinos sultimis ir įtrinkime padus.
  2. sergant gastritu su padidėjusiu rūgštingumu;
  3. esant tulžies pūslės atonijai, cholecistitui, nes gerina tulžies nutekėjimą (daugelis esame skaitę apie kepenų ir tulžies valymą alyvuogių aliejumi ir citrusinių vaisių sultimis);
  4. apsinuodijus cheminėmis medžiagomis (mokslininkai teigia, jog šis aliejus neleidžia kūne kauptis švinui), įkandus vabzdžiams;
  5. mažina insulino kiekį kraujuje, trombų formavimosi riziką;
  6. mažina kraujospūdį ir gerina arterijų sienelių elastingumą;
  7. vartojamas vėžinių ligų profilaktikai.

Žaizdoms gydyti reikia paimti dvi dalis aliejaus ir dalį bičių vaško. Pakaitinti ant silpnos ugnies. Žaizdą nuvalius vandenilio peroksidu, uždėti ant  tvarsčio.

Aliejus ne tik stiprina raumenis, odą ir nervus, naikina pabrinkimus. Tinkamas labai sausai, jautriai odai. Jei labai sutrūkinėjo rankų oda, pamerkite trisdešimčiai minučių rankas į šiltą alyvuogių aliejų. Kad šaltyje neskilinėtų lūpos, išsitepkite jas alyvų aliejumi. Šis aliejus gerai sulaiko drėgmę, veikia esant uždegiminiams procesams kaip antiseptikas. Kosmetiniais tikslais vartojamas esant dermatitams, seborėjai, pleiskanojant odai ir raukšlėms lyginti. Paprasta kaukė: sumaišyti avokado minkštimą su šaukštu aliejaus. Veido kaukę laikyti 15 min.

Plaukams jis netinka, bet gali gydyti galvos seborėją, stiprinti plaukų šaknis. Rekomenduojamas štai toks receptas: sumaišyti  pusę litro aliejaus su dviem šaukštais dilgėlių (arba dilgėlių šaknų) ir dviem šaukštais varnalėšos šaknų, kurių galite gauti vaistinėje. Mišinį palaikyti tamsioje vietoje dvi savaites. Po to perkošti ir įtrinti į galvos odą 10-14 kartų vakarais (galima ir kas antrą ar trečią dieną) . Ryte išplauti ir perskalauti parūgštintu vandeniu.

Alyvų aliejus vertinamas ir dėl saulės radiacijos sugėrimo, todėl masažas prieš saulės vonias daro odą imlesnę saulės šviesai. Tąsumą ir tirštumą galima sumažinti pridedant nedidelį kiekį sezamo aliejaus, o keletas lašų aromatinės esencijos, pvz., jazmino, rožės ar levandos, daro jį idealiu masažo aliejumi. Ypatingą naudą jis duoda kūdikiams, nusilpusiems vaikams ir garbaus amžiaus žmonėms (be to,  šis aliejus gerina atmintį ir stabdo ląstelių senėjimo procesus).

Paprasčiausias šio aliejaus vartojimo receptas – vieną valgomąjį šaukštą aliejaus išgerti  30 min. prieš valgį. Jautresni asmenys gali šį aliejų pradėti vartoti nuo kelių lašelių, palaipsniui dozę didinti iki trijų valgomųjų šaukštų. Jei aliejus tuščiomis sukelia pykinimą, derėtų jį vartoti su varške, košėmis, salotomis. Kaip vidurius laisvinančią priemonę šį  aliejų gerti nevalgius, išsimaišyti jį stiklinėje šilto vandens. Norintiems išvengti pagirių vieną šaukštą aliejaus reikėtų išgerti prieš vaišes. Tada aliejus stabdys alkoholio patekimą į kraują ir gerins virškinimą.

Paradoksalu, bet daugiau gydomųjų savybių turi ne šviežias, o metus išlaikytas alyvų aliejus.  Be to,  ajurvedos gydytojai teigia, jog masažams (išoriniam vartojimui) ypač tinka seni aliejai. Yra net sakoma, kad lydytas sviestas, išlaikytas 25 metus, gydo visas ligas ir tai yra geriausia dovana jaunavedžiams vestuvių proga.

Dr. Aleta Chomičenkienė,
Klaipėdos universiteto Orientalistikos centro vadovė

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina

Image: FreeDigitalPhotos.net



_____________________________________________________________________

Kosmetikos ir kūno priežiūros priemonės su alyvuogių aliejais
"Olives Mediterranean"

Olives Mediterranean Dieninis veido kremas su hialuronu 50 ml Olives Mediterranean Serumas su hialuronu 30 ml





Komentarai (Viso žinučių: 1)

Saule
Parašė Svečias 2013-05-24 00:37:24
Alyvmedžių lapų ekstraktas tai tikrai žymei veiksmingiau veike , nei aliejus


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos