vaistai.lt

Bakterijų atsparumas antimikrobinėms medžiagoms nuolat didėja (363/0) 

Bakterijų atsparumas antimikrobinėms medžiagoms nuolat didėjaEuropos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) ir Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) priėjo išvados, kad antimikrobinės medžiagos, naudojamos gyvūnų ar žmonių užkrečiamosioms ligoms (pvz., kampilobakteriozei, salmoneliozei ir kt.) gydyti, tampa vis mažiau veiksmingos.

ECDC ir EFSA paskelbė bendrą mokslinę ataskaitą apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms. Mokslinė ataskaita parengta remiantis 28 Europos Sąjungos (ES) valstybių narių pateiktais duomenimis apie atskirose šalyse atliktus bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms tyrimus. Tirtos buvo bakterijos, išskirtos iš maisto, žmonių ir ūkinių gyvūnų (penimų kiaulių ir jaunesnių nei vienerių metų veršelių). Rezultatai patvirtino, kad ankstesniais metais nustatytas atsparumas antibiotikams neišvengiamai didėja.

Ataskaitoje teigiama, kad kai kuriose ES valstybėse kampilobakterijų atsparumas antibiotikams (pvz. ciprofloksacinui) yra toks didelis, kad antimikrobinės medžiagos nebeveikia gydant sunkius kampilobakteriozės atvejus. Nustatyta, kad Europoje paplitusios kampilobakterijos yra atsparios ciprofloksacinui ir tetraciklinams. Daugumos ES valstybių specialistai patvirtino, kad salmonelių atsparumas fluorochinolonams taip pat didėja.

Europos Komisija kovai su antimikrobiniu atsparumu 2017 m. birželio mėn. patvirtino ES „Vienos sveikatos“ veiksmų planą, raginantį imtis efektyvių veiksmų prieš šią grėsmę. Planu siekiama pabrėžti bendrų kovos priemonių svarbą žmonių ir gyvūnų sveikatos bei aplinkos apsaugos srityse. „Vienos sveikatos” principas pasaulyje šiandien labai aktualus, nes daugiau kaip pusė gyvūnų užkrečiamųjų ligų yra zoonozės (žmonėms ir gyvūnams bendros ligos, kuriomis užsikrečiama tiesioginiu ar netiesioginiu būdu).

Europos specialistų nuomone, žmonių ir gyvūnų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms gali sumažinant tik tinkamas antimikrobinių medžiagų naudojimas. Šie nauji iššūkiai verčia veterinarijos, medicinos, visuomenės sveikatos, aplinkos specialistus ieškoti bendrų sprendimų, glaudžiau bendradarbiauti saugant žmonių ir gyvūnų sveikatą ir užtikrinant maisto saugą.

 

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos