vaistai.lt

Lietuvoje sukurtam „Sicor Biotech“ onkologiniam vaistui - ES pripažinimas (4014/4) 

Pranešimas spaudai
2008 m. rugsėjo 17 d. 

Tarptautinė farmacijos bendrovė „Teva Pharmaceutical Industries Ltd.“ (toliau - „Teva“) paskelbė, kad Europos Komisijos įmonių ir pramonės generalinis direktoratas išdavė „Teva“ registracijos liudijimą žmogaus granulocitų kolonijas stimuliuojančio faktoriaus („G-CSF") preparatui. Šį G-CSF preparatą, daugiausiai skirtą chemoterapijos sukeltos neutropenijos gydymui, bendradarbiaudama su partneriais sukūrė „Teva“ dukterinė bendrovė „Sicor Biotech“.

Teva
Medikamento registracijos liudijimą Europos Komisija išdavė gavusi teigiamą Europos vaistų agentūros (EMEA) Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komiteto (CHMP) nuomonę. „Teva“ preparatas yra pirmasis panašus biologinis G-CSF preparatas, kuriam išduotas registracijos liudijimas Europos Sąjungoje. Vaistas bus parduodamas pavadinimu TevaGrastim®. „Teva“ šį preparatą visoje Europoje pradės platinti 2009 metais.

„Šis Europos Komisijos sprendimas - tai didelis laimėjimas. Gavusi pirmąjį registracijos liudijimą Europos Sąjungoje panašiam biologiniam G-CSF preparatui „Teva“ įrodė turinti didelius biotechnologinių tyrimų ir jų plėtros pajėgumus. Tokiu būdu dar kartą patvirtintas mūsų įsipareigojimas pateikti žmonėms aukštos kokybės ir įperkamus biofarmacinius preparatus. Ši patirtis mums yra nepaprastai svarbi siekiant sustiprinti mūsų pajėgumus šioje srityje“, - Europos Komisijos sprendimu džiaugėsi Gerardas van Odijkas (Gerard van Odij), „Teva Pharmaceuticals Europe BV“ prezidentas ir vyriausiasis vykdantysis pareigūnas.

Farmacijos rinkos tyrimų bendrovės IMS duomenimis, panašaus inovacinio medikamento – „Neupogen® Filgrastim“ – pardavimai visame pasaulyje per paskutinius dvylika mėnesių iki 2008 m. birželio 30 d. sudarė apie 1,3 mlrd. dolerių, o Europos Sąjungoje šio preparato pardavimai siekė 300 mln. dolerių. 

Lietuvoje įsikūrusios „Sicor Biotech“/TEVA mokslininkai kol kas yra vieninteliai Centrinėje ir Rytų Europoje, išvystę tokį projektą. „Preparato registravimą ir naudojimą ES rinkoje drąsiai galime vadinti istoriniu lietuvių mokslininkų pasiekimu“, - sako „Teva“ grupės narės „Sicor Biotech“ generalinis direktorius prof. habil. dr. Vladas Algirdas Bumelis.

„Teva“ šiuo metu gamina ir parduoda daugelį biofarmacinių preparatų tokių kaip žmogaus augimo hormonas, interferonas „alpha 2b“, filgrastimas. „Teva“ biogenerinių preparatų linija apima ir daugiau kitų vaistų, parduodamų JAV, Europoje ir kitose rinkose.

Apie „Teva“
Bendrovė „Teva Pharmaceutical Industries Ltd.“, kurios pagrindinis biuras įsikūręs Izraelyje, yra viena dvidešimties didžiausių tarptautinių farmacijos bendrovių ir didžiausia pasaulyje generinių vaistų gamintoja. Bendrovė specializuojasi anksčiau sukurtų inovacinių vaistų pakaitalų ir veikliųjų farmacinių medžiagų kūrime, gamyboje bei prekyboje. Daugiau nei 80 procentų „Teva“ preparatų parduodama Šiaurės Amerikoje ir Europoje.

Daugiau informacijos:
Prof. Vladas Algirdas Bumelis
UAB „SICOR Biotech“ generalinis direktorius
El.paštas:
www.sicor.lt






Komentarai (Viso žinučių: 4)

Giedre
Parašė Svečias 2008-09-22 23:15:02
sveikinimai lietuviams! is ties saunu kad jiem pavyko padaryti si darba. Nesvarbu, kad kompanija yra ne visai lietuviska, bet mokslininkai dirbe prie sio projekto tikrai yra lietuviai. Ir reikia pripazinti, kad siais laikais, kai nauji vaistai yra kuriami genu inzinerijos budu, net ir generini vaista isleisti yra pakankamai sunku. Ne visos salys turi laboratorijas, kurios yra pajegios sukurti reikalingas technologijas. Saunuoliai lietuviai! Taip ir toliau!
šaunuoliai
Parašė Svečias 2008-09-22 15:11:11
Vis tiek šaunuoliai, o tai iki šiol Lietuvoje tik maisto papildus mokėjo išmaišyti, o čia jau rimtas vaistas, su kuriuo į europą einama. Sveikinimai
L
Parašė Svečias 2008-09-19 16:10:15
Nei kiek nemenkinant Lietuvių mokslininkų pasiekimo. Reikia tiksliai įvardinti, kad jie ne vaistą sukūrė, bet sugebėjo kitokiu būdu (čia didžiausias pasiekimas) pagaminti įdentišką jau sukurtam ir plačiai naudojamam vaistui. t.y. sugebėjo jį nukopijuoti. Beje pasibaigus jo patentiniai apsaugai.
?
Parašė Svečias 2008-09-19 11:22:07
o tai čia ne tas pats Grasalva, tiek daug aistrų sukėlęs lietuviškose vaistų registravimo tarnybose?


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.
Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos