vaistai.lt

Po planetą sklinda mirtina grybelinė infekcija ir nežinia, kaip ją sustabdyti (259/0) 

Po planetą sklinda mirtina grybelinė infekcija ir nežinia, kaip ją sustabdytiMikroorganizmai nuolat primena, kad Žemė – jų planeta. Dabar savo galvas kelia ir grybeliai. Supergrybeliai.

Apie žinomiems antibiotikams atsparias superbakterijos žiniasklaida mums praneša pavydėtinai reguliariai. Tačiau tokia pačia neigiama prasme priešdėlis „super“ gali būti naudojamas ir aprašant grybelius. Konkrečiai – po pasaulį užtikrintai plintančiai rūšiai Candida auris. Šis grybelis lengvai užkrečia ir žudo nusilpusius ligoninių pacientus.

C. auris pirmą kartą buvo aptiktas japonei pacientei 2009 metais. 2016-ais pirmieji septyni užsikrėtusieji užfiksuoti JAV, po metų jų buvo jau daugiau nei šimtas, dabar JAV vien patvirtintų atvejų yra 587. Grybelis jau seniai įsiskverbė į tankiai gyvenamą Indiją, užkrėtė žmones Pietų Korėjoje, nusigavo iki Pietų Amerikos. Kovos su juo lauku visų pirma tapo ligoninės – Didžiojoje Britanijoje teko uždaryti intensyvos terapijos skyrius, kai septynioms dešimtims ten pabuvojusių pacientų nustatyta Candida auris infekcija.

Grybelis mirtinas – iš Ispanijos ligoninėje užsikrėtusių 372 pacientų, 41 % mirė per 30 dienų. C. auris gan pasalūniškas, nes neturi aiškių simptomų, beveik visus užsikrėtusiuosius bandyta gydyti nuo superbakterijų. Mintis, kad tai galėtų būti grybelis, kilo tik apdorojant patalpas – kenksmingas užkratas ant sienų sienų ir palatų įrangos aptiktas netgi praėjus ne vienai savaitei po ten buvusių pacientų mirties.

Vaistų nuo C. auris kol kas nėra. Ir nepanašu, kad artimiausiu metu jų atsiras – pirma, jau aptiktas ne vienas supergrybelių štamas. O antra, medikai negali sekti grybelio plitimo kelių ir reaguoja pernelyg vėlai, jie neturi pakankamai medžiagos tyrimams. Kol kas pati realistiškiausia supergrybelių kilmės versija yra tokia, kad C. auris radosi dėl nekontroliuojamo pesticidų ir fungicidų naudojimo žemės ūkyje. O tai reiškia, kad grėmę gali kelti bet kokia stambiųjų gamintojų produkcija. Tai paaiškina ir tokį spartų grybelio plitimą.

Reaguodama į šią naujieną, PSO rekomenduoja įsiminti ir aktyviai naudoti esmines higienos taisykles:

Konkatuojant su sergančiais, naudoti muilą ir dezinfekcijos priemones, neignoruoti neaiškių simptomų, jiems pasireiškus — nedelsiant kreiptis į gydytojus.

Parengta pagal:
A mysterious and deadly fungal infection is spreading across the globe, and no one knows how to stop it

Informacija iš:

technologijos.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos