vaistai.lt

Trijose Kupiškio rajono vandenvietėse nustatytas padidintas arseno kiekis (221/0) 

Trijose Kupiškio rajono vandenvietėse nustatytas padidintas arseno kiekisValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad geriamajame vandenyje, tiekiamame iš UAB „Kupiškio vandenys“ eksploatuojamų Skapiškio, Laičių ir Naivių vandenviečių, nustatyta leistiną normą viršijanti arseno koncentracija. VMVT laikinai uždraudė geriamąjį vandenį iš šių vandenviečių naudoti maistui.

Sprendimas priimtas po to, kai UAB „Kupiškio vandenys“, vykdydami geriamojo vandens programinę priežiūrą, trijose savo eksploatuojamose vandenvietėse nustatė, kad arseno kiekis viršija leistiną ribinę vertę (10 µg/l). Skapiškio vandenvietėje nustatytas arseno kiekis – 10,8 µg/l, Laičių – 13,8 µg/l, Naivių – 12,3 µg/l.

Kupiškio VMVT nedelsiant paėmė valstybinius geriamojo vandens, tiekiamo iš šių vandenviečių, mėginius arseno kiekiui nustatyti.

Kupiškio rajono savivaldybė ir UAB „Kupiškio vandenys“ informavo gyventojus, kad vanduo iš šių vandenviečių netinkamas gerti ir vartoti maisto ruošimui. Vandens tiekėjas įsipareigojo aprūpinti vartotojus fasuotu geriamuoju vandeniu.

Geriamasis vanduo iš Skapiškio, Laičių, Naivių vandenviečių tiekiamas 277 gyventojams.

 

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos