vaistai.lt

Deimantas kaip termometras? Mokslininkai išsprendė labai seną mįslę - toks įrankis leis dar tiksliau diagnozuoti ir gydyti vėžįNors mokslininkų naudojami įrankiai nuolat tobulėja, itin mažų daiktų savybių matavimai vis dar kelia rūpesčių. Dabar Kvinslando universiteto mokslininkai Australijoje sukūrė naują įrankį, leidžiantį matuoti šilumos perdavimą gyvose ląstelėse. Tas įrankis, kuriame naudojami tikri deimantai, kada nors leis dar tiksliau diagnozuoti vėžį.

 

daugiau

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl kai kurie žmonės gali „girdėti“ mirusiųjų balsusMokslininkai nustatė priežastis, dėl kurių žmogus gali labiau teigti, kad girdi mirusiųjų balsus. Remiantis naujais tyrimais, polinkis į aukštą užduočių įsisavinimo lygį, neįprasta klausos patirtis vaikystėje ir didelis jautrumas klausos haliucinacijoms – visa tai pasireiškia labiau save apibūdinantiems aiškiaregiams nei visoje populiacijoje. 

 

daugiau

Tai gali būti revoliucija paralyžiaus gydyme: mokslininkai atkūrė galimybę vaikščioti pelėmsNaujame tyrime vokiečių mokslininkai atkūrė galimybę vaikščioti pelėms, kurios buvo paralyžiuotos po visiškos nugaros smegenų traumos. Komanda sukūrė baltymą ir suleido jį į gyvūnų smegenis, stimuliuodama jų nervines ląsteles atsinaujinti ir pasidalinti baltymų gamybos receptu. Nugaros smegenų sužalojimai yra vieni labiausiai sekinančių.


 

 

daugiau

Atrastas galingas antivirusinis vaistas nuo COVID-19, galintis pakeisti tvarkymąsi su epidemijomisNottinghamo universiteto mokslininkai atrado naują antivirusinę vaisto savybę, galinčią pakeisti tvarkymosi su būsimomis epidemijomis/pandemijomis – įskaitant ir Covid-19 – būdus. Šis tyrimas, publikuotas žurnale Viruses, rodo, kad thapsigarginas yra perspektyvus plataus spektro antiviurusinis preparatas, labai efektyviai veikiantis Covid-19 sukeliantį virusą (SARS-CoV-2), įprasto peršalimo koronavirusus, respiratorinį sincitialinį virusą (RSV), ir gripo virusą A.


 

 

daugiau

Vyras susileido haliucinogeninių grybų „arbatos“ į savo venas – tokios baigties nesitikėtumėte net baisiausiame košmareVyras iš „stebuklingų grybų“ išvirė arbatą ir į veną susileido jos nuoviro – baigtis tokia, kokios nesitikėtumėte net baisiausiame košmare. Vyras praleido 22 dienas ligoninėje, iš jų aštuonias – intensyviosios terapijos skyriuje, kur gydėsi dėl daugiasisteminių organų nepakankamumo, kurį sukėlė grybelis, augantis jo kraujyje. Dabar išrašytas iš ligoninės, jis vis dar gydomas ilgalaikiu antibiotikų ir priešgrybelinių vaistų režimu.

 

daugiau

pagaliau iš tikrųjų sužinosime, ką su mumis daro šie mikroskopiniai kenkėjaiPlastiko naudojimas nemažėja, bet mažėja aplinkoje yrančio plastiko dalelės. Ar jos kenkia tiesiogiai ir būsimoms kartoms – jau greitai sužinosime. Nepaisant vis gausėjančių duomenų, kad valgome, geriame ir mikroplastiką ir net juo kvėpuojame, vis dar neaišku, ar šias mažas daleles absorbuoja mūsų organai, audiniai ir ląstelės, ir ar jos veikia mūsų sveikatą.

 

daugiau

Į Lietuvą atkeliavo technologija, kokios dar turbūt nematėte: išgyventi koronavirusas neturi jokių šansųPadujos, viename garsiausių Italijos ir Europos universitetų buvo išbandyta ypatingai efektyvi koronaviruso naikinimo technologija. Prof. Andrea Crisančio mokslininkų komanda nustatė, kad „šaltosios plazmos“ technologija grįstas įrenginys uždaroje aplinkoje sugeba sunaikinti net 99,9999 % koronavirusų.

daugiau

Ruoškitės keisti mitybos įpročius - Europos Sąjunga patvirtino naują maisto produktąDidysis milčius - tai vabalas, kuris yra sutinkamas ir mūsų kraštuose. Tokį vardą jis gavo todėl, kad dažnai gyvena ten, kur laikomi miltai - sandėliuose, svirnuose, kepyklose. Iš tikrųjų, milčiai yra problema, nes misdami grūdų produktais savo išmatomis jie užteršia žmonių maistą. Tačiau Europos Sąjunga milčius mato ne kaip problemą, o kaip galimybę.


daugiau

Ar vienkartines pirštines galima dezinfekuoti ir naudoti dar kartą?Įprastai nitrilinės ir lateksinės pirštinės yra naudojamos tik kartą. Jos neleidžia pirštams užteršti paviršių, o paviršiams - pirštų. Tačiau vienkartinės pirštinės yra neperdirbamos, o per COVID-19 pandemiją mes jų sunaudojame išties daug. Galbūt jas galima dezinfekuoti ir naudoti dar kartą? Vaterlu universiteto profesorius Tizazu Mekonnenas pandemijos metu lankėsi vaistinėje. Jos darbuotoja jam atskleidė, kad trūkstant pirštinių ji savas tiesiog dezinfekuoja ir naudoja dar kartą.


daugiau

KTU medicinos fizikas Linas Kudrevičius: medicina ir ateityje neišsivers be spindulinių technologijųTerminas radiacija įprastai vadinamas jonizuojančiąja spinduliuote, kuris dažnam sukelia nerimą ir baugina. Visgi tai, kas sukelia didžiulę baimę kalbant apie branduolinės energetikos katastrofas, medicinoje atveria daug kelių sveikatos tyrimams ir inovatyviam gydymui.

 

daugiau
21 - 30 iš 2789 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos