vaistai.lt
Nepaprastai įdomus smegenų fenomenas: kodėl demencija sergančio žmogaus protas staiga prašviesėja prieš pat mirtį?Egzistuoja fenomenas, vadinamas paradoksiniu skaidrumu. Jis aprašomas jau nuo seniausių laikų. Demencija sergančio žmogaus protas staiga prašviesėja prieš pat mirtį. Žmogus vėl atpažįsta aplinkui esančius asmenis, prisimena tai, ką visai ką tik buvo pamiršęs. Tai - keistas ir mažai tyrinėtas fenomenas, tačiau amerikiečių mokslininkai mano, kad paradoksiniame skaidrume gali slypėti raktas į demencijos gydymą.
daugiau

Įtariama, kad vienos Kauno r. vandenvietės vandenyje padidėjo arseno kiekisValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama apsaugoti vartotojus, laikinai uždraudė naudoti maistui geriamąjį vandenį, UAB „Giraitės vandenys“ tiekiamą iš Naujatrobių vandenvietės (Kauno r.). Šios vandenvietės tiekiamu geriamuoju vandeniu aprūpinami 39 Naujatrobių kaimo gyventojai.

daugiau
Didysis genetikos eksperimentas, kurį vieni palaiko, kiti kritikuoja: Rusijoje 5 poros savanorių nori apsaugoti savo vaikus nuo garantuoto kurtumo, bet rizika didžiulėPenkios kurčiųjų poros RF nori išbandyti CRISPR genų redagavimą, kad galėtų susilaukti girdinčių biologinių vaikų, sakė biologas Denisas Rebrikovas . Jis planuoja „po poros savaičių“ kreiptis į atitinkamas Rusijos tarnybas leidimo.
daugiau
Įdomus faktas apie gyvenimą viduramžiais: nutikdavo taip, jog vasaros metu kepta duona dažnai buvo tokia pavojinga, kad sukeldavo stiprias haliucinacijas ir net mirtįViduramžiai mūsų mintyse asocijuojasi su purvu, ligomis, smurtu ir užgniaužtu mokslu. Dažnai tai tėra mitai. Tačiau kai kurios tų laikų gyvenimo detalės iš tiesų kelia šiurpą. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad vasarą valstiečių valgyta duona galėjo svaiginti?
daugiau
Mokslininkai išsiaiškino, kodėl kai kurių žmonių dantų emalis yra silpnas - labai naudingas tyrimas ne tik dėl dantųKai lėtine kepenų liga sergančiam 38-erių metų vyrui staiga pablogėjo, jis savo gydytojams prisiekinėjo, kad visą šį laiką visiškai nevartojo alkoholio. Gydytojai ilgai ieškojo pablogėjimo priežasčių ir buvo manoma, kad tai galbūt sukėlė infekcija, kažkokių vaistų vartojimas ar netgi pesticidai.
daugiau
Nė lašo alkoholio, o pasekmės tragiškos – homeopatiniai vaistai „nuvarė“ vyro sveikatąKai lėtine kepenų liga sergančiam 38-erių metų vyrui staiga pablogėjo, jis savo gydytojams prisiekinėjo, kad visą šį laiką visiškai nevartojo alkoholio. Gydytojai ilgai ieškojo pablogėjimo priežasčių ir buvo manoma, kad tai galbūt sukėlė infekcija, kažkokių vaistų vartojimas ar netgi pesticidai.
daugiau
Rimtas perspėjimas: net neilgas elektroninių cigarečių naudojimas gali sukelti kamieninių smegenų ląstelių mirtįElektroninės cigaretės mokslininkams sukelia dvejopus jausmus. Viena vertus, dažnai jos padeda mesti rūkyti arba sumažinti rūkymo sukeliamą žalą, tačiau kita vertus - jos taip pat yra žalingos. Dabar mokslininkai iš Kalifornijos Universiteto dar nustatė, kad elektroninės cigaretės kenkia kamieninėms smegenų ląstelėms.
daugiau
Surasta nauja autoimuninė liga ir kaip ji susijusi su sėklidžių vėžiu: sutrikusi kalba, suprastėjęs galūnių valdymas, nevalingi akių judesiaiMokslininkai iš Chan ir Zuckerbergo biotyrimų centro, „Mayo Clinic“ organizacijos ir Kalifornijos universiteto ką tik atrado autoimuninę ligą, kuri paaiškina simptomus, kuriuos patiria sėklidžių vėžiu sergantys vyrai. Neurologiniai simptomai, tokie kaip sutrikusi kalba, suprastėjęs galūnių valdymas, nevalingi akių judesiai, dažnai nesulaukia pakankamo gydytojų dėmesio, tačiau dabar aišku, kad tai - anksčiau neaprašytos autoimuninės ligos simptomai.
daugiau

Vykdoma sezoninių vaisių ir daržovių kontrolėŠalies parduotuvėse, prekyvietėse ir turgavietėse jau patikrinta apie 14 t  įvairių sezoninių daržovių, uogų ir vaisių. Įvertinta jų sauga ir kokybė – tam ištirta per 100 įvairių mėginių. Daug dėmesio skirta kilmės šalies nurodymui. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nurodo, kad lyginant su ankstesniais metais, šiemet nustatyta mažiau pažeidimų ar vartotojų klaidinimo atvejų.

daugiau
Kodėl nemažai šalių uždraudė elektronines cigaretes?Neseniai prie draudimų prisijungė ir JAV miestai – San Francisco ir Beverly Hills. San Franciscas ir Beverly Hillsas – pirmieji JAV miestai, anonsavę elektroninių cigarečių uždraudimą. Kitose šalyse tai nelabai ir stebina: draudimas veikia keliose dešimtyse valstybių.
daugiau
21 - 30 iš 2095 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos