vaistai.lt
Kaip vairuoja nuo kanapių apsvaigę žmonės? Ir ar reikia nustatyti leistinas normas?Rekreacinio kanapių naudojimo legalizavimas plinta per visą pasaulį. Vis daugiau šalių naikina įstatymus, draudžiančius naudoti kanapes savo malonumui. Dar daugiau valstybių svarsto leisti naudoti šiuos produktus medicininiais tikslais. Ir visa tai kelia pagrįstų klausimų - o kaip dėl vairuotojų? Ar kanapių vartotojai nesukels daugiau eismo įvykių?
daugiau
A. Veryga: „Fizinio aktyvumo pamokos bus patrauklesnės“Keičiasi reikalavimai, kaip turės būti organizuojamos kūno kultūros pamokos mokiniams šalies mokyklose, kad jos taptų patrauklesnės ir modernesnės. Taigi gerėja pasiruošimo sąlygos šioms pamokoms, nustatyti konkretūs reikalavimai persirengimo erdvėms, mokytojams leista laisviau planuoti fizinę veiklą, kad ji būtų patraukli ir įdomi bei pritrauktų kuo daugiau jaunimo.
daugiau
Gyvenimas apie kokį nepagalvotumėte ir liga, apie kurią žinoma tiek mažai: vieno iš didžiausių šio amžiaus išradėjų didžiausias gyvenimo iššūkis - kaip išgydyti savo sūnų nuo lėtinio nuovargio sindromo (Video)Keletą kartų per dieną ir kasdien – Ron’as Davis’as sėdi nulenkęs galva ir laukia. Laukia šalia savo sūnaus miegamojo durų. Laukia kol išgirs subtilų signalą ir supras, kad jau gali įeiti. Jis atveria duris į kambarį, kuriame Whitney’is per pastarąjį dešimtmetį praleido didžiąja laiko dalį. Whitney’is nejudėdamas guli paprastoje lovoje. Jo galva nuskusta, o kūnas išsekęs. Vyras maitinamas vamzdeliu, kuris nuvestas tiesiai į jo skrandį. Whitney’io lūpos jau penkerius metus neištarė nė vieno žodžio.
daugiau

Arseno koncentracija viešai tiekiamame geriamame vandenyje – atidžiai stebimaKasmet Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ir vandens tiekėjų atliekami  geriamojo vandens tyrimai liudija, kad 95 % atvejų geriamasis vanduo atitinka saugos ir kokybės reikalavimus. Tačiau nustačius atvejų, kuomet arseno koncentracija geriamajame vandenyje viršijo leistiną normą, VMVT pradėjo vykdyti sustiprintą šio cheminio elemento kontrolę tiek centralizuotai tiekiamame, tiek ir individualių šulinių vandenyje.

daugiau
Kavos tendencijos: ragaujama burbuliuojanti kava, domimasi jos istorijaKasmet pasaulyje pristatoma įvairiausių kavos gėrimo naujovių – tikrai neapsiribojama vien tik espreso ar pieniškos kavos puodeliu. Ne vienam maga išbandyti neįprastus derinius su gazuotais gėrimais ar įvairiais priedais, paragauti stiprios brandintos kavos. Daugiau domimasi sveikesniais pasirinkimais bei aukšta kokybe. Tad kokios kavos tendencijos pastaruoju metu vyrauja tarp kavos gėrėjų Lietuvoje?
daugiau
www.aškritiškas.lt – jaunimo galimybė žinoti ir pasirinktiAlkoholio ir kitų narkotikų tyrimas Europos mokyklose (ESPAD) atskleidė, jog per 20 metų narkotikų vartojimo vidurkis Lietuvoje tarp 15–16 m. mokinių išaugo beveik 6 kartus. Tad Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) sukūrė svetainę www.aškritiškas.lt, kuri padės jauniems žmonėms priimti atsakingus sprendimus dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.
daugiau
Išgyvenimo šansas – 1%. Kaip išgydyta moteris, serganti antibiotikams atsparia infekcijaTokiais atvejais būna efektyvūs dirvoje ir kanalizacijoje gyvenantys virusai. Antibiotikams atsparios bakterijos, – auganti pasaulinė sveikatos apsaugos problema. Tokios infekcijos siejamos su šimtų tūkstančių žmonių mirtimis per metus, susirgimų skaičius vienoje šalyje gali siekti milijonus. PSO 2016 metų duomenimis, vien multirezistencinių (atsparių keliems antimikrobiniams preparatams) bakterijų sukelta tuberkulioze sirgo apie pusė milijono žmonių.
daugiau
Lėtinio nuovargio sindromas yra tikra ir rimta liga - mokslininkai aptiko ją išduodančius biožymenisLėtinio nuovargio sindromas kankina iki 2 % pasaulio žmonių. Šis susirgimas diagnozuojamas tik pagal pacientų išsakytus simptomus, todėl nemažai mokslininkų ir gydytojų abejoja lėtinio nuovargio sindromo tikrumu. Tačiau dabar viskas keičiasi, nes Stanfordo universiteto mokslininkai aptiko žymenis, kurie padeda tiksliai diagnozuoti šią ligą.
daugiau
Kodėl taip sunku atsikratyti nemalonių prisiminimų.Tačiau pasiteiravus apie mitybos įpročius, paaiškėja liūdnesnė situacija – praktiškai visų Lietuvos gyventojų kasdienį mitybos racioną sudaro gyvulinės kilmės riebalai, didinantys cholesterolio kiekį kraujyje. Tyrimo duomenimis, 40 proc. gyventojų yra įsitikinę, kad sveika mityba ir dieta gali sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, dar 54 proc. mano, jog šios priemonės gali iš dalies padėti. Paprašyti išskirti veiksnius, kurie labiausiai sumažintų cholesterolio kiekį, dauguma gyventojų rinkosi fizinio aktyvumo ir subalansuotos mitybos derinį.
daugiau
Kodėl taip sunku atsikratyti nemalonių prisiminimų.Mūsų smegenyse saugoma daugybė nereikalingos informacijos, nes jų pagrindinė užduotis – mūsų saugumas. Bet yra ir priešinga problema: būtent to, ką norėtume užmiršti, negalime iš atminties iškrapštyti. Pašto slaptažodį ar kortelės piną smegenys užmiršta lengvai, tačiau nemalonius atsiminimus, iš kurių jokios naudos, pamiršti atkakliai atsisako.
daugiau
21 - 30 iš 2031 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos