vaistai.lt
„Openwater“ ruošia tikrą revoliuciją medicinoje: visiškai naujas žmogaus skenavimo metodas su mažu, dėvimu skeneriuMagnetinio rezonanso tomografija, kompiuterinė tomografija, echoskopija, Rentgeno spindulių tyrimai - tai tik dalis būdų, kuriuos medicina naudoja bandydama pažvelgti į žmogaus vidų. Tai - labai svarbi diagnostikos įranga, tačiau trys ketvirtadaliai žmonijos net negali pasinaudoti šiomis technologijomis. Galbūt tam laikas keistis? San Franciske įsikūrusi kompanija „Openwater“ didelius ir brangius įrenginius ketina pakeisti nešiojama elektronika.
daugiau
Tik pusė smegenų, bet veikia visos funkcijos, o tokie žmonės kartais dar protingesni už normalius - kaip tai gali būti?Vieno smegenų pusrutulio pašalinimas daugeliui atrodo kaip siaubinga praeities medicinos procedūra. Tačiau tai vis dar daroma iki šiol, nors ir retai. Priešingai nei galite pagalvoti, pacientai po to ne tik kalba, vaikšto ir mokosi, bet dar ir baigia universitetus, sprendžia galvosūkius ir kartais yra protingesni už savo bendraamžius. Kalifornijos technologijos instituto mokslininkai nusprendė pažiūrėti, kaip tai veikia.
daugiau
Vienas iš penkių transplantacijos laukiančių vaikų miršta, nes transplantacijai tinkamos širdys yra tiesiog išmetamos - kodėl taip vyksta ir ką siūloma keistiŠirdies transplantacijos laukiančiųjų sąrašas yra gerokai didesnis nei donorų. Skaičiuojama, kad penktadalis transplantacijos laukiančių vaikų taip ir miršta nesulaukę širdies. Mokslininkai dabar mano, kad tai yra dėl netinkamų donorų atrankos standartų - transplantacijai tinkamos širdys yra tiesiog laidojamos.
daugiau
Žuvų taukai prieš nerimą ir depresiją - mitas ar tai iš tikrųjų yra veiksminga priemonė?Žuvų taukus žmonės vartoja dėl įvairių priežasčių. Kai kurios iš jų nėra minimos ir šių maisto papildų informaciniuose lapeliuose. Internete galima pamatyti raginimų vartoti šiuos papildus, nes jie apsaugo nuo nerimo sutrikimų ir depresijos, bet ar žuvų taukai tikrai ta gali?
daugiau

Vasario 5-oji: išskirtinė diena ypatingam produktui – duonaiVasario 5-ąją per Šv. Agotos liturginę šventę Lietuvoje minima Duonos diena. Duona – vienas iš pagrindinių, kasdienių maisto produktų, lietuvių vartojamų nuo seno. Parduotuvių lentynose siūloma išties daug duonos rūšių, tačiau šio produkto maistinė vertė gali skirtis priklausomai nuo kepinyje esančių sudedamųjų dalių. Taigi, dėl didelio asortimento vartotojams išsirinkti sveikatai palankesnę duoną gana nelengvas uždavinys.

daugiau
Hadronų greitintuvas vėžio diagnostikai? Stanfordo mokslininkai sugebėjo sukurti miniatiūrinį dalelių greitintuvąDalelių greitintuvai galėtų būti nepaprastai naudingi medicinoje – jei tik jie nebūtų tokie dideli. Pavyzdžiui, SLAC greitintuvas yra beveik 3,2 km ilgio, o žymusis CERN hadronų priešpriešinių srautų greitintuvas (LHC) yra net 27,7 km ilgio. Tačiau Stanfordo universiteto mokslininkams pavyko šią technologiją sumažinti iki tokio dydžio, kad ji telpa kompiuterio luste, ir tai gali vėžio diagnostiką pakelti į naujas aukštumas.
daugiau
Kaip mokslininkų sukurta purškiama unitazų danga padės sumažinti vandens švaistymą? (Video)Kai kurie tualetai turi dvigubus nuleidimo mygtukus. O kai kurie žmonės į unitazų rezervuarus deda plytas. Visa tai - dėl vandens taupymo, tačiau Pensilvanijos universiteto mokslininkai turi geresnį sprendimą. Galbūt vandens taupymas jums atrodo bereikšmis, tačiau geriamas vanduo nėra vienas iš tų išteklių, kuriais galime piktnaudžiauti. Kasdien per akimirką atliekomis pavirsta 141 milijardai tualete nuleidžiamo vandens.
daugiau
Tarptautinėje Kosminėje Stotyje vos išvengta nelaimės - bandymų metu pastebėtas rimtas sveikatos sutrikimasKosmoso užkariavimas ir tyrimai nėra lengvas ir saugus darbas. Astronautai keliaudami į Tarptautinę Kosminę Stotį susitaiko su didele rizika. Tačiau niekas negalėjo prognozuoti, kad vieno astronauto sveikatai iškils tokia grėsmė jau esant TKS viduje.
daugiau
Mokslininkai aptiko vitaminą, kuris gali padėti gydyti odos vėžį melanomąTikimybė išgyventi melanomą stipriai priklauso nuo to, kada liga diagnozuojama. Jei pavyksta pričiupti vėžį ankstyvose jo stadijose, beveik 100 % melanomos pacientų išgyvena daugiau nei metus (didžioji dalis pasveiksta visiškai). Tačiau pažengusiose stadijose melanoma net 45 % žmonių nebesuteikia nei vienų metų išgyvenimo trukmės. Bet britų mokslininkai mano, kad yra vienas vitaminas, kuris gali padėti.
daugiau
Mokslininkai sukūrė unikalų edukacinį mobilųjį žaidimą „Tenacity“97 % paauglių žaidžia kompiuterinius žaidimus. Tai neprivalo būti problema. Kompiuteriniai žaidimai gali lavinti atmintį ir net akių bei rankų koordinaciją. Tačiau jie taip pat trukdo susikaupti ir blaško. Tik ne naujasis „Tenacity“, kurį sukūrė mokslininkai.
daugiau
21 - 30 iš 2318 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos