vaistai.lt
Nustatyta smegenų dalis, leidžianti matyti iliuzines figūras1984 metais Los Andžele vykusių Olimpinių žaidynių logotipas susideda iš raudonos, baltos ir mėlynos spalvos žvaigždžių, tačiau baltos žvaigždės iš tiesų nėra, ji – tik iliuzija. Tokia pati iliuzija ir „S“ raidė, matoma kompanijos USA Network prekiniame ženkle. Abiejų šių prekinių ženklų kūrėjai pasinaudojo tuo, kad žmogaus smegenys lengvai pasiduoda apgaulei – tai vadinama suvokimo iliuzija. Žmogus, žvelgdamas į fragmentišką foną, labai dažnai mato formas ar figūras, kurios iš tiesų neegzistuoja.
daugiau
Atsargiai norėkite – traukos dėsnis padeda išpildyti svajonesDažnai sakoma, kad reikia atsargiai norėti, nes norai ima ir išsipildo. Kartais užtenka kažko stipriai panorėti, pasitaikius tinkamai akimirkai žengti lemtingą žingsnį ir senas troškimas tampa realybe. Būna ir priešingai, ilgai brandinta svajonė taip ir lieka svajone, kuri niekada neišsipildo. Ką daryti, kad mūsų norai taptų realybe? Kaip įvaldyti traukos dėsnį ir prisivilioti savo laimę? Žinomas Lietuvoje lektorius Algirdas Karalius sako, kad daug žmonių skaito motyvacinę literatūrą, žiūri motyvacinius filmus, vienas žymiausių ir šiuo metu populiariausių – „The secret“ (liet. paslaptis). Šiuo pavadinimu sukurtas filmas, išlesta knyga. 
daugiau
Šunys užuodžia kiaušidžių vėžįAmerikiečių mokslininkai padarė stulbinantį atradimą – kiaušidžių vėžį moterims gali diagnozuoti šunys.

Kiaušidžių vėžio diagnostika – problema
Kiaušidžių vėžys sudaro maždaug 3 proc. visų vėžio rūšių moterims. Dažniau juo serga vyresnio amžiaus – vyresnės nei 63 metų – moterys. Amerikos vėžio organizacijos duomenimis, kasmet 22 240  moterų JAV nustatoma nauja kiaušidžių vėžio diagnozė ir 14 230 moterų kasmet nuo jo miršta. 

daugiau
Apie mikrobangų krosneles ir sveikatąVienareikšmiškai atsakyti – kenkia mikrobangų krosnelės sveikatai ar  ne, – būtų sunku. Galbūt todėl, kad atsakymas priklauso nuo to, ar mes mokame  šiuo prietaisu naudotis. Ir ar laikomės visų gamintojo rekomendacijų.

Mikrobangų krosnelės „gimimas“
Mikrobangų krosnelė buvo išrasta visai atsitiktinai Antrojo pasaulinio karo laikais. Vienos didelės korporacijos inžinierius tyrinėjo naująjį specializuotą prietaisą – lempą magnetroną. 

daugiau
Dar kartą apie grybų radioaktyvumąRadiacinės saugos centras kasmet sulaukia gyventojų klausimų apie Lietuvos miškuose augančių grybų radioaktyvumą. Gyventojai teiraujasi, koks yra valgomų grybų užterštumas radioaktyviomis medžiagomis, kuriuose miškuose ir kokiose grybų rūšyse jis yra didesnis. Primename, kad radioaktyviąsias medžiagas į mūsų šalies teritoriją atnešė atmosferos srautai po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje. Daugiau nukentėjo pietvakarinė ir vakarinė Lietuvos teritorijos dalys. Po avarijos praėjus metams, trumpaamžiai radionuklidai suskilo, tačiau kitų radionuklidų savitasis aktyvumas miško paklotėje liko nepakitęs. Lietuvos teritorija daugiausiai buvo užteršta cezio–137 radioaktyviuoju izotopu, kurio pusėjimo trukmė yra 30 metų. 
daugiau
Jodo trūkumas įsčiose silpnina vaikų intelektąNet ir nedidelis jodo trūkumas besilaukiant kūdikio vėliau silpnina vaikų intelektą, nustatė Jungtinės Karalystės mokslininkai. Daugiausia su pieno ir jūros produktais gaunamas jodas yra itin svarbus mikroelementas skydliaukei sintetinant hormonus, kurie turi tiesioginės įtakos vaisiaus smegenų formavimuisi. Pasaulyje ryškus jodo trūkumas yra pagrindinė smegenų pažeidimų, kurių galima išvengti, priežastis, tačiau nedidelio jodo nepakankamumo poveikis iki šiol nebuvo ištirtas. Grupė Surrey ir Bristolio universiteto mokslininkų tyrė 1040 būsimųjų mamų, pirmąjį nėštumo trimestrą matuodami jodo koncentraciją šlapime.
daugiau
Mokslininkai: Naršymas internete kenkia atminčiaiLeisdami laiką internete, galite naikinti savo gebėjimą įsiminti vertingą informaciją. Taip teigia Stokholmo Karališkojo technologijų instituto mokslininkas Erikas Fransenas. Net vienas ilgesnis prisėdimas prie Facebook jau padaro neigiamą poveikį atminčiai – žmogaus smegenys gali būti perpildytos informacijos, matomos kompiuterio ekrane. Švedijos tyrėjai telkė dėmesį ties žmogaus trumpąją atmintimi, siekdami išsiaiškinti, kaip galima atgaivinti pažeistus neuronus. Pasak E. Franseno, informacijos pertekliumi sujaukti smegenis galima per vieną įprastinį socialinių tinklalapių panaršymą. Naršymo efektas toks, jog vis mažiau informacijos iš trumpalaikės atminties persikelia į ilgalaikę atmintį.
daugiau
Vaikų miegas. Lengvai išsprendžiama tėvelių problemaKaip padaryti, kad vaiko auginimas būtų džiaugsmingiausias laikotarpis jūsų gyvenime? Šitą laikotarpį labai dažnai užtemdo tokie dalykai kaip vaiko miego sutrikimai, tėvų bemiegės naktys, laiko sau neturėjimas, nevalgantis vaikas. Tų smulkmenų galėtų ir nebūti. Giedrė Veličkienė, vaikų priežiūros specialistė, „Sąmoningų mamų“ bendruomenės įkūrėja, aromaterapijos ir masažo specialistė, sako, kad jei kiekviena mama vadovautųsi bioritmų sistema, vaikų miego klausimas būtų išspręstas visiems laikams.
daugiau

Keisčiausi sindromai medicinos istorijojeMedicinoje egzistuoja daugybė keisčiausių sindromų, apie kuriuos retas kada nors yra girdėjęs. Juos sunku paaiškinti ir suvokti, nepaisant to, kad kai kurie žmonės neišvengia jų. Pasmalsaukime, kokių retų ir neregėtų sindromų esama šiame pasaulyje.

Sprogstančios galvos sindromas
Pirmą kartą jis buvo aprašytas dar 1920 metais gydytojo ir psichiatro Roberto Armstrongo-Joneso. Jis šį sindromą apibūdino kaip miego sutrikimą, tiksliau tariant, pacientai, prieš užmigdami arba miego metu, patirdavo nemalonių išgyvenimų, t. y. juos pažadindavo sprogimą, šūvius iš ginklo, vandenyno, skalaujančio uolas, žmonių balsus primenantys garsai. 

daugiau
Geriausias draugas ir geriausias gydytojas. Kas?Koks gydytojas gali gydyti tik prisilietimu, vien savo pasirodymu sukelti šypseną? Jis supratingai žiūrės į akis ir fiksuos mažiausius vaiko judesius, nors tas vaikas yra autistas ir dažnai vengia akių kontakto. Tas gydytojas su žmogumi buvo dar akmens amžiaus laikais. Paskui jis tapo geriausiu draugu. Nuo mums įprasto gydytojo jis skiriasi tuo, kad, padirbęs 3 valandas, paskui 12 valandų miega. Nes jo darbo kodeksas neleidžia jam dirbti daugiau kaip 12 valandų per savaitę. Taip, tai šuo.
daugiau
2381 - 2390 iš 2412 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  231 232 233 234 235 236 237 238 239 240  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos