vaistai.lt
Fermentuoti maisto produktai stiprina imunitetą, tačiau kaip? Mokslininkai nustatė mechanizmą, kaip bakterijos praneša apie savo atvykimąMokslas jau seniai žino, kad fermentuoti maisto produktai daro teigiamą įtaką žmogaus imuninei sistemai. Tačiau iki šiol nebuvo aišku, kaip toks maistas mus veikia molekuliniame lygmenyje. Dabar mokslininkai iš Leipcigo Universiteto atliko tyrimą, kuris paaiškino, kaip bakterijos, kurios suraugina kopūstus ir pieną paverčia jogurtu, sąveikauja su žmogaus kūno ląstelėmis.
daugiau

Įsibėgėja arbūzų sezonas – įvertinta, ar saugu mėgautis šiomis uogomisArbūzų sezonas Lietuvoje vis ankstėja. Pastaruoju metu šių uogų jau galima įsigyti nuo ankstaus pavasario iki vėlyvo rudens, o kai kuriuose prekybos centruose – ir apskritus metus. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai pastebi, jog vartotojai domisi, ar mūsų prekybos centruose, turgavietėse ar laikinose prekyvietėse parduodami arbūzai yra saugūs ir kokybiški.

daugiau
Mokslininkai aptiko naują biožymenį, leisiantį prognozuoti prostatos vėžio eigąProstatos vėžys tarp vyrų yra antra onkologinė liga pagal paplitimą. Apskritai tai yra ketvirtas vėžys pagal dažnumą – vien pernai pasaulyje diagnozuota 1,3 milijonai naujų prostatos vėžio atvejų. Išgyvenimo tikimybė labai priklauso nuo ankstyvos diagnozės ir ligos išplitimo. Neseniai atrastas biožymuo turėtų palengvinti metastazių rizikos vertinimą.
daugiau
Apsauga nuo ŽIV, bet ne nuo mirtiesNuo ŽIV sauganti mutacija homozigotinėje būsenoje padidino mirties nuo visų priežasčių riziką. CCR5 geno mutacija ∆32 garsi tuo, kad suteikia atsparumą nuo ŽIV, tačiau remiantis Nature Medicine publikuoto tyrimo rezultatais, ji turi ir neigiamų pasekmių. Išanalizavę 409 693 žmonių genotipus ir mirties priežastis, Kalifornijos universiteto Berklyje tyrėjai padarė išvadą, kad mutacija CCR5-∆32 homozigotinėje būsenoje padidina jo nešiotojams mirties nuo bet kokių priežasčių riziką. Pažymėtina, kad CRISPR vaikus sukūręs He Jiankui modifikavo būtent CCR5 geną.
daugiau
Į ekologines problemas pirštu bedantys KTU studentai skelbia vienkartinių puodelių šlovės pabaigąĮ jūras ir vandenynus išmestų plastiko šiukšlių kiekis vis didėja. Pasak Europos Komisijos pateikiamos statistikos, jos sudaro apie 70 proc. visų jūrose randamų šiukšlių. Siekiant spręsti šią problemą, Europos Parlamentas pritarė direktyvai dėl tam tikrų plastikinių gaminių poveikio aplinkai mažinimo.
daugiau
„Tai buvo kažkas tokio, ko iki tol aš dar niekada nebuvau patyrusi. Negalėjau normaliai eiti, akyse aptemo. Atrodė, kad tuoj nualpsiu“. Ar žinote, kas tai yra POTS sindromas - šia liga gali susirgti bet kas (Video)POTS sindromas yra labai klastinga liga, kurią nustatyti yra itin sudėtinga. Jai visiškai nesvarbus žmogaus amžius ar lytis. POTS sindromu sergančių žmonių istorijos rodo, kad jiems tenka išgyventi tikrą pragarą.
daugiau
Kopiančius į Everestą dažnai puola ši keista liga - serga ir sportiški, ir stori, ir seni, ir jauni77-erių nuotykių ieškotojas Ronas Crystalas seniai dairėsi į Everestą. Tiesa, į pačią viršūnę užkopti jau nebenorėjo, suprasdamas savo senstančio kūno ribas. Tačiau net ir kopdamas tik dalį kelio vyras susirgo liga, kuri kamuoja dažną Himalajuose pasirodantį turistą.
daugiau

Specialistai pataria: „Ieškodami lietuviškų vaisių ir daržovių vartotojai turėtų prisiminti jų sezoniškumą“Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) teritorinių padalinių inspektoriai jau kelerius metus vykdo sustipriną sezoninę lietuviškų vaisių ir daržovių, parduodamų turgavietėse ir laikinose prekybos vietose, kontrolę. Daugiausia dėmesio yra skiriama produktų kilmės šalies nurodymui. VMVT duomenimis, vartotojų klaidinimas dėl vaisių, uogų ar daržovių kilmės buvo vienu dažniausių pažeidimų, tačiau pastaraisiais metais tokių pažeidimų sumažėjo penktadaliu.

daugiau
Mokslininkai imasi dar neregėto dalyko: augins kūdikius dirbtinėse gimdose (Video)Mokslininkai teigia esantys pasirengę padaryti tai, kas skamba, kaip mokslinė fantastika. Jie jau ruošiasi „užauginti vaikus dirbtinėse gimdose.“ Remiantis „Metro“ pranešimu, Filadelfijos (JAV) vaikų ligoninės gydytojai veda derybas su JAV maisto ir vaistų administracija (FDA), kad galėtų per artimiausius dvejus metus pradėti dirbtinių gimdų testavimus ir jose auginti žmogaus embrionus.
daugiau
Birželio 1 d. Lietuvoje skelbiama oficiali maudymosi sezono pradžiaSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad birželio 1-ąją prasideda Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ (toliau – Higienos norma) nustatyta maudymosi sezono pradžia. Tiesa, savivaldybių institucijos gali koreguoti tiek sezono pradžią, tiek pabaigą, atsižvelgdamos į besimaudančiųjų skaičių.
daugiau
71 - 80 iš 2095 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos