vaistai.lt

Ar vienišumas gali net nužudyti? Žmogaus gyvenimas yra pilnas vienišumo. Tikėtina, kad kažkuriuo momentu vienišumą jautėte ir jūs. Tai - keistas jausmas, sumišęs su liūdesiu ir pasimetimu, kuomet trokštamas kontaktas su kitu žmogumi tiesiog nėra pasiekiamas. Bet ar vienišumas gali sutrumpinti gyvenimą?

daugiau

20 metų trukęs tyrimas atskleidė netikėtą tiesą: jaunimo požiūris į seksą pasikeitė kardinaliai - ir tai nieko gero nežadaŽmogų, kaip ir kitus gyvūnus, pirmyn veja instinktai. Priimta manyti, kad kai kurie instinktai labiau kamuoja jaunus žmones. Bet ar tiesa, kad jie yra labai lytiškai aktyvūs? Naujas tyrimas rodo kiek nerimą keliančią tiesą.

daugiau

Birželio pirma pusė. Kai kur maudytis nerekomenduojamaSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 107 maudyklų iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Ne visose jose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

daugiau

Košmaras, kurio buvo galima tikėtis: vienkartinių veido kaukių vandenynuose jau daugiau nei medūzų (Video)Gamtosaugininkai jau seniai perspėjo visus, kad viena iš koronaviruso pasekmių bus padidėjęs vandenynų užterštumas – dabar jų prognozės išsipildė. Vienkartinės kaukės ir kitos apsaugos priemonės papildė šiukšlių gretas vandenyse, kurie ir iki tol nebuvo švarūs.

 

daugiau

Tvyrant karščiams svarbu pasirūpinti gyvūnų geroveLietuvoje įsivyraujant karštiems, dažnai drėgniems ir itin tvankiems orams, tiek ūkiniams gyvūnams, tiek ir augintiniams būtina skirti didesnį dėmesį, ypač juos vežant ar laikant uždarose patalpose. Aukšta oro temperatūra ir tvyranti didelė drėgmė kelia grėsmę gyvūnų sveikatai, todėl ūkininkai ir gyvūnų laikytojai turėtų iš anksto pasirūpinti, kad jų laikomi naminiai gyvūnai būtų apsaugoti nuo perkaitimo.

daugiau

Nauja KTU studentų idėja kovojant su cerebriniu paralyžiumi – kostiumas, išvaduojantis nuo skausmųTarptautiniais duomenimis, cerebriniu paralyžiumi suserga maždaug 2 ar 3 naujagimiai iš 1000 gimusių. Ankstukai ir mažo svorio kūdikiai serga dar dažniau – fiksuojama nuo 40 iki 100 atvejų iš tūkstančio. Į kovą su šia neurologine liga KTU studijuojantis gabus jaunimas siūlo pasitelkti šiuolaikines technologijas, susijusias su dirbtinio intelekto sprendimais.


daugiau

Kaip smegenys atpažįsta skirtingus daiktus? Jei pamatytumėte ant stalo gulinčias žirkles, iš karto žinotumėte, kas tai yra. Per savo gyvenimą, jau išmokote, kas yra žirklės ir galite lengvai jas atpažinti. Net jei tas konkretus daiktas jums būtų nematytas ir keistas, jūs vis tiek žinotumėte, kad tai - žirklės. Bet kaip mūsų smegenys analizuoja tą matomą informaciją?

daugiau

Mokslininkai teigia, kad SARS-CoV-2 viruso plitimas priklauso ir nuo kalbosDažnai keliaudami viešuoju transportu, lankydamiesi masiniuose renginiuose ir šiaip sukiodamiesi tarp žmonių, susiduriate su didesne tikimybe pasigauti kokį nors virusą. Infekcijos rizika išauga ir jei jūsų imuninė sistema nėra labai stipri. Bet ar žinojote, kad tikimybė kuo nors užsikrėsti priklauso ir nuo kalbos, kuria kalbate?

daugiau

Po karantino viešojo maitinimo įstaigos susiduria su iššūkiais užtikrinant maisto saugąValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kontrolės duomenimis, pastebima, jog pastaruoju metu maisto tvarkymo subjektai per mažai dėmesio skiria maisto žaliavų saugai, neįvertindami viešojo maitinimo įmonėse patiekalų gamybai naudojamų žaliavų tinkamumo vartoti terminų.

daugiau

Niutonas - modernaus mokslo tėvas, tačiau jo pasiūlymai gydyti marą dabar tik kelia juokąIzaokas Niutonas dažnai vadinamas modernaus mokslo tėvu. 1642-1726 metais gyvenęs anglų matematikas, fizikas, teologas ir, kaip teigė pats, gamtos filosofas prisidėjo prie mechanikos, optikos ir fizikos mokslų pažangos. Nors ir retai, kartais jis kyštelėdavo nosį ir į mediciną. Pavyzdžiui, Niutonas turėjo minčių, kaip galima pagydyti buboninį marą.

daugiau
71 - 80 iš 2619 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos