vaistai.lt

KTU mokslininkė Aušra Šipailienė. Kalėdiniai žuvies patiekalai ir naudingos medžiagos: ką gauname „iš žuvies“?Artėjant didžiosioms žiemos šventėms vis dažniau pagalvojame kokią žuvį geriausia naudoti šventiniams patiekalams ruošti. O jie gali būti patys įvairiausi – nuo termiškai neapdorotos sūdytos silkės ar lašišos iki pyragų su žuvimi, ar įdarytų lydekų.

 

daugiau

JAV patvirtinta pirmoji medicininė priemonė prieš košmarus - jos kūrėjus įkvėpė šunysPotrauminio streso sindromas (PTSD) kamuoja pačius įvairiausius žmones. Ypač dažnai nuo šio sutrikimo kenčia buvę kariai, seksualinio priekabiavimo aukos, įvairias katastrofas išgyvenę žmonės. Ir juos dažnai kamuoja košmarai. Tačiau amerikietis Tyleris Skluzacekas išrado paprastą technologiją, kuri tuos košmarus gali padėti išsklaidyti. Ir jos veikimo principą Skluzacekas sugalvojo žiūrėdamas į dirbančius šunis.

daugiau

Ugdymo įstaigų vaikų žaidimo aikštelės: kaip įrengti ir naudoti, kad vaikai būtų saugūs2020 metų gruodžio 10 dieną Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamentas (NVSC) organizavo tarpinstitucinį pasitarimą „Ugdymo įstaigų vaikų žaidimų aikštelių sauga“, kuris vyko nuotoliniu būdu ir kuriame dalyvavo įvairių savivaldybių ir ugdymo įstaigų darbuotojai. Tarpinstitucinio pasitarimo tikslas – atkreipti dėmesį į ugdymo įstaigų vaikų žaidimų aikštelių saugą, aptarti iškylančias problemas bei pasidalinti gerosios praktikos pavyzdžiais.


daugiau

Mokslininkai išsiaiškino, kiek reikia mankštintis, norint „kompensuoti“ sėdėjimo dienąPuikiai visi žinome, kad praleisti valandų valandas sėdint nėra gerai, bet kiek reikia mankštintis, kad būtų neutralizuotas neigiamas sėdimos dienos poveikis sveikatai? Naujas tyrimas rodo, kad dienos neveiklumą turėtų kompensuoti apie 30–40 minučių fizinis aktyvumas per dieną.

daugiau

Skamba kaip fantastika, bet tai jau vyksta: JAV armija kuria minčių skaitymo technikąNauji tyrimai, kuriuos finansavo JAV armijos tyrimų biuras, sėkmingai atskyrė smegenų signalus, turinčius įtakos veiksmui ar elgesiui, nuo signalų, kurie to nedaro. Naujas tyrimas yra dalis platesnių JAV armijos neuromokslų planų, kurie galiausiai ateityje gali paskatinti karius bendrauti naudojantis smegenų bangomis, praneša C4ISRNET.

daugiau

Istorinis įvykis: Jungtinės Tautos (JT) kanapes perkėlė į mažiau pavojingų medžiagų klasęJT pašalino medicinines kanapes iš pavojingiausių preparatų kategorijos. Tai gali atverti kelią tyrimams ir platesnį medicininės kanapės naudojimą. The New York Times praneša, kad trečiadienio JT narkotinių preparatų komisijos, kurioje dalyvauja 53 šalys narės, balsavimas patvirtino medicininės kanapės pašalinimą iš 1961 m. Vieningosios narkotinių vaistų konvencijos IV Katalogo klasifikacijos.

daugiau

Vegetariška dieta nėra toks jau geras dalykas? Didžiausios apimties tyrimas atskleidė, kas darosi atsisakius mėsosVegetariška dieta turi ir savų minusų. Žmonėms, nevalgantiems mėsos, kyla didesnė kaulų, ypač dubenkaulių, lūžių rizika, rodo didžiausia tokios rizikos tyrimas. Efektas gali būti dėl kalcio ir baltymų trūkumo dietoje, o taip pat dėl to, kad jie paprastai būna plonesni, todėl krentant smūgį sugeria mažiau minkštųjų audinių.

daugiau

COVID-19 situacija audinių ūkiuose Lietuvoje: naujų protrūkių nenustatytaValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad gruodžio 8 d. duomenimis, naujų COVID-19 ligos atvejų Lietuvos audinių ūkiuose nenustatyta, audinių augintojai įpareigoti atidžiai stebėti auginamų žvėrelių ir ūkių darbuotojų sveikatos būklę, o apie atsiradusius ligos įtarimus nedelsiant pranešti VMVT. Situacija COVID-19 židiniu tapusiame Jonavos r. audinių ūkyje – kontroliuojama, šiuo metu audinių gaišimas yra sumažėjęs, todėl ūkyje tęsiamas žvėrelių migdymas kailiams.

daugiau

Nosies purškalas gali padėti apsisaugoti nuo COVID-19? Mokslininkai jau ruošia ir tokią inovacijąBirmingemo universiteto mokslininkai sukūrė nosies purškalą, kuris gali padėti apsisaugoti nuo COVID-19. Geriausia tai, kad jis gaminamas iš medžiagų, kurios jau yra patvirtintos kaip saugios kituose vaistuose ir net maisto produktuose.

daugiau

Kas yra mRNR vakcinos ir kokia iš jų nauda?Patvirtinus naujas vakcinas, pasaulį užliejo džiugesio banga. Jeigu ši technologija pateisins lūkesčius, tai bus gigantiška nauda visai sveikatos apsaugai, ne tik dorojantis su visiems jau gerokai įkyrėjusiu koronavirusu.

daugiau
91 - 100 iš 2789 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos