vaistai.lt
Išgyvenimo šansas – 1%. Kaip išgydyta moteris, serganti antibiotikams atsparia infekcijaTokiais atvejais būna efektyvūs dirvoje ir kanalizacijoje gyvenantys virusai. Antibiotikams atsparios bakterijos, – auganti pasaulinė sveikatos apsaugos problema. Tokios infekcijos siejamos su šimtų tūkstančių žmonių mirtimis per metus, susirgimų skaičius vienoje šalyje gali siekti milijonus. PSO 2016 metų duomenimis, vien multirezistencinių (atsparių keliems antimikrobiniams preparatams) bakterijų sukelta tuberkulioze sirgo apie pusė milijono žmonių.
daugiau
Lėtinio nuovargio sindromas yra tikra ir rimta liga - mokslininkai aptiko ją išduodančius biožymenisLėtinio nuovargio sindromas kankina iki 2 % pasaulio žmonių. Šis susirgimas diagnozuojamas tik pagal pacientų išsakytus simptomus, todėl nemažai mokslininkų ir gydytojų abejoja lėtinio nuovargio sindromo tikrumu. Tačiau dabar viskas keičiasi, nes Stanfordo universiteto mokslininkai aptiko žymenis, kurie padeda tiksliai diagnozuoti šią ligą.
daugiau
Kodėl taip sunku atsikratyti nemalonių prisiminimų.Tačiau pasiteiravus apie mitybos įpročius, paaiškėja liūdnesnė situacija – praktiškai visų Lietuvos gyventojų kasdienį mitybos racioną sudaro gyvulinės kilmės riebalai, didinantys cholesterolio kiekį kraujyje. Tyrimo duomenimis, 40 proc. gyventojų yra įsitikinę, kad sveika mityba ir dieta gali sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, dar 54 proc. mano, jog šios priemonės gali iš dalies padėti. Paprašyti išskirti veiksnius, kurie labiausiai sumažintų cholesterolio kiekį, dauguma gyventojų rinkosi fizinio aktyvumo ir subalansuotos mitybos derinį.
daugiau
Kodėl taip sunku atsikratyti nemalonių prisiminimų.Mūsų smegenyse saugoma daugybė nereikalingos informacijos, nes jų pagrindinė užduotis – mūsų saugumas. Bet yra ir priešinga problema: būtent to, ką norėtume užmiršti, negalime iš atminties iškrapštyti. Pašto slaptažodį ar kortelės piną smegenys užmiršta lengvai, tačiau nemalonius atsiminimus, iš kurių jokios naudos, pamiršti atkakliai atsisako.
daugiau
Kaip jauni žmonės sudrožia savo kepenisKepenų sveikata dažnai siejama su vyresnio amžiaus žmonėmis dėl dažno vaistų vartojimo, piktnaudžiavimo riebiu maistu ar alkoholiu. Tačiau spartėjantis gyvenimo ritmas, greito maisto poreikis, dietų kultas, nemokėjimas susidoroti su stresu, tariamas atsipalaidavimas savaitgaliais su taure rankoje lemia tai, kad net jaunų žmonių kepenų pažeidimai tampa sunkiai išgydomi.
daugiau
Smurtas prieš vaiką, kurio dažniausiai nepastebime (Skirta Tarptautinei šeimos dienai)„Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnis numato, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. 39 straipsnyje nustatyta, kad nepilnamečius vaikus gina įstatymai.“ (LR Konstitucija)
daugiau
Naujas tyrimas atskleidė liūdną tiesą – vieniši žmonės dažniau kankinami psichikos sutrikimųRemiantis naujausio tyrimo rezultatais, gyvenimas vienumoje yra susijęs su bendrais psichikos sutrikimais. Ir tai nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo lyties. Tyrėjai gegužės 1 dieną „Plos One“ moksliniame žurnale paskelbtoje studijoje teigia, kad gyventojų, kurie gyvena vieni, per pastaruosius metus tik daugėja.
daugiau
5 faktai, kuriuos turėtumėte žinoti apie smegenis savo pilve - jos yra panašios į tas jūsų galvojeEnterinė nervų sistema (ENS) dažnai vadinama antrosiomis žmogaus smegenimis. Ir tikrai ne be reikalo. Štai 5 įdomūs faktai apie šią mažai ištyrinėtą žmogaus kūno dalį.
daugiau
Minčių kontrolė - net jei manote, kad galite valdyti mintis, tikriausiai negaliteNegalvokite apie raudoną obuolį. Apvalus raudonas obuolys, blizgančia odele - negalvokite apie jį. Na kodėl galvojate apie obuolį? Kalbėdami apie minčių kontrolę dažniausiai įsivaizduojame kažkokius magiškus gebėjimus valdyti kitų žmonių mintis. Tas, kuris galėtų valdyti visų žmonių mintis, būtų pats galingiausias žmogus pasaulyje.
daugiau
Ar žinote, kodėl žmonėms taip patinka gazuoti gėrimai? Tai visai ne dėl skonio - dažniausiai tikrosios priežasties nežino net tie, kurie jais mėgaujasiAr vanduo, ar šampanas, gazuoti gėrimai veikia kitaip. Kai pasitaiko džiaugsminga proga, kurią norisi pažymėti, daugeliui pirmiausia kyla asociacija su šampanu. Atrodo, šis gėrimas sukurtas šventei. Išskirtinumą jam suteikia, žinoma, burbuliukai, tačiau kodėl jie tokie ypatingi? Kitaip sakant, kodėl mums taip patinka gazuoti gėrimai?
daugiau
91 - 100 iš 2095 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos