vaistai.lt

3 itin pravartūs būdai panaudoti imbierąImbieras pasižymi uždegimą malšinančiomis ir antibakterinėmis savybėmis. Jo šaknis suteikia tiesiog nepamainomo skonio įvairiems patiekalams, be to, šaltuoju metu kaip reikiant sušildo ir kūną, ir sielą. Dargi padeda lieknėti ir žadina aistrą. Trumpai tariant, imbieras – idealus augalas gerinti sveikatą ir emocinę būseną!

1. Kovokite su infekcijomis 
Peršalimas, gripas, sloga ir visos kitos kvėpavimo takų ligos nekibs prie jūsų, o prikibusios bus įveiktos kur kas greičiau, jei negailėsite imbiero prieskonio, kurį itin gardu įmaišyti į arbatą su citrina ir medumi. 

daugiau
Kaip kuo sveikesniam sutikti gyvenimo rudenį?Vakar, Pagyvenusių žmonių dieną, mokslo metus pradėjo Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto studentai, brandaus amžiaus žmonės, sulaukę pensinio amžiaus. Su šio universiteto  Sveikatos fakulteto dekane, gydytoja gerontologe medicinos mokslų daktare Birute Gaigaliene, beje, parašiusia ir tris knygas gerontologijos klausimais, kalbėjomės apie žmogaus gyvenimo trukmę ir veiklią ilgaamžystę, brandaus gyvenimo iššūkius ir jų sprendimus.
daugiau

Pasaulinės vegetarų dienos proga – apie vegetarizmą nuo... iki...Spalio 1-ąją jau tradiciškai minima pasaulinė vegetarų diena švenčiama nuo 1977-ųjų. Šią dieną žmonės skatinami nevalgyti mėsos, atsakingiau pažvelgti į savo mitybos įpročius ir pan. Taigi tai puiki proga pakalbėti šia tema plačiau... Remiantis statistiniais duomenimis, daugelyje Vakarų Europos valstybių apie 20 proc. gyventojų yra vegetarai. Nors Lietuvoje tikslios statistikos nėra, manoma, kad lietuvių vegetarų esama ne daugiau kaip 5 procentai. Pastebėta, jog vegetarėmis dažniau tampa moterys. Kodėl? Galbūt todėl, kad  jos labiau rūpinasi savo sveikata, figūra ir „valdo“ virtuvę.

daugiau

Netikėti žarnyno valymo būdaiNorite jaustis geriau? Tai visai nesunku – skirkite savo mitybai daugiau dėmesio. Juk galiausiai tai, kaip atrodome, priklauso nuo to, ką dedame į burną. Išmėginkite šiuos paprastus būdus, kurie padeda valyti ir žarnyną, ir organizmą.

► Kefyras ir grikių miltai 
Kefyre išmaišykite kelis šaukštus grikių miltų ir išgerkite ryte prieš pusryčius. Toks gėrimas sumažina cukraus kiekį kraujyje, valo žarnyną nuo nuodingų medžiagų, greitina medžiagų apykaitą, normalizuoja kasos darbą.

daugiau

Liga ar sveikata? Rinkimės patys!Sveikata – brangiausias turtas. Tai esame patyrę visi. Šio turto vertę įmanoma įkainoti tik tuomet, kai jo netenkame.

Kelioms dienoms netikėtai užgriuvęs galvos skausmas ar pakilusi kūno temperatūra priverčia suvokti, kokį nuostabiai laimingą gyvenimą gyvenome iki tol...

Sakoma, kad iš nelaimingo žmogaus atimk viską, o po kurio laiko atiduok jam nors pusę. Atgavęs dalį turėtų savo brangenybių, jis vėl pasijus pačiu dėkingiausiu ir laimingiausiu žmogumi žemėje. 

daugiau
Maistas, kuris padeda spręsti laikinas sveikatos problemasNors maistas – ne vaistas, visi žinome, kaip svarbu tinkamai maitintis. Tam, kad sveikata būtų kuo geresnė, o mes jaustumėmės žvalūs, energingi ir jauni. Ilgiau, nei įprasta, negalite užmigti, jaučiate nuotaikų kaitą, vargina PMS ar siaubingai pučia pilvą? Prieš praverdami gydytojo kabineto duris, užmeskite akį į savo šaldytuvą. Gal turite idealių produktų vienam ar kitam sveikatos sutrikimui pašalinti?

Šviežias, per daug neapdorotas maistas yra vienas geriausių sveikatos garantų. Jis padeda vykti įvairioms biologinėms funkcijoms mūsų organizme, o ne apsunkina jas. Dar daugiau, svarbu ne tik ką valgome, bet ir kokio dydžio porcijos, kokiu metu valgome ir kaip dažnai.

daugiau

Gydome slogą liaudiškais būdaisNe kartą girdėjome, kad sloga išgydoma per septynias dienas, o negydoma praeina per savaitę. Tačiau šis posakis, deja, ne visada pasitvirtina. Kai kada negydoma sloga komplikuojasi į sinusitą ar „persikrausto“ į ausis. Taigi „nekaltoji“ sloga ne tokia jau ir nekalta... Pasidomėkime liaudiškomis priemonėmis, padedančiomis įveikti šį negalavimą. 
► Alavijas. Teigiama, kad šis puikus augalas nuo slogos padeda išsivaduoti itin greitai. Kaip? Paimkite alavijo lapą, išspauskite iš jo kuo daugiau sulčių. Lašinkite kasdien į nosį po 3–4 lašus triskart per dieną ir gerai įmasažuokite.

daugiau

Kokius negalavimus gydo įvairių rūšių medusŠaltasis sezonas jau grasina varvančia nosimi? Metas traukti medaus stiklainėlį ir pradėti mėgautis šiuo sveikatai naudingu gardumynu. Siūlome pasidomėti, kokių gydomųjų savybių turi įvairių rūšių medus.

► Akacijų medus
Šio medaus patariama skanauti žmonėms, besiskundžiantiems inkstų ligomis, šlapimo takų infekcijomis. Tinka diabetikams, dietinei mitybai, ramina nervų sistemą, gydo nemigą, stiprina imunitetą. 

daugiau
Ramūnas Karbauskis: „Smegenys yra mano darbo įrankis, kodėl turėčiau jas žaloti alkoholiu? Nežinau alkoholio skonio“Ramūnas Karbauskis – verslininkas, politikas, visuomenės veikėjas, įvairių projektų vaikų ir jaunimo švietimui iniciatorius bei mecenatas. Sveikai gyvenantis vyras mielai sutiko prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“ ir pasidalinti savo mintimis bei idėjomis.

Blaivus gyvenimas
Paklaustas apie bendrą požiūrį į sveiką gyvenseną, p. Ramūnas atsako tiesiai: „Aš visada gyvenau sveiką gyvenimo būdą, todėl nebuvo jokio perversmo, požiūrio pasikeitimo. Nebuvo poreikio daryti kažką, kenkiant sau. Niekada nesupratau rūkymo prasmės“. Tačiau visgi sveiko gyvenimo būdo esminiu dalyku laiko tai, kad gyvenime nėra ragavęs absoliučiai jokio alkoholio. 

daugiau
Jogos trenerė: delsimas – geriausias antsvorio draugasŽymi Latvijos jogos trenerė Alona Slidzevska teigia, kad metant svorį svarbiausia yra tinkama motyvacija ir racionalūs, aiškiai pamatuojami tikslai. „Turėdama 10 metų patirtį sporto klube, galiu pasakyti, jog norint atsikratyti nereikalingų kilogramų, svarbiausia yra teisingai save motyvuoti, pozityviai mąstyti ir tikslų pradėti siekti tą pačią akimirką, – teigia A. Slidzevska, – Žinoma, labai svarbus yra artimųjų bei kolegų palaikymas, trenerio pagalba ir dietologo konsultacija. Visi šie žmonės prisideda prie motyvacijos kėlimo ir padeda nepalūžti pusiaukelėje bei nukreipia teisinga linkme“. 
daugiau
1941 - 1950 iš 1993 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  191 192 193 194 195 196 197 198 199 200  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos