vaistai.lt

Cholesterolio koncentraciją mažinantys vaistai gali padidinti riziką susirgti diabetuPastaraisiais metais pasirodė tyrimų, kurių rezultatai rodo galimai padidėjusią riziką susirgti cukriniu diabetu vartojant statinų grupės preparatus. Neseniai atlikta išsami tyrimų analizė, kuri apibendrino šių studijų duomenis. Į analizę įtraukta 17 tyrimų, kuriuose dalyvavo beveik 114 tūkst. ligonių. Tyrimų metu lyginti pacientai, vartojantys statinų grupės preparatus, su placebu gydomais pacientais arba didesnę ir mažesnę vaistų dozę vartojantys ligoniai.

daugiau

Kintantis klimatas – didesnė grėsmė sveikatos saugumuiSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad kintantis klimatas vis labiau veikia mūsų kasdieninį gyvenimą ir sveikatą. Dėl sausrų sukelto maisto trūkumo, potvynių nulemtų infekcinių ligų protrūkių, dėl šiltėjančio atmosferos oro gausėjančių maliarijos, Dengė karštligės atvejų dešimtys tūkstančių žmonių kasmet miršta ir milijonai patiria fizinius bei psichinius negalavimus. Ilgalaikiai klimato pokyčiai įspėja apie galimą šiandieninių sveikatos problemų paūmėjimą. Klimato kaitos įtaka jaučiama visame pasaulyje, tačiau labiausiai nukenčia vargingiausios ir pažeidžiamiausios populiacijos.

daugiau

Įvertinti mokinių naudojimosi mobiliaisiais telefonais ypatumai nedžiuginaPasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru dalyvavo mokinių naudojimosi mobiliaisiais telefonais ypatumų tyrime. 2012 metais įvairiose Lietuvos apskrityse buvo atsitiktinai atrinktose mokyklose anonimiškai apklausti ketvirtų, aštuntų ir vienuoliktų klasių mokiniai. 

daugiau

Fizinis aktyvumas kovoje su senatvine demencijaSenstant visuomenei vienas svarbiausių uždavinių yra pirminė senatvinės demencijos prevencija. Literatūros duomenimis, visų demencijos rūšių riziką mažina fizinis aktyvumas. Todėl ieškoma efektyvių priemonių ir būdų, kuriais galima būtų padidinti visuomenės fizinį aktyvumą.

daugiau

Pakankamai kalcio su maistu gauna tik trečdalis Lietuvos gyventojųDauguma Lietuvos gyventojų su maistu negauna pakankamai kalcio: 11 proc. yra tikri, kad kalcio negauna, 43 proc. abejoja, kad su maistu gauna pakankamai kalcio, dar 18 proc. nežino. Remiantis reprezentatyviu Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimu, pakankamai kalcio su maistu gauna 29 proc. šalies gyventojų.

daugiau
Organizmo siunčiami signalaiJei pajutote potraukį kuriam nors vienam produktui, tai reiškia, jog organizmas siunčia signalą, kad jam trūksta tam tikrų medžiagų, – skelbia ajurvedinė literatūra. Išbandykime…
Jei norisi rūgštaus maisto – galbūt trūksta magnio. Jo gausu riešutuose, nekepintose saulėgrąžose, moliūguose, mėtoje, vaisiuose, žalumynuose, petražolėje, pupelėse, ankštinėse daržovėse, alyvuogėse.
daugiau

Trys paprasti būdai organizmui sustiprintiSustiprinti organizmą ir išvengti virusinių infekcijų gali padėti šie paprasti būdai.
1. Moliūgai, citrinos, medus. 300-400 g moliūgų minkštimo sutarkuoti stambia tarka, įdėti 300 g medaus,  mėsmale  sumaltas 2-3 citrinas su žievele. Laikyti šaldytuve, rytais tuščiu skrandžiu suvalgyti vieną valgomąjį šaukštą.

daugiau

Vyrų vaisingumą lemia ir jų gyvenimo būdasVyrams, kurie prie televizoriaus (TV) praleidžia 20  ir daugiau valandų per savaitę, nustatoma 44 proc. mažesnė spermos koncentracija ir mažesnis spermatozoidų kiekis, nei vyrams, kurie televizoriaus nežiūri. Spermos koncentracija ir spermatozoidų kiekis – spermos kokybės parametrai, susiję su vyrų vaisingumu.

daugiau

Dieta smegenims: naujausi duomenysDuomenys apie tai, kokie maisto produktai turi didžiausios įtakos fizinei ir psichinei sveikatai, sparčiai keičiasi. Kartu kinta mūsų supratimas apie mitybos ir gyvenimo būdo svarbą gerai nuotaikai, pažinimo funkcijai ar ligų prevencijai.

daugiau

Saulės vitaminas saugo ne tik nuo gripo atakosSenkant vitamino D atsargoms, žmogaus imunitetas silpsta. Todėl mažai saulės gaunantys gyventojai sunkiau pasipriešina infekcijoms.
Japonijoje gripo epidemijos metu tirtoje grupėje moksleivių, stokojusių vitamino D, susirgo apie 70 proc. vaikų. Tačiau ligos išvengė visa kita grupė moksleivių, turėjusių pakankamai šio saulės vitamino.

daugiau
3301 - 3310 iš 3531 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos