vaistai.lt
Registruotas mažesnis sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis nei pernaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2014 m. 17-ąją savaitę siekė 40,0 atv./ 10 tūkst. gyventojų. 16-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 48,9 atv. /10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 48,1 atv. /10 tūkst. gyventojų. Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 16 savaitės duomenimis, mažesnis arba vienodas sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas visose administracinėse teritorijose.
daugiau
Ar pusgaminiai tikrai yra nesveikas maistas?Visuomenėje vyraujantis mitas, jog pusgaminiai – šaldyti, marinuoti ir kitaip vartojimui paruošti maisto produktai, nėra geras pasirinkimas, po truputį slopsta. Pirkėjus apie pusfabrikačių maisto savybes informuoja ne tik tokios produkcijos gamintojai, tačiau ir Pasaulio sveikatos organizacija bei medicinos specialistai. Tiesa, pastarieji pusgaminius vartoti pataria saikingai ir savo mitybos racioną rekomenduoja papildyti šviežiomis daržovėmis ar kitu garnyru. Visgi kintant gyvenimo būdui, žmonės vis dažniau neturi laiko maisto ruošimui, todėl pastebimas didesnis maisto pusgaminių poreikio augimas.
daugiau
Salmoneliozė – viena dažniausių per maistą plintančių infekcijųSalmoneliozė yra dažniausia per maistą plintanti zoonozė ne tik Panevėžio apskrityje, bet ir Lietuvoje. Nors salmoneliozės sergamumo rodiklis 2013 m., palyginti su 2012 m., Panevėžio apskrityje sumažėjo atitinkamai nuo 8,3 iki 6,24 atv./10 tūkst. gyv., tačiau jau per 1-ąjį š. m. ketvirtį stebimas šios ligos padidėjimas, palyginus su 2013 m. tuo pačiu laikotarpiu (atitinkamai 18 ir 27 susirgimai).
daugiau
Kaip išvengti nuodingos plastiko pakuotės?Šiandien plastikinės pakuotės ir indai sutinkami kasdien ir kiekvienoje virtuvėje. Tačiau GRYNAS.lt jau yra rašęs, jog šiuolaikinės pakuotės, į kurias pakuojami maisto produktai, nėra visiškai saugios. Kai kurios plastiko rūšys gaminamos naudojant pavojingas chemines medžiagas, kurios gali patekti į maistą. Šios medžiagos gali pažeisti normalią hormonų pusiausvyrą ir veiklą, skatinti vėžinius susirgimus, alergijas, plaučių ligas, diabetą bei vaikų hiperaktyvumą. Organizacija Baltijos aplinkos forumas dalinasi patarimais, kaip apsipirkinėjant pasirinkti saugiausias plastiko pakuotes.
daugiau
Pavasaris budina erkesPanevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad atšilus orui prasideda erkių aktyvumo periodas. Reikia išlikti budriems ir atminti, kad šie voragyviai platina pavojinas ligas – erkinį encefalitą (toliau – EE) ir Laimo ligą (toliau – LL). Centro duomenimis, jau šiais metais sausio mėnesį buvo užregistruotas pirmasis EE atvejis (Panevėžio r.). 2013 m. Panevėžio apskrityje sergamumas EE siekė 2,79 atv./ 10 000 gyv., kur buvo užregistruoti 67 šios pavojingos ligos atvejai. Daugiausiai EE atvejų užregistruota Panevėžio r. (5,58 atv./10 000 gyv.), kur sergamumo rodiklis daugiau nei 3 kartus viršijo Lietuvos sergamumo EE rodiklį (1,69 atv./10 000 gyv.).
daugiau
DNR revoliucijaKas yra DNR? Cheminės medžiagos pavadinimas, kurį tariant galima nusilaužti liežuvį (deoksiribonukleorūgštis…)? Susivijusios dvigubos spiralės simbolis, kurį, regis, galima išvysti visur: biotechnologinių įmonių logotipuose ar besipuikuojantį ant Jūsų naujųjų marškinėlių bei šampūno reklamoje – tai taip pat DNR. Tačiau tiems, kurių darbas susijęs su genetika, DNR – tai pirmiausia gyvybės molekulė, koduojanti Žemės rutulio gyvasties esybę, gyvenimo ciklą nuo pat gyvybės užsimezgimo iki suaugusio individo. Tai  evoliucijos įrankis, kūręs gyvybės įvairovę pastaruosius 4 milijardus metų.
daugiau
DNR diena – ant atradimų slenksčio2014 balandžio 25 d. Lietuvoje septintą kartą minima DNR diena. Tai viena svarbiausių datų medicinos istorijoje. Būtent genetikos srityje dirbantys medikai visuomet vos per žingsnį nuo svarbiausių medicinai atradimų. Paskaičiuota, kad pasaulyje gydytojų genetikų yra maždaug tiek pat, kiek astronautų. Lietuvoje šių gydytojų tėra vos 20, kitų medicinos genetikos specialistų taip pat nėra daug. Tačiau kartu su viso pasaulio genetikais jie yra svarbiausias medicinoje įsisiūbuojančios genetinės revoliucijos variklis.
daugiau
Balandžio 25-oji – Pasaulinė maliarijos dienaPažymint pasaulio maliarijos dieną (balandžio 25 d.), Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai besiruošiantiems keliauti primena išlikti budriems ir nepamiršti saugotis nuo šios uodų platinamos ligos. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį (2004-2013) Lietuvoje užregistruoti 37 įvežtinės maliarijos susirgimo atvejai, iš kurių vienas asmuo nuo maliarijos mirė. Plečiantis turizmui, maliarija kelia vis daugiau sunkumų keliautojams. Maliarija – plačiai paplitusi tropiniuose ir subtropiniuose regionuose: Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos teritorijose.
daugiau
Kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą?Pavasarį vis daugiau aktyvių ir darbingo amžiaus žmonių pastebi jėgų trūkumą, nuolatinį nuovargį ir dėl to sumažėjusį darbingumą. Dėl chroniško nuovargio kritęs darbo produktyvumas sukelia problemų ne tik darbe, bet ir šeimoje – pykstamės su artimaisiais, kamuoja nemiga ir mieguistumas, esame pavargę ir pikti. Gydytojai teigia, kad laiku neišaiškintos sumažėjusio darbingumo priežastys vėliau virsta rimtomis ligomis. Apie tai, kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą ir su kokiomis ligomis tai gali būti susiję, pokalbis su Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidente, medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ direktore medicinai, gydytoja Dangira Babenskiene.
daugiau
Klaipėdoje – kelrodžiai ieškantiems sveiko maistoTie, kurie po sočių Velykų norėtų pradėti maitintis „lengviau“, užsukę į kavines akimis turėtų ieškoti Sveiko miesto lentelių. Specialūs graviruoti ženklai nuo šio informuos klientus apie vietas Klaipėdoje, kuriose galima rasti daugiau valgių iš daržovių, šviežios žuvies, vitaminais turtingų kokteilių. Sveiko miesto lenteles įsteigė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras. Mėnesį kavinių, barų ir restoranų atstovai galėjo pretenduoti į šiuos apdovanojimus – reikėjo siųsti paraiškas, kuriose atsispindėtų tai, kokiais būdais siekiama valgiaraščiuose integruoti sveikos mitybos principus.
daugiau
3301 - 3310 iš 3970 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos