vaistai.lt
Dėl šylančio klimato Lietuvoje telkiasi vis gausesni erkių būriai: kaip apsisaugoti?Specialistai sako, kad Lietuvos klimatas pastaruoju metu labai palankus erkių veisimuisi. Šiemet jos buvo neaktyvios vos du žiemos mėnesius. O šiuo metu braidant po pievas jau reikia pasisaugoti, nes pasivaikščiojimas gamtoje gali baigtis erkiniu encefalitu ar Laimo liga. Nors žolininkai ir natūralių priemonių gamintojai sako, kad nuo erkių gali padėti apsisaugoti stipraus kvapo eteriniai aliejai, specialistai mano, kad jų poveikis labai ribotas. Nepaisant to, jie priduria, kad geriau griebtis šiaudo, nei pėdinti į gamtą nepasitepus jokia apsaugine priemone.
daugiau
Lietuvoje registruota dvigubai daugiau susirgimų vėjaraupiais nei pernai tuo pačiu metuUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis Lietuvoje per pirmus du š. m. mėnesius Lietuvoje registruota net 2,1 karto daugiau susirgimų vėjaraupiais (6335 ligos atvejai), nei pernai tuo pačiu metu (2953 atvejai). ULAC specialistai primena, kad nuo šios ligos gali apsaugoti skiepai. Dažniausiai vėjaraupiais serga vaikai iki 17 m. (96,9 proc.). Net 72,3 proc. (2280 atvejų) nuo visų susirgusių yra iki 6 metų vaikai. Žymaus skirtumo tarp lyčių nėra, panašiai serga tiek berniukai ir vyrai (3238 susirgimo atvejai), tiek mergaitės ar moterys (3097 atvejai). Per du š. m. mėnesius didžiausias sergamumas vėjaraupiais buvo registruotas Klaipėdos (40,8 atv./10 tūkst. gyv.) ir Šiaulių (25,26 atv./10 tūkst. gyv.) administracinėse teritorijose.
daugiau
Mažas sutvėrimas – didelė grėsmėSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad balandžio 7 d. minima Pasaulinė sveikatos diena. 2014 metų Pasaulinės sveikatos dienos tema – vabzdžių platinamos transmisinės (pernešamos) ligos, kurių patogenus ir parazitus nuo infekuoto (užsikrėtusio) žmogaus ar gyvūno vabzdžiai perduoda sveikam, taip sukeldami rimtus žmonių susirgimus. 2014 m. šios dienos šūkis – „Mažas įkandimas – didelė grėsmė“. Kad vabzdžiai perneša įvairias ligas, moksliškai buvo įrodyta tik 1877 metais. Nuo to laiko yra rengiamos įvairios kampanijos, kurių pagrindiniai tikslai yra informuoti visuomenę apie vabzdžius, jų keliamą grėsmę, platinamas žmogui pavojingas ligas, rekomenduoti apsisaugojimo nuo jų būdus bei skatinti bendruomenes ir šeimas imtis visų įmanomų veiksmų, siekiant apsisaugoti nuo šių ligų.
daugiau
Pagal fizinį aktyvumą lietuviai stipriai atsilieka nuo fiziškai aktyvių šaliųDidžioji Lietuvos gyventojų dalis yra įsitikinusi, jog jų gyvenamoje teritorijoje yra sudarytos palankios sąlygos būti fiziškai aktyviems, tačiau fiziškai aktyvūs yra tik pusė šalies gyventojų, o didžioji dauguma jų mankštinasi namuose, rodo tik ką pristatyto „Eurobarometer“ tyrimo duomenys, skelbiama pranešime spaudai. Visose Europos Sąjungos šalyse 2013 metais atliktas sporto ir fizinio aktyvumo tyrimas atskleidė, kad nuo 2009-ųjų, kada buvo atliktas toks pat tyrimas, pagrindinės tendencijos kito nežymiai – 42 proc. ES gyventojų vis dar yra fiziškai neaktyvūs, Lietuvoje tokių – 46 proc.
daugiau
Kiekvienais metais 77 000 europiečių suserga pernešėjų sukeliamomis ligomisŽmonėms, gyvenantiems Pasaulio sveikatos organizacijos (toliau – PSO) Europos regione, nepavyksta išvengti ligų, kurias perneša įvairūs užkrato nešiotojai. Pasaulinę sveikatos dieną, 2014 m. balandžio 7 d., PSO kviečia kiekvieną saugoti save nuo pernešėjų sukeliamų ligų.
daugiau
Skelbiama akcija „Tylos stebuklinga versmė“2014 m. balandžio 30 d., Tarptautinę kovos su triukšmu dieną, skelbiama akcija „Tylos stebuklinga versmė“. Tai viena iš Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių patvirtinta 2014 m. kovo 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu.  „Bus siūloma ilgosios pertraukos metu mokiniams elgtis kiek įmanoma tyliau. Tikimės, kad rengdamiesi akcijai savivaldybių darbuotojai, atsakingi už sveikatą, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, mokytojai organizuos pokalbius, apskritojo stalo diskusijas mokiniams su menininkais, mokslininkais, kūrėjais apie TYLĄ, tylos įtaką moksliniams atradimams, kūrybiniams procesams“, − sakė Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vyresnioji specialistė Emilija Bugailiškienė.
daugiau
Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad autizmą sukelia vakcinosBalandžio 2-ą dieną, minint Pasaulinę autizmo supratimo dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad nėra jokių mokslinių įrodymų, kad autizmą sukelia vakcinos. Žiniasklaidoje paskelbti pasakojimai kai kuriems tėvams sukėlė baimę, kad kombinuota tymų, parotito ir raudonukės vakcina (MMR) sukelia autizmą. Norėtume pateikti 2010 vasario 2 dieną „The Lancet“ žurnalo redaktorių paskelbtą pranešimą: „Po Jungtinės Karalystės Bendrosios Medicinos Tarybos darbo grupės 2010 m. sausio 28 dienos sprendimo, paaiškėjo, kad kai kurie 1998 m. Wakefield atlikto tyrimo elementai yra klaidingi, priešingai nei ankstesnio nagrinėjimo duomenys.
daugiau
Atėjus pavasariui laikas prisiminti apie šunų ir kačių platinamas ligasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad vis daugiau laiko praleidžiant gamtoje reikia tinkamai pasirūpinti savo ir augintinio sveikata. Dažniausiai keturkojų su išmatomis platinamos ligos yra toksokarozė, toksoplazmozė ir echinokokozė. 2013 m. iš viso užregistruota 200 šių ligų atvejų.
daugiau
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras įspėja: galimas tymų plitimasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) įspėja dėl galimo tymų plitimo. Balandžio 2 d. iš Utenos visuomenės sveikatos centro Anykščių skyriaus gautas pranešimas apie laboratoriškai patvirtintą tymų atvejį. Susirgo 55 metų moteris, kovo 11 d. pasijuto blogai, o kovo 12 d. buvo hospitalizuota. Pacientė teigia neturėjusi jokio kontakto su tymais sergančiais asmenimis. Jos skiepijimo būklė nėra žinoma. Tai jau antrasis tymų atvejis šiais metais.
daugiau
Kuo skiriasi modifikuotas produktas nuo genetiškai modifikuoto?Vartotojai rinkdamiesi maisto produktus ir etiketėje perskaitę „modifikuotas krakmolas“, dažnai suabejoja, ar verta rinktis tokį gaminį. Mat vyrauja nuomonė, kad tai produktas, kurio sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad modifikuotas arba pakeistas gaminys neturi nieko bendro su genetiškai modifikuotu produktu. Iš modifikuotų produktų bene dažniausiai maisto pramonėje naudojamas krakmolas. Produktų etiketėje jis dar gal būti žymimas kaip pakeistų savybių krakmolas.
daugiau
3321 - 3330 iš 3967 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos