vaistai.lt

Ar įmanoma paveldėti polinkį į alkoholizmą?Šiuolaikinių genominių technologijų tobulėjimas leidžia vis giliau pažvelgti į žmogaus genomo sandarą bei genetinių paveldėjimų dėsnius. Ne kartą esame girdėję frazes: „vaikas paveldėjo tėvo charakterį“, paveldėtas polinkis į alkoholį ar nusikalstamumą, paveldėti protiniai gabumai. Ar tai tiesa? Ar iš tikrųjų įmanoma paveldėti šiuos bruožus? Ar genetikos mokslas geba šiuos dalykus ištirti?

daugiau

Besiruošiantiems atostogauti žiemą medikai primena apie užkrečiamųjų ligų grėsmęUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad kasmet Lietuvoje registruojama įvairių įvežtinių užkrečiamųjų ligų atvejų, kurių keliautojai galėtų išvengti pasirūpinę skiepais ir kitomis infekcinių ligų profilaktikos priemonėmis.

daugiau

Meningokokas – saugokime savo sveikatąŠaltuoju metų laiku klastingasis meningokokas vis dažniau nusitaiko į vaikus. Utenos rajone gyvenančiam aštuonmečiui berniukui diagnozuota meningokokinė infekcija.
Vaikas susirgo 2012 metų gruodžio pabaigoje. Berniukui skaudėjo gerklę, jis karščiavo, todėl tėvai kreipėsi į savo šeimos gydytoją, kuris paskyrė ambulatorinį gydymą. Pagerėjus savijautai, vaikas daug laiko praleisdavo lauke, o kartą sušlapo ir sušalo. Sausio pirmosiomis dienomis mažajam ligoniui vėl pakilo aukšta temperatūra. Berniukui gydymo įstaigoje buvo nustatyta meningokokinė infekcija.

daugiau

Grįžimas į aktyvų gyvenimą – tik po endoprotezavimo operacijosSąnario pakeitimo arba endoprotezavimo operacija – chirurginis skausmingų ir judesius ribojančių sąnarių pažeidimų gydymo metodas. Ir nors žmonės, nepaisant savo amžiaus ir gyvenimo būdo, nori visada išlikti judrūs, smagūs ir linksmi, sąnario susidėvėjimas dažnai visais atžvilgiais paveikia asmeninį gyvenimą. Darosi sudėtinga vaikščioti, vairuoti, o galiausiai – ir stovėti.

daugiau

Ar spanguolių sultys padeda nuo šlapimo takų infekcijų?Ilgai buvo manoma, kad spanguolių sultys turi medžiagų, kurios apsunkina bakterijų prisijungimą prie šlapimo pūslės sienelių, todėl jos padeda sergant šlapimo takų infekcijomis. Spanguolių sultys buvo rekomenduojamos kaip pagalbinis gydymas greta antibiotikų, o esant lengvoms infekcijos ir kaip pagrindinė gydymo priemonė.

daugiau

Vitaminas D padidino antidepresantų efektyvumąMokslininkai į tyrimą įtraukė 42 sunkia depresija sergančius ligonius. Pacientai buvo suskirstyti į dvi grupes, viena grupė gydyta antidepresantu fluoksetinu, kitai skirta fluoksetino ir vitamino D (1500 IU per dieną) kombinacija. Gydymas tęstas 8 savaites. Kas 2 savaites pacientų depresijos simptomai vertinti specialiomis skalėmis ir klausimynais, taip pat matuota vitamino D koncentracija kraujyje.

daugiau

Kas laukia gimusio per anksti? Galbūt ir sporto čempiono taurėKas laukia gimusio per anksti? Statistika skelbia, kad itin dažnai – mirtis ar sveikatos negalia. Tačiau gyvenimas rodo, kad neišnešioti naujagimiai gali siekti ir sportinių aukštumų, tapti čempionais, ir niekas iš aplinkinių gali net neįtarti, kad kadaise, ateidamas į šį pasaulį, šis žmogus grūmėsi su mirtimi.

daugiau

Genitalijų herpeso kaltininkas – HPV-1 virusasHPV virusų epidemiologija dramatiškai keičiasi. Prieš 30 metų dažniausiu moterų genitalijų herpeso sukėlėju buvo laikomas herpeso simplex viruso tipas 2 (HPV-2), o paskutiniųjų tyrimų rezultatai rodo, kad dažniausias kaltininkas yra HPV-1 virusas.

daugiau
Žarnyno instinktai: Jūsų antrųjų smegenų paslaptysNetikęs rytas. Vėlavote į darbą, praleidote svarbų susitikimą ir viršininkas dabar ant jūsų pyksta. Atėjus pietų metui, nė nežvilgtelėję į salotų barą, drožiate tiesiai prie saldumynų. Nieko negalite padaryti – apėmus stresui, smegenys skatina paguodos ieškoti maiste. Tai gana gerai žinoma. Tačiau, ko galbūt nežinojote, yra tai, kad tikrosios kaltininkės gali būti ne kaukolėje glūdinčios, o kitos smegenys.
daugiau

Aspirinas gali apsaugoti nuo trombozės atsinaujinimoGiliųjų venų trombozė pati savaime nėra dažna liga, tačiau sykį ja susirgus lieka nemaža rizika, kad liga atsinaujins. Paprastai trombozė gydoma peroraliniais antikoaguliantais – vitamino K antagonistais, kurių fone trombozės rizika ženkliai sumažėja, tačiau tuo pačiu metu padidėja kraujavimo pavojus.

daugiau
3321 - 3330 iš 3533 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos