vaistai.lt

Prostatos hiperplazijos rizika susijusi su antsvoriuIki šiol atliktų tyrimų duomenys analizuojant prostatos hiperplazijos ir nutukimo ryšį buvo prieštaringi. Didelės apimties metaanalizė apibendrino turimus duomenis apie nutukimo ir prostatos hiperplazijos rizikos ryšį.
Iš viso į tyrimą įtraukta 19 studijų, kurios atitiko analizės kriterijus. Nustatyta tiesioginė priklausomybė tarp kūno masės indekso ir skundų, susijusių su apatiniais šlapimo takais bei gerybinės prostatos hiperplazijos. Didėjant prostatai ir intensyvėjant skundams studijos rodė atitinkamai didesnį tiriamųjų kūno masės indeksą. Analizė neparodė šios priklausomybės skirtumų nei atsižvelgiant į geografinį tiriamųjų pasiskirstymą, nei vertinant ligonių prognozę.

daugiau

Vaikų ligoninės medikai į meningokokinę infekciją stengiasi pažvelgti ir mokslininkų akimisĮ Vaikų ligoninės Vaikų intensyviosios terapijos skyrių greitosios medicinos pagalbos automobiliu atvežtai penkerių metukų mergaitei gydytojai diagnozavo išplitusią meningokokinę infekciją. Mergaitei dar ambulatorijoje buvo pradėtas gydymas, suleista antibiotikų, pradėta lašinti skysčių, tačiau į Vaikų ligoninės Vaikų intensyviosios terapijos skyrių pakliuvusi mergaitė jau buvo sutrikusios sąmonės, ištikta sepsinio šoko.

daugiau

Svarbi organizmo dalis – bakterijos ir virusaiLabai dažnai ne medikai, o kai kada ir medicinos darbuotojai imasi kovoti su bakterijomis.  Lyg viskas ir aišku. Bėda ta, jog bakterijos yra žmogaus kūno sandaros pagrindas. Kiekviena bakterija sudaryta iš vienos ląstelės, šią dengia membrana, o virš jos yra tvirta apsauginė sienelė. Ląstelę gali supti prigludusi gleivių kapsulė arba laisvas drebutiškas apvalkalas. Šie dangalai ją apsaugo nuo nepalankių aplinkos veiksnių.

daugiau

Nerimą keliantis reiškinys – nuodijimasis psichoaktyviomis vaistinėmis medžiagomisPopuliariausių psichoaktyvių medžiagų lenktynėse lyderio pozicijas išlaiko alkoholis, bet jį sparčiai vejasi benzodiazepinai. Jų ir kitų receptinių vaistų mūsų šalyje galima įsigyti ne tik vaistinėse su receptu, bet ir turguje, pas „močiutes“. Apie nerimą keliančias  psichoaktyvių medžiagų vartojimo ir įsigijimo tendencijas – atviras pokalbis su Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovu, gydytoju Robertu Badaru. 

daugiau

Klastingesnis už vėžį širdies smūgis. Kas padėtų išvengti?Po staigios politiko Juliaus Veselkos mirties, kuri, kaip manoma, ištiko dėl širdies smūgio, kardiologai sulauks trumpalaikio antplūdžio pacientų, pageidaujančių profilaktiškai pasitikrinti savo sveikatą. Tačiau ar tai efektyvu? Ir ar tik kieno nors nelaimė lietuvį gali priversti susirūpinti savo sveikata? O gal tai – valstybės atsakomybė? 

daugiau

Metusios rūkyti moterys gyvena ilgiauRūkančios moterys praranda mažiausiai dešimt savo gyvenimo metų. Tos, kurios rūko po 40 metų amžiaus, turi dešimt kartų didesnę riziką sirgti daugeliu su rūkymu susijusių ligų nei tos, kurios iki šio amžiaus rūkyti metė. Net metus rūkyti penkiasdešimties, tikimybė mirti sulaukus tam tikro  amžiaus sumažėja mažiausiai trečdaliu, lyginant su toliau rūkančiomis. 

daugiau

 

daugiau

Stiklainyje slypinti liga – botulizmasŠaltuoju metų laiku pradedame vartoti konservuotus maisto produktus, todėl padidėja rizika susirgti reta liga – botulizmu. Šią ligą sukelia bakterijų Clostridium botulinum gaminamas toksinas, pakenkiantis nervų sistemai. Toksinas gaminasi anaerobinėje terpėje, kai į maisto produktus nepatenka deguonis (konservuoti produktai uždarose talpose, stiklainiuose, sandariai uždarytuose induose ir kt.). Dažniausiai užsikrečiama toksinui patekus į žmogaus organizmą su maistu. Botulizmo bakterijų, jų sporų aptinkama įvairių gyvūnų žarnyne, dirvožemyje, vandens nuosėdose, jomis gali būti užteršti įvairūs maisto produktai jų tinkamai neparuošus konservavimui.

daugiau

Mirštame, nes valgome per daug?„Vakarų Lietuvos medicinos“ žurnalistė Ligita Sinušienė savo svorio kontrole ir mityba susirūpino pačiu laiku. Netinkama mityba ir judėjimo stoka kelia antsvorio epidemijos bangą, o pastaroji, jeigu dar pridėtume stresą, yra bene svarbiausia ankstyvų širdies ir kraujagyslių ligų priežastis. Būtent šios ligos lemia daugiau kaip pusę – 53 proc. visų mirčių Lietuvoje pastaraisiais metais, pabrėžė Lietuvos sveikatos žurnalistų asociacijos surengtame seminare dalyvavę gydytojai ir sveikatos specialistai. Ką gi, savo pernelyg sotų ir nejudrų gyvenimą teks koreguoti  ir man.

daugiau

Mokyklinės kuprinės = (≠) laikysenos – skeleto sutrikimai?!Įsibėgėjus mokslo metams rugsėjo – spalio mėnesiais Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo kuprinių svėrimo akciją ir vykdė tyrimą  „2-8 klasių moksleivių nešiojamų mokyklinių kuprinių svorio įvertinimas bendrojo lavinimo mokyklose“. Buvo siekiama įvertinti mokinių nešiojamų kuprinių svorį, atkreipti ne tik jų, bet ir tėvelių bei mokytojų dėmesį į galimą „sunkios kuprinės“ poveikį vaiko sveikatai. Tyrimo metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistai teikė žodines bei raštiškas rekomendacijas mokiniams bei jų tėveliams apie nešiojamų kuprinių svorio reikšmę sveikatai.

daugiau
3341 - 3350 iš 3531 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos