vaistai.lt

Prasideda testavimo savaitė - kam rekomenduojama pasitikrinti dėl hepatitų ir ŽIV?Visoje Europoje šį penktadienį (05.17d.) prasideda Europos testavimo savaitės akcijos, kurios truks iki kitos savaitės gegužės 24 dienos (penktadienio). Pasak Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, tokiomis akcijomis siekiama didinti visuomenės informuotumą apie tyrimų dėl ŽIV ir hepatitų svarbą, mažinti visuomenės stigmą.

daugiau
Ligonių kasos: nemokamas silantavimas – efektyvi apsauga nuo dantų ėduoniesValstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad tėvai, auginantys vaikus nuo 6 iki 14 metų, kviečiami pasinaudoti nemokama savo atžalų nuolatinių krūminių dantų silantavimo paslauga. Visos išlaidos už dantų silantavimą bus padengtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).
daugiau
Smėlio dėžė gali būti pavojinga vietaKuo šiltesni orai, tuo pilnesnės vaikų žaidimų aikštelės. Tačiau tėvai turėtų neprarasti budrumo ne tik saugodami mažylius nuo traumų žaidžiant, bet ir leisdami žaisti smėlio dėžėse. Šiose, iš pirmo žvilgsnio žaidimams visai saugiose vietose gali knibždėti ne viena rūšis parazitų. Tad prieš žaidimus reikėtų patikrinti, kokiame smėlyje žaidžia mažieji.
daugiau

Singapūre užregistruotas beždžionių raupų atvejisUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad Singapūre užregistruotas  įvežtinis beždžionių raupų atvejis. Beždžionių raupų diagnozė nustatyta asmeniui, atvykusiam iš Nigerijos, kur nuo 2017 m. rugsėjo tęsiasi šios ligos protrūkis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, ligos plitimo rizika Singapūre vertinama kaip žema dėl tinkamų ligos kontrolės priemonių taikymo.

daugiau

Trijose Afrikos šalyse bus bandoma maliarijos vakcinaPasaulio sveikatos organizacijos  (PSO) duomenimis, šių metų balandžio 30 d. į Ganą buvo pristatyta pirmoji pasaulyje maliarijos vakcina, kuria bus skiepijami vaikai iki 2 metų amžiaus. Ši nauja vakcina nuo maliarijos bus bandoma trijose Afrikos šalyse (Ganoje, Kenijoje bei Malavyje). Iki šiol nuo maliarijos buvo galima apsisaugoti tik reguliariai vartojant specialius vaistus.

daugiau
Gydant onkologines ligas svarbiausia atrasti efektyviausią vaistąVėžys anksčiau buvo viena baisiausių diagnozių žmogui, bet šiandien jis yra sėkmingai gydomas dėl atrandamų naujų vaistų, technologijų ir tikslingo jų taikymo konkretiems navikams. Vienas iš jų, imunoterapija – naujos kartos gydymo būdas, su kuriuo siejamos didelės mokslininkų ir medikų viltys. Kol kas ji taikoma tik keliems onkologiniams susirgimams – melanomai, plaučių vėžiui ir keletui kitų – gydyti, tačiau ateityje tikimasi jo naudojimą gerokai išplėsti.
daugiau

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Lietuvoje padidėjoUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje padidėjo. 19-ąją šių metų savaitę (2019 m. gegužės 6–12 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 42,3 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai (2018 m.) tuo pačiu metu sergančiųjų buvo daugiau – 44,6 atv./10 tūkst. gyventojų.

daugiau
Tingime eiti į lauką? Gydytoja įspėja apie rimtus sveikatos sutrikimusJeigu pažvelgtumėme į savo eilinę dieną iš šalies, veikiausiai nustėrtumėme pamatę, kiek daug laiko praleidžiame uždarose erdvėse. Namai, automobilis, autobusas, mokykla ar darbas – tai tarsi užburtas ratas, į kurį įsisukę prarandame vieną didžiausių malonumų atšilus orams – buvimą lauke.
daugiau
Gastroenterologas: mitas, kad kai kurias virškinamojo trakto ligas sukelia bloga mitybaNusiskundimai virškinamojo trakto veikla – vieni dažniausių sutrikimų, dėl kurių į gydytojus kreipiasi vis daugiau pacientų. Maždaug trečdaliu atvejų atlikus tyrimus, nesurandama nukrypimų nuo normos. Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Gastroenterologijos centro gydytojo gastroenterologo Tomo Jucaičio, tuomet jau kalbama apie funkcinės dispepsijos ligą.
daugiau
Tiesiog nebėra kitos išeities – Vokietija rengiasi imtis drakoniškų priemonių kovoje su tymaisSu kiekviena diena tymai Europoje tampa vis rimtesne problema, ne išimtis ir Vokietija. Šalies sveikatos ministras Jens’as Spahn’as matydamas, kad tėvai vengia skiepyti savo vaikus nuo tymų, ryžosi imtis tokių veiksmų, kad kai kurie juos net pavadintų drakoniškais.
daugiau
51 - 60 iš 3339 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos