vaistai.lt
Skausmas krūtinėje nebūtinai susijęs su širdimi: kaip širdies ligas atskirti nuo kitų?Natūralu, kad pajutę anksčiau nepatirtą skausmą krūtinės srityje, sunerimstame ir iš anksto piešiame blogiausius scenarijus. Tačiau iš tiesų daugeliu atvejų patys sau ligas diagnozuojame neteisingai. Nors dauguma pacientų į gydytojus kreipiasi dėl skausmų krūtinėje, bet tik nedaugelis atvejų susiję su širdies ir kraujagyslių problemomis. Tad kaip patiems atskirti, kada skausmas signalizuoja širdies ligą?
daugiau

Skarlatinos pernai registruota dvigubai daugiau nei užpernaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) preliminariais duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruoti 2736 skarlatinos atvejai ir tai yra 2,3 karto daugiau nei 2018 m. (1205 atv.). Sergamumo skarlatina dinamika Lietuvoje yra svyruojanti. Devynių metų laikotarpyje (2010–2018 m.) sergamumo rodikliai kito nuo 23,6 atv./100 tūkst. gyv. 2010 m. iki 99,2 atv./100 tūkst. gyv. 2014 m. 2019 metais sergamumo rodiklis siekė 97,9 atv./100 tūkst. gyv.

daugiau
Tyrimas: ką būtina keisti, norint išvengti gimdos kaklelio vėžioPrevencinė gimdos kaklelio vėžio programa veiksmingai sumažina tikimybę mirti nuo gimdos kaklelio vėžio, tačiau tik nedidelė dalis moterų joje dalyvauja. Tai parodė pirmasis išsamus prevencinės programos dėl gimdos kaklelio vėžio efektyvumo vertinimas Lietuvoje, kurį atliko Nacionalinio vėžio instituto (NVI) mokslininkai.
daugiau
Tyrimas: įprastos cigaretės išlieka populiariausios tarp rūkančio jaunimoLapkričio-gruodžio mėnesiais atliktas visuomenės nuomonės tyrimas, apklausiant didžiųjų Lietuvos miestų –Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – 15-30 metų gyventojus parodė, kad Lietuvoje rūko net 43 proc. jaunimo, - teigiama pranešime žiniasklaidai.
daugiau
Violeta Kaunelienė: Kokį poveikį gamtai daro nevalytos kartono pramonės nuotekos?Popieriaus ir kartono gamyba yra viena taršiausių pramonės rūšių, pasaulyje užimanti 6 vietą pagal susidarančią aplinkos taršą.  Be plaušų, perdirbto popieriaus, cheminių medžiagų, gamyba reikalauja daug technologinio vandens, energijos garo bei elektros išteklių.
daugiau
Ar galima ragauti sniego? Ar šaltis gydo?„Ar galiu paragauti sniego?“ – jeigu ne paklausęs, tai bent pagalvojęs tikrai yra kiekvienas vaikas. Nuo mažens girdimas tėvų prašymas nevalgyti sniego dažnai atbaido, tačiau kai kuriais atvejais toks smaguriavimas nepavojingas, teigiama pranešime žiniasklaidai.
daugiau
Nekalta sloga ar pavojingas gripas: kaip laiku atskirti ligos simptomus?Pakilusią temperatūrą, gerklės skausmą ir varvančią nosį bendrai vadiname tiesiog peršalimo ligomis. Įprastai vadinamosios peršalimo ligos ilsintis ir gydantis simptominiais vaistais praeina per keletą dienų, tačiau joms būdingi simptomai gali būti ir kur kas pavojingesnės ligos – gripo pranašas.
daugiau

Pneumonijos protrūkį Kinijoje galimai sukėlė naujas koronavirusasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro medžiaga, informuoja apie Wuhane (Kinijoje) registruojamą pneumonijos, kurią galimai sukėlė naujas koronavirusas, protrūkį. Šiuo metu yra užregistruoti 59 ligos atvejai.

daugiau

Europoje sergamumas gripu didėjaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu informuoja, kad  52 savaitę (2019 m. gruodžio 23-29 d.) 25 Europos regiono šalys pranešė apie didėjantį sergamumą gripu. Daugelis Europos regiono šalių sergamumo gripu intensyvumą  nurodė slenkstinį arba žemą. Vidutinį sergamumo intensyvumą nurodė Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir Izraelis (žr. 1 pav.).

daugiau
Vėjaraupiai: keturi faktai, kuriuos reikėtų žinotiVėjaraupiai – daugelio vaikystėje persirgtas, o nesirgusiuosius gana bauginantis virusas. Jis itin lakus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, kasmet Lietuvoje juo perserga net 15 tūkstančių žmonių. Atrodo, kad tai nepavojinga liga, nors ir trunka apie dešimt dienų, tačiau reikia atminti ir tai, kad netinkamai gydoma, ji gali iššaukti nemažai problemų.
daugiau
51 - 60 iš 3655 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos