vaistai.lt
Reikšmingi Lietuvos mokslininkų darbai pažabojant vėžįVėžys – antra pagal dažnumą žmonių mirštamumo ir sergamumo priežastis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet vėžiu suserga 14 mln. žmonių, 8,8 mln. miršta. Prognozuojama, kad visuomenei senstant artimiausius du dešimtmečius sergamumas vėžiu žymiai didės. Ankstyvoji vėžio diagnostika ir gydymo tobulinimas – pagrindinės priemonės, padedančios pasiekti geresnių vėžio kontrolės rezultatų.
daugiau
Nesigėdykite, hemoroidiniai mazgai – natūralios struktūros, kurias turi kiekvienasHemoroidiniai mazgai – tai natūralios struktūros, kurias turi kiekvienas. Tiesiog jų padidėjimas sukelia tam tikrus simptomus – kraujo pėdsaką tuštinantis, diskomforto jausmą, slankiojančių struktūrų pojūtį išangėje, kartais skausmą. Visi šie simptomai gali išgąsdinti, bet jei tai hemorojus, pavojaus gyvybei nėra – tik gali nedaug pablogėti paciento gyvenimo kokybė.
daugiau
Nemalonūs siurprizai – parazitai, tykantys ant neplautų rankų, vaisių ir daržoviųĮsibėgėjant šviežių vaisių ir daržovių bei valgymo lauke sezonui, padaugėja ir užsikrėtimų įvairiais parazitais. Ką tik nuskintos uogos vilioja čia pat jas ir ragauti, tačiau BENU vaistininkas Gintaras Verbus įspėja, kad nešvarios rankos, neplauti vaisiai, uogos ir daržovės yra pagrindiniai parazitų sukeltų infekcijų šaltiniai. Specialistas atkreipia dėmesį, kad su didesne rizika užsikrėsti susiduria maži vaikai.
daugiau

Kas antras užsikrėtęs ŽIV Lietuvoje - vartojo švirkščiamuosius narkotikusPažymint Tarptautinę kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad dažnos švirkščiamųjų narkotikų vartojimo pasekmės yra per kraują plintančios infekcijos: ŽIV ir hepatitai.

daugiau
Baltmė: kodėl ji vis dar stigmatizuojama„Lietuvių oda yra šviesi ir dažnai ne visi pastebi atsiradusias šviesesnes ar baltas dėmes veido, plaštakų ar kojų srityse. Į tai nereikėtų numoti ranka – besiplečiantys balti odos plotai gali signalizuoti apie vitiligo susirgimą, pas mus geriau žinomą baltmės vardu. Iki šiol Lietuvoje tikima, kad šios ligos išgydyti neįmanoma“, - sako Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidentė prof. Matilda Bylaitė-Bučinskienė.
daugiau
Personalinės alergijos simptomų prognozavimo sistemos (PASYFO) programėlė − individuali apsauga žiedadulkėms jautriems žmonėmsSkelbiama, kad pastaruoju metu šalyje vyraujant šiltiems ir sausiems orams, alergijos rizika žolių žiedadulkėms yra didelė. Todėl Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras skatina individualių apsaugos nuo alergijos priemonių taikymą rizikos grupių asmenims naudojant PASYFO programėlę.
daugiau
Ką reikėtų žinoti apie vaistus prieš vykstant į kelionę?Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) specialistai primena, į kokius dalykus reikėtų atkreipti dėmesį komplektuojant kelioninę vaistinėlę. Pirmiausia reikėtų įsivertinti savo sveikatos būklę ir poreikius, kitaip tariant, kokiam laikui ir kaip toli vykstama atostogauti ar darbo reikalais.
daugiau
Kaip atpažinti apsinuodijimą ir padėti nukentėjusiam asmeniui?Kasmet Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Apsinuodijimų informacijos biuras suteikia daugiau nei 2600 konsultacijų telefonu, kurių didžiąją dalį sudaro konsultacijos dėl apsinuodijimo. Atsižvelgiant į tai, kad vasarą ypač padaugėja situacijų, kai netyčia apsinuodijama vienokiomis ar kitokiomis medžiagomis ir skubiai prireikia gydytojo toksikologo konsultacijos, primename, ko saugotis derėtų labiausiai, kaip atpažinti apsinuodijimo simptomus ir kaip reikėtų elgtis vienu ar kitu atveju.
daugiau

Kraujasiurbiai vabzdžiai ne tik apkartina poilsį, bet ir platina ligasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad poilsį gamtoje gali sugadinti vabzdžiai. Žmones puola ne tik uodai, bet ir kiti kraujasiurbiai.

daugiau

Jau dešimtmetį ES/EEE šalyse didėja susirgimų hepatitu BJau dešimtmetį ES/EEE šalyse didėja susirgimų hepatitu B, šią savaitę pranešė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ELPKC). Pasak pranešimo, per pastarąjį dešimtmetį (2008-2017) sergamumas lėtiniu B hepatitu ES/EEE šalyse padidėjo atitinkamai nuo 6,7 iki 10,2 atv./100 tūkst. gyventojų.

daugiau
51 - 60 iš 3409 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos