vaistai.lt

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikų įspėjimai susiruošusiems žiemos atostogųKad atostogos paliktų tik pačius maloniausius įspūdžius, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai atkreipia dėmesį į kelias pagrindines užkrečiamųjų ligų prevencijos priemones, padėsiančias išvengti sveikatos sutrikimų atostogaujant svetur.

daugiau

Per du mėnesius panaudota 94,6 proc. gripo vakcinos, skirtos rizikos grupių asmenų skiepijimuiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per šių metų spalio-lapkričio mėnesius panaudota 94,6 proc. rizikos grupių skiepijimui įsigytos sezoninės gripo vakcinos, kai per praėjusių metų visą gripo sezoną – 98,0 proc. Pastebima, kad šį sezoną (spalio–lapkričio mėn.) pasiskiepijo 46,5 proc. daugiau nėščiųjų, 24,9 proc. sveikatos priežiūros darbuotojų bei 8,9 proc. 65 m. ir vyresnių asmenų nei viso praeito sezono metu.

daugiau
Gydytoja įspėja: erkės žiemos miegu nemiegaPrasidėjus žiemos sezonui, daugelis net nesusimąsto, kad kai kurie pavojai, tykantys šiltesniu periodu, vis dar išlieka aktyvūs. Viena iš didžiausių grėsmių, apie kurias daugybė žmonių pamiršta, yra erkių platinamos ligos. Tuos, kurie mano, kad šie voragyviai užmiega žiemos miegu, specialistai perspėja – pavojus ir šaltuoju sezonu išlieka nemenkas, todėl būtina saugotis.
daugiau
Kaip išsaugoti akis sveikas?Net ir nedideli sveikatos pokyčiai gali riboti žmogaus veiklą. Kad lengvi negalavimai netaptų sunkiais, svarbu reguliariai tikrintis sveikatą. Australijos akių tyrimo centro duomenimis, sulaukus keturiasdešimties metų, toliau kiekvienas amžiaus dešimtmetis aklumo bei silpnaregystės ir su amžiumi susijusių akių ligų riziką gali didinti tris kartus. Senėjant didėja visų ligų rizika, o katarakta, presbiopija, amžinė makulos (geltonosios dėmės) degeneracija dažniausiai pasireiškia tik vyresniems žmonėms. Glaukoma, kuri dažnai paveldima, paprastai susergama vyresniame amžiuje.
daugiau
Transplantacijos laukimas: kaip padėti artimiesiems?Viltis ir neapibrėžta laukimo būsena, kai nežinai, kada sulauksi donorinio organo ir ar iš viso jo sulauksi. Tai patiria organų transplantacijos laukiantys recipientai – sunkiai sergantys žmonės, kuriems kiti gydymo būdai jau nebepadeda. O ką išgyvena recipientų artimieji, sužinoję, kad brangaus, mylimo žmogaus gyvybę gali išgelbėti tik transplantacija? Kaip susidoroti su sunkiomis emocijomis?
daugiau

Žiema – virusinių žarnyno infekcijų sezonasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per šių metų dešimt mėnesių Lietuvoje užregistruota 7 proc. mažiau susirgimų žarnyno virusinėmis ligomis, palyginus su pernai tuo pačiu laikotarpiu, tačiau ULAC medikai pažymi, jog virusų plitimo sezonas tik įpusėjo ir sergamumo virusinėmis žarnyno infekcijomis sezonas tik prasideda.

daugiau
Su žvynelinės komplikacijomis susiduriantys medikai nori skirti pacientams tinkamiausius vaistus„Žvynelinė – ne tik odos liga“ – taip pavadinta spaudos konferencija, kuria kviečiama atkreipti dėmesį į sergančiųjų žvyneline arba psoriaze situaciją Lietuvoje. Ši liga pažeidžia ne tik odą, bet ir sąnarius, kraujagysles, turi įtakos gretutinėms ligoms atsirasti. Jau visose Europos šalyse, taip pat ir kaimyninėse Latvijoje bei Estijoje, liga puikiai valdoma šiuolaikiniais vaistais, tačiau Lietuvoje medikai vis dar negali paskirti pacientui tinkamiausių inovatyvių vaistų.
daugiau

Net ir nenuodingi grybai gali būti sunkios ligos ir mirties priežastimiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, apsinuodijimai botulotoksinu Lietuvoje yra labai reti, tačiau itin pavojingi. Per pastaruosius penkerius metus (2014–2018 m.) užregistruoti 8 botulizmo atvejai. Dažniausia šios ligos priežastis – namuose konservuoti grybai.

daugiau
Lietuviai dėl savo sveikatos nerimauja vis rečiau, tačiau lėtinių ligų baimė išlieka stipriLėtinės ligos, tinkamo gydymo trūkumas bei rizika patirti rimtus susižeidimus – šių situacijų tikimybė Lietuvos gyventojams kelia daugiausiai nerimo, atskleidė draudimo bendrovės ERGO ir tyrimų centro SKDS atlikta reprezentatyvi apklausa. Galvodami apie sveikatai galimas grėsmes, mažiausiai ramūs jaučiasi 64–75 metų respondentai, tačiau ir šioje, ir kitose amžiaus grupėse ryškėja teigiama tendencija. Apklausa parodė: baimės dėl savo sveikatos lygį indikuojantis rodiklis Lietuvoje – mažiausias per penkerius metus.
daugiau
Kas yra telomerai bei kokią įtaką jiems ir senėjimui gali daryti sveiko gyvenimo būdo korekcijos?Jau daug šimtmečių mokslininkai, ieškodami jaunystės eliksyro, bando įminti žmogaus senėjimo  paslaptį. Bene svarbiausiu mokslininkams tapo ambicingas tikslas – sužinoti, kiek gi žmogaus gyvenime yra sveikų gyvenimo metų (SGM, angl. Healthy Life Years) bei kokiu būdu juos prailginti? Tik visai neseniai tapo aišku, kodėl pradedame senti ir kas yra atsakingas už senėjimo procesą. Taip pat sužinota, ką daryti, kad žmogus kuo ilgiau išsaugotų geras fizines ir protines savybes, nesirgtų bei kuo ilgiau gyventų aktyvų socialinį gyvenimą.
daugiau
81 - 90 iš 3655 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos