vaistai.lt
Ūmine mieloleukemija sirgusios Albinos sėkmės istorija: visada žinojo – turi pasveikti71-erių ponia Albina Šakalienė – energinga moteris, dar visai neseniai dirbusi visą darbo dieną savo pačios įkurtoje mokykloje „Pamatyk ir pasimokyk“. Anglistė, buvusi Žirmūnų gimnazijos mokytoja, universiteto dėstytoja šiuo metu veiklos tempus sulėtino dėl ligos – pernai rudenį jai nustatyta ūminė mieloleukemija. Liga, apie kurią moteris sako iki tol nieko nežinojusi, tačiau savo gydymą ji pati vadina tikra sėkmės istorija. „Man taip gerai viskas pasisekė!“ – pokalbį pradeda ponia Albina.
daugiau

Po kelionių endeminėse šalyse rizika susirgti maliarija išlieka net metusAr žinote, koks gyvūnas nužudo daugiausiai žmonių pasaulyje? Tai uodas! Uodų pernešama maliarija kasmet suserga daugiau nei 200 mln. pasaulio gyventojų, o iki pusės milijono jų – miršta. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su Pasaulio sveikatos organizacija mini Pasaulinę maliarijos dieną ir skelbia šios dienos šūkį „Maliarijos mažinimas prasideda nuo manęs“ („Zero malaria starts with me”).

daugiau

Sergamumas peršalimo ligomis Lietuvoje mažėjaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje sumažėjo. 17-ąją šių metų savaitę (2019 m. balandžio 22–28 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 38,9 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai (2018 m.) tuo pačiu metu sergančiųjų buvo daugiau – 50,0 atv./10 tūkst.  gyventojų.

daugiau

Minėdami Europos imunizacijos savaitę medikai primena, kuriuos skiepus reikia atnaujintiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras minėdamas Europos imunizacijos savaitę kviečia visuomenę ir medikus atkreipti dėmesį į skiepų nuo užkrečiamųjų ligų svarbą ir primena, kad kai kuriuos vaikystėje gautus skiepus rekomenduojama atnaujinti.

daugiau

Sergamumas gripu Lietuvoje ir toliau mažėjaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje sumažėjo. 16-ąją šių metų savaitę (2019 m. balandžio 15–21 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 55,7 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai (2018 m.) tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 50,4 atv./10 tūkst.  gyventojų.

daugiau
Kelionėse tykančios infekcijos: kaip jų išvengti?Kiekvienais metais vis daugiau Lietuvos gyventojų kelionių metu užsikrečia virusiniu hepatitu A ir taip didina šios infekcijos plitimo bei protrūkių riziką šalyje. Kepenų uždegimą sukeliančios infekcijos būtų galima išvengti, jeigu žmonės prieš kelionę pasikonsultuotų su gydytoju dėl galimų profilaktikos priemonių.
daugiau
SAM: nėštumo metu būtina atsisakyti žalingų įpročiųSveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad laukiantis vaikelio labai svarbu būsimai mamai rūpintis savo sveikata, laikytis medikų nurodymų, gyventi sveikai, atsisakyti žalingų įpročių tokių kaip alkoholio, narkotikų ar tabako vartojimas. Tai labai kenkia būsimam vaikeliui, t.y. besivystančiai ir augančiai gyvybei, ir gali turėti rimtų neigiamų pasekmių jo raidoje, o kūdikiui gimus – gali grėsti dar daugiau pavojų – ne tik raidos sutrikimai, bet ir protiniai atsilikimai, kas mažą žmogutį gali ilgainiui įstumti į socialinį užribį.
daugiau

Lietuvos mokslininkai kuria sistemą, padėsiančią užtikrinti kokybišką reabilitaciją patyrusiems insultąInsultas yra ūminis galvos smegenų kraujotakos sutrikimas, kurio metu žūva galvos smegenų ląstelės. Kaip rašoma Lietuvos insulto asociacijos tinklalapyje, pasaulyje kas 2 sekundės kas nors patiria insultą ir kas 6 sekundes kas nors nuo jo miršta.  Nustatyta, kad insultą per savo gyvenimą patirs kas šeštas žmogus. Lietuvos mokslininkų kuriamos sistemos dėka insultą patyrusių žmonių reabilitaciją bus galima vykdyti efektyviau.

daugiau

Dažniausia per maistą plintančių ligų priežastis – gyvūninis maistasSveikindami su šv. Velykomis, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad nesaugus maistas, kuriame yra kenksmingų bakterijų, virusų ar parazitų, gali susargdinti. Per maistą plinta daugiau nei 200 užkrečiamųjų ligų. Dažniausiai jomis užsikrečiama nuo gyvūninio maisto. Paprastai šios ligos pasireiškia viduriavimu, vėmimu, tačiau gali būti ir sunkių pasekmių. Tai inkstų ir kepenų funkcijos sutrikimas, sepsis, smegenų ar smegenų dangalų uždegimas ir net mirtis.

daugiau
Didžiausias sergamumas kepenų ligomis – Klaipėdoje, Panevėžyje, Kaune ir ŠiauliuosePirmą kartą Lietuvoje sudarytas sergančių kepenų ligomis žemėlapis atskleidė, kad daugiausia sergančiųjų 1000 gyventojų yra didžiųjų miestų: Klaipėdos, Panevėžio, Kauno ir Šiaulių savivaldybėse. Mažiausias sergančių kepenų ligomis 1000 gyventojų skaičius nustatytas Kauno raj., Kalvarijos, Alytaus ir Vilkaviškio rajonų savivaldybėse. Sveikatos specialistai įspėja, kad nealkoholinė kepenų suriebėjimo liga – nebyli, todėl simptomų nebuvimas dar nereiškia, kad ligos nėra.
daugiau
81 - 90 iš 3339 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos