Dažniausia per maistą plintančių ligų priežastis – gyvūninis maistasSveikindami su šv. Velykomis, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad nesaugus maistas, kuriame yra kenksmingų bakterijų, virusų ar parazitų, gali susargdinti. Per maistą plinta daugiau nei 200 užkrečiamųjų ligų. Dažniausiai jomis užsikrečiama nuo gyvūninio maisto. Paprastai šios ligos pasireiškia viduriavimu, vėmimu, tačiau gali būti ir sunkių pasekmių. Tai inkstų ir kepenų funkcijos sutrikimas, sepsis, smegenų ar smegenų dangalų uždegimas ir net mirtis.

daugiau
Didžiausias sergamumas kepenų ligomis – Klaipėdoje, Panevėžyje, Kaune ir ŠiauliuosePirmą kartą Lietuvoje sudarytas sergančių kepenų ligomis žemėlapis atskleidė, kad daugiausia sergančiųjų 1000 gyventojų yra didžiųjų miestų: Klaipėdos, Panevėžio, Kauno ir Šiaulių savivaldybėse. Mažiausias sergančių kepenų ligomis 1000 gyventojų skaičius nustatytas Kauno raj., Kalvarijos, Alytaus ir Vilkaviškio rajonų savivaldybėse. Sveikatos specialistai įspėja, kad nealkoholinė kepenų suriebėjimo liga – nebyli, todėl simptomų nebuvimas dar nereiškia, kad ligos nėra.
daugiau
Stresas ir jo poveikis sveikataiStresas – visuma apsauginių fiziologinių, psichologinių ir elgesio reakcijų, atsirandančių, kai žmogus suvokia harmonijos trūkumą tarp jam taikomų reikalavimų ir jo sugebėjimo tuos reikalavimus patenkinti (Oksfordo universiteto žodynas).
daugiau
Nelaimės ištikti keliautojai pagalbos dažnai ieško ne ten, kur reikėtųDraudikų duomenys rodo, kad keliautojai vis dažniau ima draustis išvykdami trumpų savaitgalio ar kelių dienų kelionėms į užsienį. Draudimo bendrovės BTA duomenimis, tokių trumpalaikių kelionės draudimo polisų skaičius vien pernai augo 22 proc. Tačiau net ir apsidraudę keliautojai įvykus nelaimei ne visada žino, kaip elgtis, kur kreiptis pagalbos ir improvizuoja, rizikuodami galiausiai patys padengti patirtas gydymo išlaidas.
daugiau
Šiauliuose – nemokamos konsultacijos dėl priklausomybėsBalandžio 19 d., penktadienį, Respublikinis priklausomybės ligų centras kviečia Šiaulių gyventojus ir miesto svečius užsukti pasikonsultuoti su priklausomybės ligų specialistais. Konsultacijos bus nemokamos ir anonimiškos, teikiamos nuo 13 val. iki 16.30 val. Šiaulių miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biure, Varpo g. 9. Konsultuotis bus galima ir telefonu.
daugiau

Per tris šių metų mėnesius Lietuvoje 11 žmonių mirė nuo ligos, kurios galima išvengtiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis,  per pirmąjį šių metų ketvirtį mūsų šalyje užregistruota 11 mirties nuo tuberkuliozės (TB) atvejų. Devyni asmenys mirė nuo kvėpavimo organų TB, du - nuo miliarinės TB. Jauniausiam mirusiam nuo tuberkuliozės asmeniui buvo 32 m., vyriausiam – 94 m.

daugiau

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Lietuvoje slūgstaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sumažėjo. 15-ąją šių metų savaitę (2019 m. balandžio 8-14 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 61,1 atv./10 tūkst. gyventojų. 2018 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 54,4 atv./10 tūkst.  gyventojų.

daugiau
„Lietuvos bėgimo taurė” šiemet neša ir organų donorystės vėliavąBalandžio 13-ąją, prasidėjo „Lietuvos bėgimo taurės” sporto renginiai, kurie bus organizuojami iki spalio mėnesio. Vis kitą Lietuvos kraštą aplankysiantys bėgikai propaguos ne tik sveiką gyvenseną, sportą, bet ir turės kitą kilnią misiją – jungsis prie organų donorystės sklaidos.
daugiau
Technologijos: lengvina kasdienybę, bet kelia grėsmę sveikatai„Profesinis vėžys“ – pavadinimas, kurį girdėjęs yra retas, nors vėžinių susirgimų šalyje nuolat gausėja. Sunkių ir net mirtimi pasibaigti galinčių ligų, sukeltų darbo kenksmingomis sąlygomis, tikslios priežastys Lietuvoje vis dar nustatomos itin retai. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI), vykdančios Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros (EU-OSHA) ryšių punkto funkcijas Lietuvoje ir Lietuvos profesinės sveikatos specialistų draugijos (LPSSD) organizuotoje konferencijoje „Darbo aplinka ir profesinis vėžys“ ekspertai diskutavo apie per mažai įvertinamus pavojus sveikatai ir būtinybę didinti pačių darbuotojų sąmoningumą.
daugiau

Kontaktavusieji su sergančiuoju tymais skiepijami poilsio ir nedarbo dienomisUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja visuomenę, kad asmenys, turėję sąlytį su sergančiuoju tymais, poilsio ir ne darbo dienomis į Asmens sveikatos priežiūros įstaigą gali kreiptis žemiau nurodytas kontaktais.

daugiau
1 - 10 iš 3251 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos