vaistai.lt
Imunoterapija – panacėja ar vienas iš vėžio gydymo būdų?Imunoterapija, seniai naudojamas vėžio gydymo būdas, yra grindžiamas žmogaus organizmo imuninio atsako mobilizavimu kovai su šia klastinga liga. Šiuo metu šis gydymo būdas sulaukė ypatingo susidomėjimo. Į ligonines atkeliavo ypač efektyvi imunotaikinių terapija, o visai neseniai registruota dar viena nauja vėžio gydymo strategija – biotechnologiniais metodais patobulintos T ląstelės, skirtos kovai su vėžiu, dar žinomos kaip CAR T. Praeitais metais mokslininkai, padarę proveržį vėžio imunoterapijoje, buvo apdovanoti medicinos srities Nobelio premija.
daugiau
Kauno klinikose sėkmingai atliktos pirmosios 100 kaulų čiulpų transplantacijų„Nepakeliamas skausmas stubure, rankose ir visame kūne. Niekada neįtariau, jog tokie simptomai gali reikšti pavojingą ligą“, – prisimena buvusi Kauno klinikų pacientė Rūta, kuriai buvo diagnozuota reta mielomos forma. Ieškodama skausmo priežasties, moteris atliko visus įmanomus tyrimus. „Iš pradžių gydžiau stuburą, galvodama, kad skausmo priežastis – išvarža. Tačiau vis blogėjantys kraujo tyrimai ir žemi hemoglobino rodikliai vertė sunerimti, todėl iš karto kreipiausi į Kauno klinikų gydytojus hematologus. Tada ir sužinojau apie klastingą ligą – mielomą.“
daugiau
Šiauliuose onkologinei ligonei atliktas dvylikapirštės žarnos stentavimasRespublikinės Šiaulių ligoninės Radiologijos endoskopijų skyriaus specialistai endoskopuotojai atliko sudėtingą procedūrą – stentavo dvylikapirštę žarną. Endoskopuotojas Justas Birutis pirmą kartą ligoninės pacientei atliko procedūrą, kurios dėka moteris išvengė operacijos bei sudėtingo pooperacinio laikotarpio.
daugiau
Mielomine liga sergantis vyras viliasi sulaukti reikalingų vaistųMielominės ligos diagnozę Jonas Greinys išgirdo 2005 m. Diagnozavus kraujo ligą, vyrui buvo taikytas chemoterapinis gydymas, atlikta autologinė kaulų čiulpų transplantacija. Tačiau jau tris mėnesius vilnietis nebegauna jokio gydymo.
daugiau
KTU mokslininkai sukūrė pamatinius blokus, padėsiančius kovoti su vėžiuSiekiant pagerinti peptidų taikymo kaip veikliosios vaisto medžiagos galimybes, jų kūrimui vis dažniau panaudojamos ir sintetinės aminorūgštys. Paprastai kalbant, atkartojant gamtoje randamų aminorūgščių veikliąsias savybes, galima sintetiniu būdu sukurti modifikuotas bei pasižyminčias aktyvesniu biologiniu poveikiu naujas aminorūgštis.
daugiau
Vilties teikiantis melanomos gydymas – galimybė gyventi ilgiau?Iki šiol, sergant išplitusia melanoma, išgyvenamumas vidutiniškai siekdavo vos 6-9 mėnesius, o 5 metus išgyvendavo mažiau nei 10 proc. pacientų. Taikant naujausią gydymą imunoterapija, net 4 kartus daugiau pacientų sulaukia tokių gerų išgyvenamumo rezultatų.
daugiau
Mielominės ligos gniaužtuose – gydymas yra, bet Lietuvoje neprieinamasKlaipėdietė Sigita yra viena 600 mielomine liga sergančių žmonių Lietuvoje ir viena iš šimtų onkologinių pacientų, negaunančių jai reikiamo gydymo. Pasakodama savo istorija, moteris nuolat graudinosi ir klausė, ar yra vilties, kad artimiausiu metu inovatyvus gydymas taps prieinamas.
daugiau
Pasiūlymų išbandyti modernų gydymą sulaukia tik kas dešimtas vėžiu sergantis pacientasTrečiadienį Nacionaliniame vėžio institute vykusiame „Onkologų klubo“ susitikime Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pristatė pacientų nuomonės tyrimo rezultatus. Paaiškėjo, kad nors Lietuvoje jau kelerius metus taikomas modernus vėžio gydymas imunoterapija, beveik 90 proc. pacientų iš savo gydytojo taip ir nesulaukia pasiūlymo imtis šio inovatyvaus gydymo, o beveik trečdalis pacientų iš viso nėra apie tai girdėję.
daugiau
Krūties vėžio užkluptas moteris nuo chemoterapijos gelbsti genetinis molekulinis tyrimasTikslus tarsi adatos dūris. Taip gydytojai vadina krūties vėžio gydymą po genetinio molekulinio tyrimo, kuris pacientėms leidžia saugiai išvengti chemoterapijos, ne vienai jų atimančios ne tik paskutines jėgas, bet ir grožį bei gyvenimo džiaugsmą. Apie krūties vėžio genetinį molekulinį tyrimą papasakojo Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologinės chemoterapijos klinikos vadovas Alvydas Česas.
daugiau
Nyderlandų profesorius: turite išbandyti visus prostatos vėžio gydymosi metodusGarsus Nyderlandų urologinės onkologijos profesorius Ronald de Wit teigia, kad onkologinių ligų atveju tikimybė išgyventi didėja, kai panaudojami visi galimi gydymo metodai. Vilniuje vykusiame tarptautiniame seminare, skirtame kastracijai atsparaus prostatos vėžio temai, dalyvavęs profesorius apgailestavo, kad chemoterapiją vis dar gaubia pacientų baimė.
daugiau
21 - 30 iš 958 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos