vaistai.lt

Geriausia dovana – galimybė išgirsti (852/0) 

Geriausia dovana – galimybė išgirstiJau dvejus metus iš eilės Lietuvoje vyksta labdaros kampanija „Už tikrą vaikystę“, kurią organizuoja „Selga“ kartu su Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus bendrija PAGAVA. Kalbamės su Rita Kryžanauskiene, kurios dukra Rustė praėjusiais metais dalyvavo šioje akcijoje.

Su kokiais sunkumais susiduria šeima, kuri augina vaikus su klausos sutrikimais?

Visi tėvai susiduria su skirtingomis problemomis: vieni patenka pas nekompetentingus gydytojus, kiti pas savo darbo neišmanančius surdopedagogus, logopedus, tretiems dažnai genda klausos aparatai arba implantai, o juos parduodančios bendrovės suinteresuotos aparatus parduoti, bet ne remontuoti. Mums labai pasisekė, turime pačius geriausius gydytojus, logopedus, surdopedagogus bei įmonės, kuri prekiauja medicinos įranga, atstovą, kuris ne tik padeda išsirinkti tik mūsų vaikui tinkantį klausos aparatą, bet jį prižiūri, remontuoja, teikia vertingus patarimus. Jis įsigilina į kiekvieno vaiko problemą, palaiko ryšius su Santariškių klinikų gydytojais, kad tiksliai žinotų, ko reikia vaikui.

Papasakokite, kaip praėjusiais metais sužinojote apie labdaros kampaniją „Už tikrą vaikystę“?

Klausos aparatų kompensavimo mechanizmas nėra labai palankus, kompensacinė suma labai nedidelė, o kompensaciją galima gauti vieną kartą per penkerius metus. Mūsų dukra klausos aparatus pradėjo nešioti prieš ketverius metus, jie kainavo apie 7000 litų, o ligonių kasos kompensavo apie 500 litų, tačiau praėjus dvejiems metams dukros klausa pablogėjo ir mums prireikė stipresnių ir, žinoma, brangesnių klausos aparatų. Su mumis susisiekė mano jau minėtas medicinos įrangos prekybos atstovas, kuris labai gerai žinojo mūsų situaciją, jis mums papasakojo apie „Selgos“ organizuojamą labdaros kampaniją. Taip mūsų dukra gavo naujus klausos aparatus, tai mūsų šeimai buvo didelė parama. Šiais metais už „Selgos“ dėka sutaupytus pinigus galėjome dukrai nupirkti FM sistemą, kuri yra brangi, bet labai reikalinga. Mūsų didžiausi sunkumai susiję su materialinėmis išlaidomis, mūsų sūnus taip pat gimė kurčias (jam implantuotas kochlearinis implantas), todėl turime daug piniginių išlaidų elementams, implantų remontui, nutrūkusių laidų keitimui, važinėjimui pas gydytojus ir klausos abilitacijos specialistus, kurių dėka mūsų vaikai gali gyventi visavertį gyvenimą.

Papasakokite praėjusių metų „Selga“ labdaros kampanijos „Už tikrą vaikystę“ įspūdžius.

Visa „Selgos“ labdaros kampanija buvo labai gerai suorganizuota, aiškios sąlygos, jokios apgaulės, gavome daugiau nei tikėjomės (buvo pažadėtas vienas klausos aparatas, o gavome du). Viskas vyko labai greitai, o laikas labai svarbus vaikams, kurie turi klausos sutrikimų. Kuo anksčiau vaikui pritaikomi jam reikalingi klausos aparatai, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti. Nebuvo nereikalingos pompastikos, tai buvo nuoširdi akcija, mes, dalyviai, jautėme, kad visa tai daroma ne dėl reklamos, o dėl vaikų ir šeimų gerovės. Esame labai dėkingi šios akcijos organizatoriams.

Kaip manote, ar tokios kampanijos reikalingos Lietuvoje?

Žinoma, tokios iniciatyvos yra labai pagirtinos. Pasiturintiems tėvams kartais tenka patirti tiek materialinių išlaidų technikai, kad nukenčia vaikų lavinimo fondas. Šioje akcijoje man labai patiko tai, kad buvo aišku, kuriems vaikams ir kokiems klausos aparatams renkami pinigai. Taip pat noriu pasidžiaugti, kad ir mes netiesiogiai galėjome prisidėti prie šios akcijos, senus klausos aparatus (kurie nebuvo labai seni, tik nebetinkami mūsų dukrai) padovanojome. Ką gali žinoti, galbūt ir kitos šeimos pasielgė taip kaip mūsų šeima ir prisidėjo prie „Selgos“ gerų darbų kampanijos.

Kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas po dalyvavimo šioje akcijoje?

Šios akcijos dėka mūsų dukra gavo jai reikalingus ir tinkančius klausos aparatus. Pirmąją jų naudojimo dieną mes jau pastebėjome rezultatus, šį skirtumą pastebėjome ne tik mes, bet ir surdopedagogė, logopedė, darželio auklėtojos. Šiais metais, mūsų dukra pradėjo lankyti mokyklą, todėl, kaip minėjau, už sutaupytus pinigus nupirkome FM sistemą (labai reikalingą mokykloje). Taigi, mes gavome dukros neprigirdėjimo laipsniui tinkančius klausos aparatus, už sutaupytus pinigus galėjome įsigyti FM sistemą, o mūsų ankstesnius klausos aparatus gavo kitas vaikas, kuriam jų reikėjo.

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos