vaistai.lt

Avastin 100mg/4ml koncentratas infuziniam tirpalui N1

Netiekiamas didmeninės vaistų prekybos įmonių nuo 2018.05.08
Vaistas, kuriuo gydomi pacientai, sergantys progresavusiu storosios t.y. gaubtinės arba tiesiosios, žarnos vėžiu.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 291.97
su receptu
 
Gamintojas :  Roche
Veiklioji :  Bevacizumab
ATC kodas :  L01XC07
Grupė :   Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai -> Antinavikiniai vaistai -> Monoclonal antibodies -> Bevacizumab

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Avastin 100mg/4ml koncentratas infuziniam tirpalui N1

Informacinis lapelis
 


PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Avastin 25 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui

Bevacizumabas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Avastin ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Avastin

3. Kaip vartoti Avastin

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Avastin

6. Kita informacija

1. KAS YRA AVASTIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Veiklioji Avastin medžiaga yra bevacizumabas, kuris yra humanizuotas monokloninis antikūnas. Monokloniniai antikūnai – tai baltymai, kurie specifiškai atpažįsta kitus unikalius organizmo baltymus ir prie jų prisijungia. Bevacizumabas išskirtinai jungiasi tik prie baltymo, vadinamojo žmogaus kraujagyslių endotelio augimo faktoriaus (KEAF), esančio ant vidinio kraujagyslių ir limfagyslių paviršiaus. KEAF skatina kraujagysles įaugti į naviko vidų – per šias kraujagysles į naviką patenka mitybinių medžiagų ir deguonies. Kai tik bevacizumabas prisijungia prie KEAF, jis trukdo KEAF tinkamai veikti. Dėl šio poveikio kraujagyslių, aprūpinančių naviką mitybinėmis medžiagomis ir deguonimi, nebedaugėja ir stabdomas naviko augimas.

Avastin - tai vaistas, kuriuo gydomi pacientai, sergantys progresavusiu storosios t.y. gaubtinės arba tiesiosios, žarnos vėžiu. Avastin preparatu bus gydoma kartu su chemoterapiniais vaistais, turinčių fluoropirimidino darinių.

Avastin taip pat vartojama metastazavusiam krūties vėžiui gydyti. Kai Avastin vartojama pacientams, kurie serga krūties vėžiu, gydyti, jo bus vartojama kartu su chemoterapiniu vaistu paklitakseliu arba kapecitabinu.

Avastin taip pat vartojama progresavusiam nesmulkialąsteliniam plaučių vėžiui gydyti. Avastin bus vartojama kartu su kitais chemoterapiniais vaistais, kurių sudėtyje yra platinos darinių.

Avastin taip pat vartojama progresavusiam inkstų vėžiui gydyti. Pacientams, kurie serga inkstų vėžiu, gydyti jo bus vartojama kartu su kito tipo vaistu, vadinamuoju interferonu.

Avastin taip pat vartojama progresavusiu epiteliniu kiaušidžių, kiaušintakių arba pirminiu pilvaplėvės vėžiu sergančioms pacientėms gydyti. Pacientėms, kurios serga epiteliniu kiaušidžių, kiaušintakių arba pirminiu pilvaplėvės vėžiu, gydyti, jo vartojama kartu su karboplatina ir paklitakseliu.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AVASTIN

Avastin vartoti negalima

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bevacizumabui arba bet kuriai pagalbinei Avastin medžiagai;

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kininio žiurkėno kiaušidžių (KŽK) ląstelių produktams arba kitiems rekombinaciniams žmogaus arba humanizuotiems antikūnams;

- jeigu esate nėščia.

Specialių atsargumo priemonių reikia

- jeigu Jūs sergate ligomis, sukeliančiomis pilvo ertmės organų uždegimą (pvz., yra divertikulitas, skrandžio opų, su chemoterapija susijęs storosios žarnos uždegimas), nes nuo Avastin gali padidėti žarnos prakiurimo pavojus;

- šio vaisto turite nevartoti, jeigu Jus rengiamasi operuoti, jeigu Jūs per pastarąsias 28 dienas turėjote didesnę operaciją arba Jums po operacijos dar neužgijo žaizda, nes Avastin gali didinti pooperacinio kraujavimo pavojų arba trikdyti žaizdos gijimą;

- jeigu turite padidėjusį kraujospūdį, kuris nepakankamai kontroliuojamas padidėjusį kraujospūdį mažinančiais vaistais, nes nuo Avastin kraujospūdis gali padidėti dažniau. Prieš pradėdamas gydyti Avastin preparatu gydytojas turi įsitikinti, kad Jūsų kraujospūdis yra kontroliuojamas;

- jeigu turite padidėjusį kraujospūdį, nes tuomet gali didėti baltymų skyrimosi su šlapimu pavojus;

- jeigu Jūs vyresni nei 65 metų ir taip pat anksčiau turėjote kraujo krešulių arterijose (kraujagyslių rūšis), nes šie veiksniai gali didinti tolesnį kraujo krešulių susidarymo arterijose pavojų;

- jeigu Jus ar Jūsų šeimą kamuoja polinkis kraujuoti arba Jūs, kad išvengtumėte kraujo krešulių susidarymo, vartojate kraują skystinančių vaistų;

- jeigu Jūs kosėjote arba skrepliavote krauju, arba patyrėte bet kokį kraujavimą iš plaučių;

- jeigu Jūs kada nors vartojote antraciklinų (pavyzdžiui, doksorubicino, specifinės rūšies vaistų, vartojamų kai kurių vėžio formų chemoterapijai) arba Jūsų krūtinės ląstai taikyta radioterapija, arba jeigu sergate širdies liga, nes nuo Avastin gali didėti širdies veiklos nusilpimo pavojus;

- jeigu Jums skauda galvą, yra regos pokyčių, minčių susipainiojimas arba ištiko priepuolis, esant arba nesant padidėjusiam kraujospūdžiui, turite kreiptis į gydytoją. Gali būti, kad Jums yra retai pasitaikantis šalutinis poveikis nervų sistemai, vadinamasis užpakalinės smegenų dalies grįžtamosios leukoencefalopatijos sindromas.

Prašom pasitarti su savo gydytoju net jeigu šios nurodytos sąlygos Jums pasitaikė bet kuriuo laiku anksčiau.

Prieš Jums skiriant Avastin arba Avastin vartojimo metu:

− jeigu Jums yra arba anksčiau pasireiškė burnos ertmės, dantų ir (arba) žandikaulio skausmas, burnos ertmės patinimas ar žaizdos, žandikaulio nutirpimo ar sunkumo pojūtis arba iškrito dantis, nedelsiant pasakykite savo gydytojui ir odontologui;

− jeigu Jums reikia invazinio ar chirurginio dantų gydymo, pasakykite odontologui, kad vartojate Avastin, ypatingai tuomet, kai kartu vartojate ar anksčiau vartojote į veną švirkščiamų bisfosfonatų.

Prieš pradedant skirti Avastin, Jums gali būti rekomenduota pasitikrinti pas odontologą.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pasakykite gydytojui, jeigu Jums neseniai taikyta arba dabar taikoma radioterapija.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, Avastin vartoti draudžiama. Avastin gali pakenkti Jūsų negimusiam kūdikiui, nes jis gali stabdyti naujų kraujagyslių susidarymą. Gydytojas turėtų Jums patarti, kad gydymosi Avastin metu ir mažiausiai 6 mėnesius po paskutinės Avastin dozės reikia naudoti kontracepcines priemones.

Jeigu esate nėščia, pastojote gydymosi Avastin metu arba artimiausioje ateityje numatote pastoti, tuoj pat apie tai pasakykite savo gydytojui.

Vartodama Avastin ir mažiausiai 6 mėnesius po paskutinės Avastin dozės Jūs privalote kūdikio nežindyti, nes Avastin gali pakenkti Jūsų kūdikio augimui ir raidai.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Tai, kad Avastin pablogintų gebėjimą vairuoti arba valdyti bet kokius įrengimus ar mechanizmus, nenustatyta.

3. KAIP VARTOTI AVASTIN

Dozavimas ir vartojimo dažnis

Reikiama Avastin dozė priklauso nuo Jūsų kūno svorio ir numatomo gydyti vėžio rūšies. Rekomenduojama dozė – 5 mg, 7,5 mg, 10 mg arba 15 mg kilogramui Jūsų kūno svorio. Gydytojas paskirs Jums tinkamą Avastin dozę. Avastin Jums skirs kartą kas 2 arba 3 savaites. Jūsų gaunamų infuzijų (vaisto lašinimų) skaičius priklausys nuo Jūsų reakcijos į gydymą; šio vaisto Jūs turėtumėte vartoti tol, kol Avastin nustos stabdyti naviko augimą. Gydytojas tai su Jumis aptars.

Vartojimo metodas

Avastin – tai koncentratas infuziniam tirpalui ruošti. Atsižvelgiant į Jums paskirtą dozę, prieš vartojimą dalis Avastin buteliuko turinio arba visas turinys bus skiedžiamas natrio chlorido tirpalu. Gydytojas arba medicinos sesuo šį praskiestą Avastin tirpalą sulašins Jums į veną. Pirmą kartą vaistas bus sulašinamas per 90 minučių. Jei tai gerai toleruosite, antrą kartą vaistas gali būti sulašintas per 60 minučių. Vėliau vaistas Jums gali būti sulašinamas per 30 minučių.

Avastin reikia laikinai nevartoti:

- jeigu labai padidėja kraujospūdis ir reikia gydyti kraujospūdį mažinančiais vaistais,

- jeigu po operacijos blogai gyja žaizda,

- jeigu Jūs operuojama(s).

Avastin reikia išvis nebevartoti, jeigu paaiškėja, kad:

- yra labai padidėjęs kraujospūdis, kurio negalima sunorminti kraujospūdį mažinančiais vaistais; arba kraujospūdis labai padidėja staiga,

- šlapime yra baltymo, taip pat atsirado pabrinkimų;

- prakiuro žarna,

- susidarė nenormalus į vamzdelį panašus kanalas ar praėjimas tarp trachėjos ir stemplės arba tarp vidaus organų ir odos ar kitų audinių, kurie normaliai nesijungia, ir kas, Jūsų gydytojo nuomone, yra pavojinga,

- arterijose yra kraujo krešulys,

- susidarė krešulys plaučių venose,

- atsirado bet koks gausus kraujavimas.

Pavartojus per didelę Avastin dozę

- Jums gali atsirasti sunki migrena. Jei taip atsitiktų, turite nedelsdami kreiptis į savo gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Avastin

- Kada Jums reikia vartoti kitą Avastin dozę, nuspręs Jūsų gydytojas. Turite tai aptarti su savo gydytoju.

Nustojus vartoti Avastin

Kai gydyti Avastin preparatu liaujamasi, poveikis naviko augimui gali baigtis. Nenustokite vartoti Avastin, nebent taip daryti patartų Jūsų gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Avastin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba jeigu pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Toliau nurodytas šalutinis poveikis, kuris pastebėtas, kai Avastin buvo vartojama kartu su chemoterapiniais vaistais. Tai nebūtinai reiškia, kad šį šalutinį poveikį sukėlė tik Avastin.

Šis šalutinis poveikis gali pasitaikyti tam tikru dažniu, kuris apibūdinamas taip:

- labai dažnas - atsiranda daugiau negu 1 iš 10 vartojusiųjų,

- dažnas - atsiranda 1-10 iš 100 vartojusiųjų,

- nedažnas - atsiranda 1-10 iš 1000 vartojusiųjų,

- retas - atsiranda 1-10 iš 10 000 vartojusiųjų,

- labai retas - atsiranda mažiau negu 1 iš 10 000 vartojusiųjų,

- nežinomas, kai iš turimų duomenų dažnio įvertinti negalima.

Alerginės reakcijos

Jeigu Jums pasireiškė alerginė reakcija, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą. Tokios reakcijos požymiai gali būti pasunkėjęs kvėpavimas ar krūtinės skausmas. Be to, Jums gali atsirasti odos raudonis ar išbėrimas, padidėti raumenų įtampa, pasireikšti pykinimas ar vėmimas.

Jeigu Jus kamuoja bet kuris žemiau paminėtas šalutinis poveikis, turite nedelsdami ieškoti gydytojo pagalbos.

Dažnas šalutinis poveikis yra:

- žarnos prakiurimas,

- kraujavimas, įskaitant kraujavimą iš plaučių, kai pacientai serga nesmulkialąsteliniu plaučių vėžiu,

- arterijų užsikimšimas kraujo krešuliu,

- plaučių venų užsikimšimas kraujo krešuliu.

Sunkus šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti labai dažnai, yra:

- padidėjęs kraujospūdis,

- žaizdos po operacijos nesėkmingas gijimas,

- rankų ar kojų sustingimo arba dilgčiojimo jutimas,

- sumažėjęs kraujo kūnelių skaičius, įskaitant baltųjų kraujo kūnelių, kurie padeda kovoti su infekcijomis, (kurios gali būti lydimos karščiavimo), ir kūnelių, kurie padeda kraujui krešėti, skaičių,

- energijos stoka arba nuovargis,

- viduriavimas, pykinimas ir vėmimas.

Sunkus šalutinis poveikis, kuris gali pasitaikyti dažnai, yra:

- alerginės reakcijos,

- sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių skaičius,

- su naviku susijęs kraujavimas,

- energijos stoka,

- pilvo skausmas,

- raumenų ir sąnarių skausmas,

- burnos džiūvimas, taip pat troškulys ir (arba) sumažėjęs šlapimo kiekis arba patamsėjęs šlapimas,

- burnos gleivinės uždegimas,

- skausmas, įskaitant galvos skausmą,

- kraujo krešuliai kojų venose arba sutrikęs kraujo krešėjimas,

- pūlių susikaupimas vienoje vietoje,

- infekcija, ypač kraujo arba šlapimo pūslės infekcija,

- sumažėjęs kraujo pritekėjimas į smegenis ar insultas,

- arterijose susidarę kraujo krešuliai, dėl kurių gali ištikti insultas arba širdies priepuolis,

- užmigimas arba alpulys,

- atsiradę širdies veiklos ir kvėpavimo sutrikimai,

- kraujavimas iš nosies,

- padažnėjęs širdies plakimas (pulsas),

- sustojęs vidurių arba žarnų praeinamumas,

- nenormalus šlapimo tyrimas (baltymas šlapime),

- dusulys arba maža deguonies koncentracija kraujyje.

Sunkus šalutinis poveikis, kuris gali pasitaikyti retai, yra:

- priepuoliai,

- galvos skausmas,

- minčių susipainiojimas,

- regos pokyčiai,

- nenormalus į vamzdelį panašus kanalas tarp trachėjos ir stemplės (vamzdelio, kuriuo maistas patenka į skrandį).

Jeigu Jus kamuoja bet kuris žemiau paminėtas šalutinis poveikis, turite kiek galima greičiau ieškoti gydytojo pagalbos.

Labai dažnas, bet nesunkus šalutinis poveikis yra:

- padidėjęs kraujospūdis,

- skausmas, įskaitant sąnarių skausmą,

- energijos stoka,

- vidurių užkietėjimas, kraujavimas iš storosios žarnos apatinės dalies, burnos gleivinės uždegimas,

- apetito netekimas,

- baltymas šlapime,

- kraujavimas iš nosies,

- karščiavimas,

- galvos skausmas,

- akių sutrikimai (įskaitant padidėjusį ašarų išsiskyrimą),

- sutrikusi kalba,

- viduriavimas.

Dažnas, bet nesunkus šalutinis poveikis yra:

- dusulys,

- kraujavimas iš nosies,

- sloga,

- odos sausėjimas, odos pleiskanojimas ir uždegimas, pakitusi odos spalva,

- pakitęs skonio pojūtis,

- balso pakitimas, užkimimas.

Kitas retesnis bet kokio sunkumo šalutinis poveikis, apie kurį buvo pranešta, yra širdies veiklos nepakankamumas, burnos arba makšties gleivinės kraujavimas, tulžies pūslės prakiurimas (jo simptomai ir požymiai gali būti pilvo skausmas, karščiavimas, pykinimas ir vėmimas), nenormalus į vamzdelį panašus kanalas tarp vidaus organų ir odos ar kitų audinių, kurie normaliai nesijungia, ir virškinimo trakto opos (jų požymiai gali būti pilvo skausmas ar išsipūtimo pojūtis, juodos išmatos ar kraujas išmatose, vėmimas su krauju).

Labai retai pranešama, kad pacientams prakiūra nosies pertvara – šnerves skirianti struktūra.

Kai kuris šalutinis poveikis dažniau pasitaiko pagyvenusiems pacientams. Šis šalutinis poveikis – tai kraujo krešulio susidarymas arterijose, dėl ko gali ištikti insultas arba širdies priepuolis. Be to, pagyvenusiems pacientams esti didesnė baltųjų kraujo kūnelių ir kūnelių, kurie padeda kraujui krešėti, skaičiaus sumažėjimo rizika. Kitas šalutinis poveikis, kuris dažniau pasitaikė pagyvenusiems pacientams, buvo viduriavimas, šleikštulys, galvos skausmas ir nuovargis.

Avastin taip pat gali sukelti laboratorinių tyrimų, kuriuos atlieka Jūsų gydytojas, rodmenų pokyčių. Tai – sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių, ypač neutrofilų (vienos baltųjų kraujo kūnelių, kurie padeda kovoti prieš infekcijas, rūšies) skaičius; baltymas šlapime; sumažėjusi kalio, natrio ar fosforo (mineralinių medžiagų) koncentracija kraujyje; padidėjusi gliukozės koncentracija kraujyje; padidėjęs kraujo šarminės fosfatazės (vieno iš fermentų) aktyvumas; sumažėjusi hemoglobino (esančio raudonuose kraujo kūneliuose, kurie perneša deguonį) koncentracija, kurie gali būti sunkūs.

Burnos ertmės, dantų ir (arba) žandikaulio skausmas, burnos ertmės patinimas ar žaizdų atsiradimas, žandikaulio nutirpimo ar sunkumo pojūtis arba danties iškritimas. Tai gali būti žandikaulio pažeidimo (osteonekrozės) požymiai ir simptomai. Jeigu Jums pasireikštų kuris nors iš minėtų požymių, nedelsiant pasakykite savo gydytojui ir odontologui.

Moterys prieš menopauzę (t. y., kurioms yra mėnesinių ciklai) gali pastebėti, kad mėnesinės tampa nereguliarios arba išnyksta, taip pat joms gali sutrikti vaisingumas. Jeigu galvojate susilaukti vaikų, turite tai aptarti su savo gydytoju prieš prasidedant Jūsų gydymui.

Kai Avastin leidžiama tiesiai į akį (neįteisintas vartojimas), be šalutinio poveikio, pasitaikančio vartojant Avastin vėžiui gydyti pagal patvirtintus nurodymus, gali pasitaikyti šis šalutinis poveikis:

- akies obuolio infekcija arba uždegimas;

- akies paraudimas, mažos dalelės arba dėmės regos lauke (plaukiojančios drumzlės), akies skausmas;

- matomi šviesos žybsniai ir plaukiojančios drumzlės, progresuojantis regėjimo silpnėjimas iki dalinio

aklumo;

- padidėjęs akispūdis;

- kraujavimas į akį.

5. KAIP LAIKYTI AVASTIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ / „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti šaldytuve (2°C - 8°C).

Negalima užšaldyti.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Infuzinius tirpalus reikia suvartoti tuoj pat po jų praskiedimo. Prieš vartojimą pastebėjus matomų dalelių ar pakitusią spalvą, Avastin vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Avastin sudėtis

Kiekvienoje Avastin koncentrato infuziniam tirpalui pakuotėje yra vienas buteliukas. Šiame buteliuke yra 4 ml arba 16 ml šiek tiek matinio, bespalvio ar rusvo, sterilaus skysto koncentrato. Prieš vartojant šį koncentratą būtina praskiesti ir paruošti tinkamą infuzuoti į veną tirpalą.

- Kiekviename ml yra 25 mg bevacizumabo; ištirpinus taip, kaip rekomenduojama, tai atitinka 1,4-16,5 mg/ml.

- Pagalbinės medžiagos yra trehalozė dihidratas, natrio fosfatas, polisorbatas 20 ir injekcinis vanduo.

Avastin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Avastin yra skaidrus, bespalvis ar rusvas skystis stiklo buteliuke, užkimštame guminiu kamščiu. Kiekviename buteliuke yra 100 mg bevacizumabo / 4 ml tirpalo arba 400 mg bevacizumabo /16 ml tirpalo.

Rinkodaros teisės turėtojas

Roche Registration Limited, 6 Falcon Way, Shire Park, Welwyn Garden City, AL7 1TW,

Jungtinė Karalystė.

Gamintojas

Roche Pharma AG, Emil-Barell-Str. 1, 79639 Grenzach-Wyhlen, Vokietija.

Šaltinis:EMEA

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.


 

    

imunomoduliatoriai infuziniam vaistai tirpalui roche antinavikiniai avastin monoclonal bevacizumab koncentratas antibodies avastinas

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos