vaistai.lt
Kiek kainuoja dantų breketai? Klausimas, aktualus kiekvienam pacientui

Jei gamta padovanojo tobulus dantis – dėkokime likimui ir, žinoma, nepamirškime šių kruopščiai prižiūrėti. Tačiau tais atvejais, kai genetika ir kiti veiksniai susidėliojo nepalankiai, tokios situacijos neturėtumėte priimti kaip neišvengiamybės. Taisyklingas, gražus sąkandis – rezultatas šiuolaikinės odontologijos, o tiksliau – ortodontijos bei toje srityje dirbančių specialistų aukštos kvalifikacijos. Nesvarbu, kiek jums metų, jūs nusipelnėte džiaugtis gražia šypsena!

Gydytojai ragina valstybę išnaudoti vitamino D skydą kovoje su pandemija

Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Seimo narius ir kitas susijusias valstybės institucijas pasiekė Lietuvos medikų laiškas, kuriuo apie 100 specialistų ragina ministeriją ir Vyriausybę atkreipti dėmesį į vitaminą D kaip prevencijos priemonę Lietuvoje siekiant sušvelninti Covid-19 infekcijos pasekmes.


Bus kompensuojama daugiau sauskelnių

Gera žinia sunkaus šlapimo nelaikymo diagnozę turintiems pacientams ir jų artimiesiems. Nuo liepos 1-osios privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys galės gauti ketvirtadaliu  daugiau kompensuojamųjų sauskelnių nei dabar. Šiam tikslui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) antrąjį metų pusmetį numatyta 1,2 mln. eurų, dar 400 tūkst. eurų bus skirta iš valstybės biudžeto pacientų priemokoms už šias sauskelnes padengti.


Mažiau žinomi, bet efektyvūs maisto papildai

Kai žmonės pagalvoja apie maisto papildus, dažniausiai į galvą ateina įvairūs multivitaminai, kiti vitaminų ir mineralų kompleksai. Turbūt taip pat ir šiandien daugelio vartojami žuvų taukai. Jei sportuojate, tai turbūt žinote ir bent keletą žymiausių ir dažniausiai naudojamų sporto papildų, pavyzdžiui baltymus arba amino rūgštis.

 

Aktyvūs ingredientai kosmetikoje – kaip jie veikia?

Renkantis kosmetiką, verta ne tik paskaityti produkto aprašymą ant pakuotės, bet ir atidžiau panagrinėti sudėtį. Nereikia išmanyti visų kosmetikoje naudojamų medžiagų, bet aktyviuosius ingredientus žinoti verta. Jokia kosmetika negali padaryti stebuklo ir pakeisti odos struktūros ar funkcijų. Kosmetikos priemonių paskirtis – palaikyti natūralias odos funkcijas, gerinti ir skatinti joje vykstančius procesus.


Kas sukelia retus kraujo krešulių susidarymo atvejus su kai kuriomis covid-19 vakcinomis?

Kai šansas vienas iš milijono, dažniausiai tai laikome nereikšmingu faktoriumi. Bet išsiaiškinti vis viena reikia. Johnson & Johnson covid-19 vakcinos naudojimas JAV buvo pristabdytas, kuomet šešiems paskiepytiems gyventojams iš 6,8 milijonų susidarė kraujo krešuliai. Šie atvejai atrodo panašūs į retai pasitaikiusius kraujo krešulių atvejus su Oxford/AstraZeneca vakcinas, dėl ko kai kurios šalys pristabdė jos naudojimą.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos